Під час свого виступу на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) Генеральний прокурор Юрій Луценко сказав: «Лігво дракона (система прокуратури – ред.) зачищено і зараз ми потребуємо нового, західноорієнтованого персонала». Цією промовою він прагнув закликати молодих людей йти працювати до прокуратури, особливо в регіональні прокуратури. Але чи справді прокурорська система очищена від сумнівних працівників?!
Знайомтесь, заступник прокурора Сумської області – Сергій Васильович Таранушич.
Із офіційної біографії Сергія Васильовича відомо, що він народився у 1976 році в м. Шостка Сумської області. У 1998 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого (м. Харків). Трудову діяльність в органах прокуратури розпочав як в. о. помічника прокурора-стажиста прокуратури м. Суми, де й працював близько чотирьох років. Понад 3 роки обіймав посади різного ступеня в прокуратурі Сумської області, чотири роки працював на посаді Сумського транспортного прокурора, більше року – прокурором Сумського району.
На посаді начальника відділу прокуратури Сумської області Сергій Васильович працював наступні п’ять років, менше року – на посаді заступника прокурора м. Суми. Попередня обіймана посада – начальник управління нагляду в кримінальному провадженні прокуратури Сумської області.
А вже з вересня 2016 року Сергій Васильович обіймає посаду заступника прокурора Сумської області.
Як ми бачимо, Сергій Таранушич не припиняв працювати в прокуратурі, тож, очевидно, що тут він працював і під час правління Януковича.
Дружина пана Сергія – Ольга Юріївна Таранушич – теж працівник прокуратури Сумської області. Якщо вірити її декларації, вона обіймає посаду начальника відділу організації прийому громадян розгляду звернень та запитів. Відомо, що у 2017 році на Ольгу Юріївну подали до суду через її відмову про доступ до публічної інформації. У відповідному судовому рішенні судом визнано, що інформація, яку приховала Ольга Таранушич “не може бути обмежена в доступі”, однак справу закрили через закінчення строку.
У своїх деклараціях за 2014, 2015 та 2016 та 2017 роки подружжя вказало лише заробітні плати як єдиний вид доходів. За цей період Сергій Таранушич заробив трохи більше 1 млн грн. Втім, варто відзначити, що майже половину цієї суми (486 тис. грн) він заробив вже у 2017 році, коли прокурорам суттєво підвищили заробітну плату. Трохи менше заробила його дружина – 824 тис. грн (з них 384 тис. грн у 2017 році).
Та, окрім заробітної плати, родина прокурора доволі багато позичала. Зокрема, у 2008-му Сергій Таранушич позичив 230 000 гривень у Юрія Самка. Юрій Олександрович Самко – батько дружини прокурора. Юрій Олександрович працює у шахті на Луганщині разом зі своєю дружиною. У 2012-му році дружина прокурора пані Ольга теж позичила у батька 120 тисяч гривень. Тоді ж Ольга Таранушич взяла у борг 350 тис. грн у Олега Кулішенка. Відомо, що він є засновником і керівником ТОВ «Альже» та автогаражного товариства «Кіровський». Цікаво, що серед засновників цього автогаражного товариства значаться співробітники прокуратури та їхні родичі. Це Володимир Олегович Мороз – заступник керівника Сумської місцевої прокуратури. І Хярм Світлана Іванівна – дружина прокурора відділу обласної прокуратури. А також його батько – Хярм Віктор Миколайович .
У тому ж 2012 році сам заступник прокурора області Сергій Таранушич позичив 200 тисяч гривень у свого батька – Василя Таранушича.
Займаючись прокурорською діяльністю значну частину свого життя, Сергій та Ольга Таранушичі змогли заробити на покупку розкішного будинку в Сумах, майже на березі річки Сумка. Площа цього житла – 229 кв. м. і, якщо вірити деклараціям чиновників, обійшлося воно їм у 515 тис. грн. Хоча ринкова вартість такого будинку сьогодні доволі вища та і площа, судячи по фото, значно більша.
Будинок розташований на одній земельній ділянці. ЇЇ власницею теж є Ольга Таранушич. Площа землі – 1000 кв.м., а задекларована вартість 101 тис. грн.
Також Сергій Васильович є власником ще однієї земельної ділянки у Сумах вартістю 146 тис. грн. На жаль, її розташування ми не змогли знайти через відсутність майна у реєстрі речових прав на нерухоме майно. Теж саме стосується і квартири в Сумах, власниками якої, окрім прокурора, є його батьки: Василь Якович Таранушич та Клавдія Василівна Таранушич.
Також Сергій Васильович користується гаражем, власником якого є Сумське міське громадське об’єднання автогаражного товариства «Автолюбитель».
У власності Ольги Таранушич є квартира площею 123 кв. м. за адресою: вулиця Пролетарська (Ярослава Мудрого), будинок 60/1. У 2008 році це житло пані Ользі обійшлося у 595 тис. грн або 122 тис. у. о. за тодішнім курсом.
Серед автомобілів у власності Сергія Таранушича HYUNDAI Santa Fe 2.2 CRDi 4WD 2011 року.Його вартість на момент придбання у 2011 році становила 326 тис. грн. Пані Ольга є власницею MAZDA 6 2.0 2006 року.
Вище згаданий батько Ольги Таранушич – Юрій Самко – теж власник квартири у Сумах, за адресою: вулиця Інтернаціоналістів, 51. Подібна квартира сьогодні коштує майже 33 тис. доларів. Також він користується Hyundai Tucson 2008 року. Дружина Юрія Самко є власником земельної ділянки на березі річки Ворскли, біля Охтирки.
Тож, як бачимо, значна кількість вартісного майна у власності прокурорів ніяк не «вписується» у рівень їхніх доходів. Навіть якщо врахувати отримані прокурорською родиною позики – доходів родини навряд чи вистачить на купівлю та обслуговування всього майна. То чи справді очищене лігво тиранозавра від недоброчесних працівників, як це запевняє Генпрокурор?
Учасниками злочинної групи є адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та інші особи. У Києві викрито велику злочинну… Читати далі
Шановний Анатолій Іванович, Київська міська і Київська обласна організації партії "Сила Єдності" вітають Вас з… Читати далі
В Європі податки сплатять всі п'ять мільйонів мігрантів. Україна прогавила всі строки, щоб їм допомогти.… Читати далі
Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті… Читати далі
Війна сильно вдарила по платоспроможності населення. Відтак, зросла й кількість потенційних клієнтів мікрофінансових організацій (МФО). З якими… Читати далі
Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів в АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-банк Україна") –… Читати далі
This website uses cookies.