Деснянський районний суд Києва

Кошова Ольга Валентинівна – Суддя Деснянського районного суду Києва

Нещодавно Голова ради суддів Олег Ткачук заявив про тиск з боку представників Адміністрації президента Зеленського на членів ради. Безумовно, це повідомлення є надзвичайно важливим, незважаючи на відсутність конкретних прізвищ. В Адміністрації президента, звісно, звинувачення заперечили. Більше дивує інше – чому рада суддів роками мовчала, коли кричущі факти були під час президентства Порошенка? Наприклад, публічне звинувачування в тиску з боку екс-голови АП Олексія Філатові від біглого судді Антона Чернушенка про родичку якого ми розповімо в цій статті.

Знайомтеся, суддя Деснянського районного суду Києва – Ольга Валентинівна Кошова.

Ольга Валентинівна розпочала свою трудову діяльність ще в 2001 році інспектором секретаріату Генеральної прокуратури України. Невдовзі перевелася до прокуратури міста Києва помічником прокурора.

На посаду судді Деснянського районного суду м. Києва зарахована у 2009-му Указом президента України строком на п’ять років.  Перебувала у декретній відпустці. Ба більше, повноваження Ольги Кошової мали б завершитися ще 2014 році, але в реєстрі судових рішень є постанова за участю судді зареєстрована у серпні 2017-го. Крім того, вона регулярно отримує матеріальну допомогу та зарплату в суді.

Зазначимо, що служителька Феміди паралельно з роботою у суді змогла завершити навчання в Одеській юридичній академії та Національній академії державного управління при президентові України. Написала кандидатську  дисертаціюВивчала принципи державного управління, але під часспівбесіди не змогла згадати жодного, як і наявності гіпотетико-дедуктивного методу в роботі.   

Суддя разом зі своїм колишнім чоловіком Дмитром Чернушенком у 2011 році були учасникамибійки з охороною нічного клубу «Ібіца» в Одесі. На відео видно, як під час сутички з охоронцем Кошова б’є його ногою у пах. Після того як на місце події прибули представники міліції, пара нібито погрожувала їм звільненням.

Колишній свекор Кошової – Антон Чернушенко, котрий нині переховується за кордоном від органів слідства, міг сприяти у її просуванні кар’єрними сходинками. Такої гіпотези дотримуєтьсяГромадська рада доброчесності у своєму висновку. Як відомо, Антон Васильович у період з 2004 по 2010 рік був членом Вищої ради юстиції за квотою президента України. Паралельно, аж до зникнення, керував Апеляційним судом міста Києва. 

Нагадаємо, влітку, 2015 року,  відбувся гучний обшук за участі ГПУ та СБУ в робочому кабінеті Антона Чернушенка, який знаходився у приміщенні Апеляційного суду Києва. Голову відомства підозрювали в незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ. Нібито він у ручному режимі вирішував, кому віддавати на розгляд справи та кого призначати головою. На відео, знятому правоохоронцями, був показаний слідчий експеримент з програмою авторозподілу. Вона дозволяла хитрими маніпулюваннями сформувати звіт з «потрібним» складом суду. Також у кабінеті знайшли талони на 14,5 тонн пального, ключі від трьох елітних автомобілів, долари, ухвалу у провадженні винесену до засідання суду та справи, у яких треба ухвалити конкретні рішення.  

Верховна Рада дозволила затримати та заарештувати Чернушенка. Однак притягнути його до відповідальності не вдалося. За даними правоохоронців, Антон Васильович залишив Київ та виїхав у Росію. Звідти намагався у суді оскаржити рішення ВРП від 2018 року про своє звільнення з посади: мовляв дисциплінарну справу розглядали без його присутності.

Згодом втікач опублікував кілька відеозвернень. Розповів про санкції на прослуховування політиків та дипломатів, які надавали його підопічні судді. Крім того, повідомив про практику«телефонного права», яку нібито використовував в Адміністрації президента куратор за судами Олексій Філатов.

Із його слів, заступник голови АП Олексій Філатов неодноразово вказував йому, які саме рішення повинен ухвалити суд. У свою чергу Філатов назвав такі заяви маячнею.

Свого часу Автомайдан домігся, щоб за цим фактом було зареєстроване кримінальне провадження. Ще у листопаді 2015 року прокуратура Києва розпочала розслідування та мала перевірити, чи відповідають слова Чернушенка про тиск з боку Олексія Філатова дійсності та чи є там ознаки злочину. Представника Автомайдану допитали, а от про допит пана Філатова нічого невідомо. Минуло 3,5 роки, але жодних результатів у розслідуванні немає. Можливо, голові Ради суддів України також варто звернути увагу на цю справу і вимагати належного розслідування фактів впливу на суд.

Цікавими виявились доходи Кошової за 2012, 2013, 2014, 201520162017 та 2018 роки. Упродовж періоду вона регулярно декларувала зарплату, за винятком 2012-го, та щорічні соціальні виплати.

Одноразово вторгувала від продажу майна 149 000 грн, що є допороговою сумою безготівкових розрахунків. Схоже, Ольга Валентинівна відчужила позашляховик Land Rover 2011 року виробництва, походження якого незрозуміле.

У паперову декларацію за 2015 рік, яка є у суддівському досьє, Кошова вказала чоловіка Дмитра Чернушенка, який не повідомив своїх заробітків.

Пов'язана стаття

Водночас в електронну декларацію за той же звітній період чоловіка вносити не захотіла, хоча Дмитро Чернушенко, коментуючи обшуки свого будинку, заявив у 2015 році: «Вони проводили обшуки у нічний час. Погрожували моїй сім’ї, налякали малолітніх дітей».

Загалом, якщо підбити фінансові підсумки Ольги Валентинівни, в середньому за сім років вона мала трохи більше 15 тис. грн місячного доходу.

У 2010 році на підставі рішення Оболонського районного суду Києва Кошова зареєструвала квартиру площею 142 кв .м з нежитловою будівлею. Остання тривалий час не вносилась у декларації. З пояснень судді, раніше майно належало батьку, який його реконструював за рахунок добудови технічного приміщення. Збільшена таким чином площа легалізувалась у судовому порядку.

Колишнє, начебто, подружжя Чернушенків змогло нажити чималий будинок у селі Горенка неподалік Києва. Згодом його разом із земельною ділянкою 0,18 га переписали на неповнолітню дочку Домініку. У часи, коли долар був по вісім гривень, майно мало ціну 214 тис. дол. США.

Дмитро Чернушенко, з яким Ольга Кошова нібито не поділяє спільний побут, донедавна працював головним консультантом у Конституційному Суді України.  Однак, на відміну від Ольги Валентинівни, він продовжував вказувати в декларації трьох доньок та батьків включно з біглим на той момент суддею Антоном Чернушенком як своїх співмешканців.

За версією слідства, саме Дмитро Чернушенко був автором СМС-повідомлень, адресованих батькові – голові Апеляційного суду м. Києва. Тоді радник Авакова Антон Геращенко публікуваввиписки з конфіскованого телефона Чернушенка із заздалегідь визначеними рішеннями та конкретними вказівками.

Після інциденту з затриманням батька Чернушенку молодшому оголосили про підозру та обрали міру запобіжного заходу – арешт з можливістю внесення застави 6 млн грн. Така велика сума швидко знайшлася в захисника Миколи Єременка З того часу ані ГПУ, ані інші джерела не повідомляли про винесення вироку Дмитру Чернушенку.

Схоже, справа розслідується четвертий рік поспіль і досі не направлена до суду. З реєстру видно, що у травні 2019 слідство зверталося до суду з проханням вилучити копії програмного забезпечення та всієї інформації, яка міститься в базі даних «АСЕД Апеляція» за період 01.01.2014 по 21.06.2015. Це система авторозподілу та реєстрації справ, з якою махлював Чернушенко старший.  

Чим же нині займається підозрюваний? Вища кваліфікаційна комісія рекомендувала у 2016 році тодішній Вищій раді юстиції призначити Дмитра Чернушенка суддею Фастівського міськрайонного суду Київської області. Однак з огляду на кримінальний шлейф та участь у бійці з охоронцями нічного клубу ВРЮ не наважилась на такий крок і відмовила у призначенні кандидатури.

За даними реєстру юридичних осіб, Чернушенко Дмитро Антонович нині є директором створеного у 2018 році ТОВ «ОУ АЙ ЕС», що спеціалізується на оптовій торгівлі.

У минулорічній декларації Ольги Кошової вписана єдина автівка – Lexus NX300H 2015 року виробництва. Вживаний автомобіль такої моделі коштує понад мільйон гривень. Записаний він на маму Кошову Марію Іванівну, попереднім місцем роботи якої є Київська центральна клінічна лікарня МОЗ України.

Зі слів Ольги Валентинівни, Lexus придбаний батьками за позичені кошти. Нібито батько у період з 2002 по 2016 рік отримав 15 кредитів у кредитної спілки, коли був пенсіонером. Розміри «різні»: від 10 тис. грн до 25. Показала розписки від позикодавців, серед яких є друг та сусід батька Ліщенко Олександр.

Додатково нагадаємо, що суддя продала елітний позашляховик Land Rover за допорогові 149 000 грн. Ще один позашляховик ми побачили на подвір’ї будинку під час зйомки – задекларований Lexus, власницею якого є мати судді.

Також з даних МВС нам стало відомо, колишній чоловік Дмитро Чернушенко у кінці березня 2019-го зареєстрував автівку Mazda 6.

За результатами співбесіди, проведеної у липні 2018 року, Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила Ользі Кошовій перерву. Мабуть, не змогла визначитись у її доброчесності відразу. Таким чином, суддя перебувала у невизначеному статусі впродовж року, і лише на 27 червня 2019 ВККС призначила повторну співбесіду для визначення рівня компетенції та відповідності обійманій посаді. Враховуючи попередні неоднозначні рішення комісії, зокрема у випадку з Олегом Глуханчуком, у Кошової є непогані шанси лишитися у мантії.

Джерело: http://blog.prosud.info

Share

Схожі статті

У Києві викрито велику злочинну групу, яка “віджимала” квартири містян

Учасниками злочинної групи є адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та інші особи. У Києві викрито велику злочинну… Читати далі

12 місяців тому

Привітання з Днем Народження

Шановний Анатолій Іванович, Київська міська і Київська обласна організації партії "Сила Єдності" вітають Вас з… Читати далі

1 рік тому

Насправді шанс вирішити проблему вже втрачено…

В Європі податки сплатять всі п'ять мільйонів мігрантів. Україна прогавила всі строки, щоб їм допомогти.… Читати далі

2 роки тому

В Україні у квітні підвищать тариф на комуналку: за що доведеться платити більше і як зміняться суми

Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті… Читати далі

2 роки тому

Шалені відсотки та настирливі колектори: головні проблеми з МФО та що з ними робити

Війна сильно вдарила по платоспроможності населення. Відтак, зросла й кількість потенційних клієнтів мікрофінансових організацій (МФО). З якими… Читати далі

2 роки тому

Нацбанк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів колишнього “Альфа Банку” росіян

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів в АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-банк Україна") –… Читати далі

2 роки тому