Loading

Міністерство юстиції України на технічному рівні впровадило механізм, який дозволить реєстратору здійснювати реєстраційні дії за межами своєї області.

Про це повідомила заступник Міністра юстиції щодо державної реєстрації Олена Сукманова, передає прес-служба міністерства.

“До Антирейдерськї комісії Мін’юсту надходить багато скарг, коли в порушення вимог закону реєстратори здійснюють реєстраційні дії за межами своєї юрисдикції, тобто за межами області. Наприклад, реєстратор в Луганській області реєструє об’єкти нерухомості в Києві або Дніпрі. Так бути не може”, – каже вона.

За її словами, на такі дії Мін’юст реагував шляхом відключення реєстраторам доступу до реєстрів, але такі заходи мали незначний ефект, оскільки несумлінні реєстратори все одно продовжували порушувати цю норму закону, хтось, роблячи це несвідомо, а хтось – спеціально.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

“Ми вирішили використовувати принцип, при якому система просто фізично не дозволить людині зробити навмисну ​​або ненавмисну ​​помилку. Тепер реєстратор технічно не зможе здійснити реєстраційне дію не в своїй області – якщо він спробує це зробити, на екрані з’явиться напис” технічна помилка “і натиснути кнопку буде неможливо “, – пояснила Сукманова.

Заступник міністра також додала, що Мінюст буде продовжувати застосовувати технічні рішення для захисту прав власності, і анонсувала автоматичний обмін даними між реєстрами міністерства і Єдиним державним реєстром судових рішень для того, щоб унеможливити реєстрацію прав власності на основі підроблених рішень суддів.

(Переглянуто 30 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *