Loading

В Україні планують заарештовувати банківські рахунки і блокувати картки боржників по комуналці. Під роздачу можуть потрапити і ті, хто не виплатив кредит. Такий законопроект вніс до парламенту президент. Причому робити це будуть за допомогою автоматизованої системи арешту рахунків. Експерти кажуть, що якщо це станеться, то люди зовсім перестануть довіряти банкам.

До Верховної Ради подано невідкладний президентський законопроект №6232, одна зі статей якого вводить систему автоматизованого арешту коштів. З її допомогою можна за рішенням суду накладати арешт на кошти, що знаходяться на банківських рахунках боржників, і вилучати їх.

За словами екс-міністра ЖКГ Олексія Кучеренка, в разі прийняття законопроекту, він розв’язує руки монополістам, які зможуть безперешкодно списувати свої борги.

“Наприклад, якщо у вас заборгованість по квартплаті або ви намагаєтеся довести, що вам нарахували зайве за тепло і тимчасово не сплачуєте комуналку, в цей час у вас можуть зняти гроші з рахунку в банку. А якщо у вас кредитна карта, то можуть ще і в кредит увігнати “, – обурюється він.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Експерти кажуть, що запуск такої системи – одна з вимог МВФ, яке раніше було відстрочено. За словами юриста Ростислава Кравця, заковика в тому, що на активи і рахунки арешт буде накладатися автоматично, а сам боржник дізнається про це вже по факту. “Людину можуть і не викликати в суд, а дізнатися про те, що йому заблокували картку, він зможе тільки вже коли прийде знімати з неї гроші”, – пояснює Кравець.

Фінансовий експерт Олексій Кущ також підтверджує, що українці можуть навіть не знати про судове засідання. “Зараз виявити рахунки боржників складно. А ось коли все банки будуть підключені до єдиної автоматизованої системи арешту рахунків, то все буде як на долоні. Тому боржник не зможе відкрити інший рахунок – система його відразу заблокує.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Але по законопроекту заблокувати рахунок можна не тільки за рішенням суду, а й за допомогою судового наказу (що робиться набагато швидше). Боржника до суду можуть з різних причин не викликати, а рішення він може також і не отримати, наприклад, тому що не живе за цією адресою або пошта документи затримала. В результаті якщо протягом 10 днів судовий наказ не оскаржений в суді, то гроші з боржника будуть зняті і перераховані кредитору “, – говорить Кущ.

“Люди і так відкладають платіжки, тому що не можуть потягнути такі суми. А якщо такий проект буде прийнятий, то українці перестануть тримати в банках депозити “, – упевнений економіст Андрій Блінов.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Коли законопроект буде прийнятий, невідомо. Як розповів перший заступник голови комітету ВР з питань правової політики і правосуддя (який і відповідає за цей законопроект) Леонід Ємець, навряд чи в найближчі два тижні. “Теоретично він поки може бути розглянутий хіба що на комітеті”, – сказав він.

(Переглянуто 24 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *