Loading

Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила переможців конкурсу до Верховного Суду. Комісія, як завжди, не врахувала негативні висновки Громадської ради доброчесності та рекомендує призначити суддями 16 недоброчесних. Найбільше таких у Касаційному господарському суді, де свою наперед гарантовані місця отримали одразу троє чинних членів Вищої ради правосуддя на чолі з Ігорем Бенедисюком. Але питання є не лише до цих 16-ти.

Знайомтеся, суддя Київського апеляційного господарського суду Юрій Леонідович Власов.

Трудову кар’єру розпочав старшим юрисконсультом і дослужився до начальника сектору в акціонерному товаристві “Укргазпром”. Також працював на підприємствах СП “Ірен”, ТОВ “Укрросгаз”, ЗАТ “Торгівельно-енергетична компанія “Ітера-Україна”. Займався науковою діяльністю в Інституті держави і права ім. Корецького.

Вперше суддею Юрій Власов став у 2001 році, коли Указом Президента України його призначилиу Господарський суд міста Києва, а в 2013-му перевели до апеляційної інстанції безстроково. Отже, Юрій Леонідович має майже 17 років суддівського досвіду.

Юрій Власов є чинним членом Ради суддів України, входить у Комітет з питань матеріально-побутового і фінансового забезпечення судів і суддів. А до Революції Гідності він був заступником голови Ради суддів господарських судів, яку тоді очолював сумнозвісний Артур Ємельянов.

У 2016 році суддя підтвердив можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді. За відомостями досьє кандидата, на нього подали 10 скарг, по трьох  з яких розгляд не завершений. Під час попередньої співбесіди на доборі до Верховного Суду члени кваліфікаційної комісії не надто допитувалися Юрія Власова про набуте його родиною майно.

Ми проаналізували наявні в публічному доступі декларації Юрія Леонідовича за 2013201420152016 та 2017 роки. Якщо вірити задекларованим даним, то основним доходом родини є суддівська зарплата та матеріальна допомога, яку Юрій Власов регулярно зазначає. Його дружина Надія Власова заробляє у рази менше.  Однак у 2015 році вона отримала в подарунок від матері-пенсіонерки Прілої Раїси Андріївни вартістю 386 000 грн. Цим подарунком була частина квартири в Києві.

Також, згідно з майновою декларацією, Юрій Власов має чималі заощадження, зокрема, тримає у банку 120 544 грн, у готівці 25 500 доларів та ще 26 000 доларів дав у позику.

Станом на 2017 рік подружжя володіло двома квартирами у Києві 72,5 та 43,9 кв. м із гаражем. У 2018-му Надії Власовій зробили ще один подарунок у вигляді половини квартири у столиці на 70,2 кв. м. Дарувальник – брат судді Сергій Власов.

Також суддя є колекціонером. Задекларував колекцію платівок, марок і навіть 1265 статуеток свиней, які він збирав з 1986 року.

Мати судді Клавдія Власова у 2011 році купила за 275 877 грн будинок у місті Бровари, що неподалік Києва. Вона вже померла, але будинок досі зареєстрований на ній.

Найцікавішим і найкоштовнішим об’єктом нерухомості родини Власових є великий будинок площею 680 кв. м в елітному селі Іванковичі під Києвом. Його у 2010 році придбав покійний батько судді Леонід Єлизарович Власов, якому тоді було 70 років. На момент реєстрації вартість житла становила 2 035 005 грн, або близько 250 тис. доларів за тодішнім курсом.

Належить батькові судді і земельна ділянка під будинком площею 0,1508 га.

Звідки взялися кошти на цей будинок та землю – зрозуміти важко. Із відкритих джерел про Леоніда Єлизаровича нічого не відомо. Зрозуміло лише, що бізнесу та часток у підприємствах він не мав. Зрештою, на момент купівлі маєтку суддівська зарплата була не така вже й велика. До речі, ми знайшли оголошення про продаж будинків по сусідству. За котеджі майже в 2,5 рази менші за площею тампросять 360 тис. доларів, або 7,4 млн грн.

Батько судді помер ще у 2016 році. Однак згідно з реєстром прав на нерухоме майно власником будинку до цього часу залишається покійний Леонід Власов.

Цікаво, що інше майно, яке належало батьку, вже успадковано. Зокрема на співбесіді 25 січня 2019 року Юрій Власов заявляв, що батько склав заповіт на його сина. Таким чином був успадкований автомобіль. А от будинок чомусь досі не оформлений ні на суддю, ні на його сина.

Не згадується цей будинок і в жодній з декларацій судді. А це вже дуже схоже на порушення антикорупційного законодавства, оскільки навіть якщо майно ще не оформлено на нового власника, права на нього уже виникли і його потрібно декларувати. Дуже ймовірно, що суддя тягне з оформленням спадщини саме для того, щоб не декларувати його та не привертати зайвої уваги. В принципі він цього досяг, бо на співбесіді про цей будинок Комісія нічого не запитувала.

Щодо транспортних засобів, то станом на 2017 рік у родини Власових було чотири автомобілі. На дружину Надію зареєстровані Chevrolet Aveo та Honda CR-V. А на суддю та сина Михайла Fiat Doblo та Infiniti FX35, які раніше належали батькові судді.

Остання автівка саме і є цим спадковим майном. Частина належала батькові, а частина матері судді. Однак зареєстрована вона за сином судді.

На співбесіді з’ясувалася цікава деталь. Виявляється, суддя ще у 2012 році звертався у міліцію щодо пошкодження цього автомобіля. І члени ВККС резонно запитали, чому саме суддя заявив про цей факт і чи він користувався ним, і чи декларував користування. На це суддя відвів очі і заявив, що «майже не користувався ним».

Громадська рада доброчесності звернула увагу, що суддя не виконав вимогу закону про необхідність передати в управління належні йому акції ПАТ «Турбоатом». Це питання виникало ще під час попереднього конкурсу, але тоді суддя просто ухилився від відповіді. Тепер ж пообіцяв, що виконає закон найближчим часом.

До речі, суддя повідомив, що надав Комісії великий перелік документів і навіть аудиторський висновок на підтвердження відповідності його майна статкам. Все це мало би потрапити у досьє кандидата, щоб кожен міг з цим ознайомитись. Однак Комісія приховала ці документи і не розмістила у досьє, а тому, що там у аудиторському висновку і чи йдеться там про величезний будинок батька – невідомо.

У фінальному рейтингу Юрій Власов посів 3 місце. Це дуже високий показник. Очевидно, він вже святкує перемогу та збирає речі, щоб переїжджати у новий кабінет судді Верховного Суду.

Однак його кандидатуру ще має затвердити Вища рада правосуддя. Відповідно до закону Рада має право відмовитись вносити Президенту подання щодо судді, якщо його призначення може негативно вплинути на суспільну довіру та авторитет правосуддя. Очевидно, що поява у батька судді величезного будинку і приховування його від декларування викликає серйозні сумніви у доброчесності кандидата і негативно впливатиме на довіру до суду.

(Переглянуто 177 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *