Loading

Хто заявляє, що в Україна – правова держава, нахабно і безсовісно бреше, незалежно від схеми розміщення відзнак на погонах і займаної службової посади. Ще більш одіозна брехня стверджує про вдалу реформу правоохоронної системи.

Наглядним прикладом тому може слугувати черговий дикий випадок, що на днях стався в Запоріжжі. Досить звичний випадок за змістом і систематичністю, але не природно кричущий за ступенем вульгарного знущання над чинним законодавством і правовим режимом.

Одного похмурого зимового ранку дюжина лобуряк увірвалися до квартири, що на цілком законних засадах приватної власності належить законній родині громадян України і стала тих самих громадян випихувати «з хати на вихід з речами». Тобто хутко заходились за справою, що юридичною термінологією називається примусовим виселенням.

Хазяйка сама відчинила двері, як тільки почула, що непрохані гості від погроз перейшли до практичного виламування дорогої броньованої двері. Також одночасно викликала адвоката і поліцію. Адвокат прибув одразу, а от поліцію (дарма, що Дніпровське управління поліції знаходиться поряд через проспект Соборний) прийшлося чекати майже годину. Чи варто оповідати, якими видалися ті 60 хвилин оборонцям громадянських прав і законних інтересів окремо визначених жителів славного Запоріжжя? Скільки нервів і здоров’я покладено на борню з вкрай знахабнілими покидьками в людській подобі?

Покидьки знали «свою справу» і назвалися тільки представникам поліції. При цьому гордовито називали себе колекторами та надавали якісь папери з підтвердженням права власності їхньої «контори» на дану квартиру. Мовляв, вибачте, шановні поліціянти і, якщо бажаєте, то займіть місце понад стінкою і не заважайте законним господарям наводити лад у своїй оселі. Це якщо вам робити нічого… А якщо є справи, то будь ласка – ми вас не затримуємо.

Тут нахабам трохи не поталанило… Разом з нарядом прийшов заступник начальника Дніпровського управління поліції в м. Запоріжжя – отой огрядний дядько, що виділяється габаритами на фото.

Високий чин достеменно знав, що за українським законодавством тільки державні виконавці і тільки за наказом суду можуть проводити примусове виселення, причому тільки з приватизованої квартири. Тому одразу запропонував «товаришам» якнайшвидше залишити приміщення добровільно, а його мешканців в покої. Спроби полеміки суворо припинив запрошенням для подальшої бесіди до райуправління. Нам не відомо, чи продовжилися пригоди колекторів гостинами в поліції… Знаємо тільки, що жодна скотина того дня не постраждала.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Розбір польотів

Почнемо з того, що слово «колектор» зовсім не передає того змісту, що в нього вкладають ті новітні легальні бандити, розбійники, шахраї і вимагачі. Вочевидь вони намагаються копіювати відомих американський collectorів – від слова collect (збирати). Але ж ми бачимо в українскій інтерпретації слово колектор пишеться з однією літерою «л», тобто до англійського collect не має жодного відношення. В нашій пересічній народній уяві при вимові слова «колектор», в уяві постає груба труба вщерть набита лайном, що невпинним потоком рухається з заданою швидкістю і в заданому напрямку до очисної станції. То дуже яскраве і вірне видіння. Наприклад, останніми днями при вимові назви міста Бердянськ, в уяві постає прорваний каналізаційний колектор з усіма належними наслідками. Тому цілком логічним виглядає образ розливаного на всю країну брудного потоку лайна, що складається з відходів життєдіяльності населення – тих «ошпарених як гиря ланців», що зробили професією ганебне ремесло стягнення боргів з нещасного люду.

До того ж, передивіться Класифікатор професій України – немає такої професії «колектор». Вони того свідомі, тому не в одній їхній трудовій книжці слова «колектор» не побачите. Всі вони працівники фінансових компаній: економісти, фінансисти, бухгалтери, юристи. Чому ж так вперто рекомендуються колекторами? Відповідь проста – щоб одразу нагнати більшого страху!

Та чи варто лякатися? Якщо ви чесна людина, навіть при тяжких обставинах – однозначно не варто. Для врегулювання претензій кредитних установ давно існують традиційно вивірені юридичні шляхи врегулювання. Тільки суд, як виключний захід стягнення заборгованості вправі присудити стягнення майна, з об’єктами нерухомості включно.

Ті ж нотаріальні записи і реєстраційні записи в реєстрах нерухомості – ніщо інше як результат суспільної «кримінальної співпраці» наших волоцюг з «чорними» нотаріусами і «чорними» реєстраторами. Дивно, але за такого правового поля, яке сьогодні має місце в нашій державі, щось не чути ні про жоден випадок арешту і засудження тих «чорних», хоча саме вони є стовпами такого розповсюдженого сьогодні явища, як рейдерство. Власне і віджимання майна в фізичних осіб теж носить ті ж самі ознаки.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Весь цей кримінальний буйний «малиновий» квіт ось вже понад два десятиліття залишається непоміченим правоохоронними органами. Ніяка з багаточисельних правоохоронних реформ їх ніяким чином не зачіпає. Чому так? Думається для початку від того, що кожний з народних депутатів – законодавців більш або менш прив’язаний до якоїсь банківської установи, від якої отримує вигідне кредитування, депозитування та інші фінансові послуги з перерахування в офшори незаконного збагачення. Банкам колекторські компанії потрібні. Власне саме банки і понатворили їх у величезній кількості. Тому депутати майже солідарно пасують. Не краще справи і в вищих ешелонах виконавчої, судової влади і правоохоронних структур.

Від минулого року законодавчу прописку отримав інститут приватних виконавців, чиї функції регулюються законами «Про виконавче провадження» і «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та в багатьох випадках збігаються з незаконними власноруч призначеними функціями «колекторів». Виглядає цілком логічним, щоб нинішні колектори вимерли як доісторичні ящури, або еволюціонували би в приватні колектори, тобто увійшли в правове поле. Та навіть натяків на ті процеси на сьогодні немає. Чому? Бо так вони не зможуть безкарно дзвонити вам і вашим рідним по ночах, підкараулювати біля під’їзду і на роботі, збирати про вас конфіденційну інформацію, шантажувати, погрожувати вам і вашим рідним фізичною розправою з комерційною ампутацією внутрішніх органів і багато в чому іншому порушуючи ваші законні громадянські права.

Для бравого заступника начальника Дніпровського райуправління поліції в даному випадку теж не має існувати будь-якої альтернативи, окрім правильного вибору кваліфікації злочину: розбій, грабіж, вимагання та/або шахрайство і тортури. Адже саме з цього набору складається злочин у вигляді незаконного проникнення до житлового приміщення і заволодіння майном фізичної особи. Поліцейський чин єдино правильно вчинив, якщо б провів затримання всієї організованої злочинної групи,  що серед пересічних громадян іменується бандою.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

В статті 5 Закону «Про виконавче провадження» навіть приватному виконавцю заборонено проводити вселення і виселення фізичних осіб. Посадова особа такого рівня не має права того не знати. Отже ясно бачив, що перед його очами зловмисники намагаються чинити злочинні дії. Затримання зловмисників навіть не його право вибору, а службовий обов’язок. Він того не робить навіть з огляду на сумнозвісний план по розкриттю злочинів. Не роблять й інші силовики в інших містах, селах та селищах. В результаті в країні «під прикриттям» орудує ціла злочинна галузь з пограбування власного народу.

Надії на добровільне перевиховання панівної влади та національної і місцевої еліти вже немає. Щось залишається? Тільки сподіватися на майбутні вибори президента і парламенту… Але й тут надії на зміну дієвих осіб досить песимістичні. Із 44-х кандидатів майже всі, окрім отого «малого лідера», раніше мали можливість хоча б заявити про своє несприйняття бандитизму колекторів. То чого ж чекати від переможця перегонів? Що ж до того «малого», то той за гастролями і гадки не має про існування колекторного лайна. «Де воно знатиме, що то за доленька відшук черствого шматка»?.. Що ж до парламентських виборів, то відсутня зміна виборного законодавства означає знову вибори на корупційній основі з широким підкупом та адмінресурсом. Тобто – «на манєжє всьо тє жє».

Що ж робити тим, хто потрапив під тиск колекторів? В тому числі і для допомоги таким неборакам існує Запорізька обласна громадська організація «Правозахисник Запоріжжя». Зараз в ній налічується 60 активних учасників «Кредитного майдану» – солідарних друзів по нещастю. Гуртом, як відомо, й батька легше бити. Звертайтеся! Вступайте! Адреса і контактні телефони на сайті.

Спецкор, “Правозахисник Запоріжжя”

Джерело: http://strelaua.com

(Переглянуто 184 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *