УкрБорг

Loading

Компанія УкрБорг працює на ринку стягнення боргів уже близько 10 років і є лідером серед скарг населення на безчинства колекторів. УкрБорг вибиває борги, як у клієнтів багатьох великих банків, так і у боржників різних небанківських підприємств. Чи законно те, що робить УкрБорг і як захиститися від них, ми спробуємо прояснити в даній статті.

Колекторське агентство УкрБорг: що таке і з чим його їдять?

Зареєстровано ТОВ «Укрборг» в Подільському районі міста Києва за адресою: вул. Вікентія Хвойки 15/15. Якщо вірити інформації Укрборг, головний офіс компанії знаходиться за адресою: м Київ, проспект Московський, 28-А, 8-поверх. У кожному з обласних центрів УкрБорг має свої відділення, координати яких ретельно приховуються. Особливою гордістю компанії є те, що роботою з боржниками і вибором тактики спілкування з кожним з них завідує унікальна комп’ютерна програма. Таким чином виходить, що дзвінки і погрози Укрборг, насправді, схвалені таким собі «штучним інтелектом». Для боржників УкрБорг надає відразу кілька номерів телефонів усіх можливих мобільних операторів, за якими можна зв’язатися з представниками компанії.

Чи законно УкрБорг вимагає борг?

Для багатьох боржників залишається абсолютно незрозумілим, яким чином УкрБорг дізнався про кредит в тому чи іншому банку і на яких підставах він вимагає погашення боргу. Чи законно це взагалі? Є в цивільному праві такий вид договору, як договір факторингу. Кредитор за цим договором продає Ваш борг колекторської компанії, яка стає новим кредитором і має право вимагати його погашення. На цьому вся «законність» діяльності УкрБорг закінчується.

Партнери колекторської компанії УкрБорг

УкрБорг за довгі роки вимагання боргів у населення встиг побувати у відносинах практично з усіма великими банками України. Улюбленим способом обзавестися новими жертвами для УкрБорг є, так званий, «факторинговий тендер». Банк визначає коло боржників (зазвичай сотні, а то й тисячі людей і компаній) в повернення кредитів якими він вже не вірить і возитися з ними не бажає. Весь цей пакет боргів виставляється на торги, на яких колекторські компанії можуть за безцінь придбати права вимоги до боржників. У підсумку, банк отримує хоч що-небудь за ті кредити, які стягнути через суд вже не вийде, а колектори, змусивши заплатити хоча б половину боржників, отримують величезні прибутки. У виграші всі, крім тих, хто колись давно не міг платити, наприклад, за пральну машину.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Як УкрБорг вибиває борги

Способів змусити заплатити у УкрБорг безліч і практично всі вони зводяться до погроз, вимагання, переслідуванню боржників і інших порушень прав і свобод людини. Головне завдання колекторів – створити боржникові таку моральну обстановку, що б він готовий був заплатити, аби тільки від нього відстали. Спочатку співробітники УкрБорг починають дзвонити в будь-який час дня і ночі з вимогою оплатити астрономічний борг. Дзвонять завжди з різних номерів. Іноді дзвонить робот, частіше хамуватий співробітник з великим набором лайки. Періодично УкрБорг може надсилати на адресу боржника листи. У наступних дзвінках представники намагаються вивідати, чи отримали Ви їх лист і таким чином зрозуміти, чи живете Ви за вказаною адресою. Після цього з’являється великий ризик нежданих гостей «спортивної зовнішності». Представившись ким завгодно, від співробітників банку до слідчих прокуратури вони нададуть повний перелік загроз боржнику і можуть навіть спробувати силою проникнути в житло. Якщо Ви після всіх цих театральних вистав все одно не платите УкрБорг – співробітники компанії почнуть тиснути на Ваше оточення. Дзвінки начальнику з проханням звільнити боржника-шахрая, погрози далеким родичам, докучання дзвінками Вашим сусідам, листи в школу з проханнями надоумити несвідомих батьків – все це тяжка праця колекторів УкрБорг.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Як захиститися від УкрБорг?

На жаль, в Україні діяльність колекторів не врегульована законодавчо. З одного боку, це тільки на руку здирникам, з іншого – відкриває широкий фронт для боротьби з ними. Насамперед, УкрБорг перед початком стягнення боргу повинен надіслати Вам повідомлення про перехід права вимоги і копію договору про це. До отримання зазначених документів ви не повинні їм нічого і можете сміливо їх ігнорувати. Що ж до Укрборг, то договори про покупку боргів вони боржникам практично ніколи не надають. Єдиний спосіб змусити їх довести своє право на отримання боргу, це зажадати від них докази в судовому засіданні. Всі номери телефонів, з яких Вам телефонують з Укрборг, є сенс просто додати в «чорний список».
Якщо є така можливість, рекомендуємо записувати телефонні розмови з колекторами. При зверненні в поліцію або суд такі записи цілком можуть вважатися доказами. А звертатися є сенс якнайскоріше. В діях колекторів практично завжди вбачається склад такого злочину, як вимагання. Винятком можуть бути випадки, коли УкрБорг належним чином поінформував Вас про перехід боргу в його чіпкі руки.

У таких випадках має місце інший злочин, а саме – примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань шляхом насильства або погрози його застосування, або за допомогою погроз знищення або пошкодження майна. Досить часто УкрБорг помилково може вимагати від вас виплатити борг, якого ніколи і не було зовсім. Це вже повноцінне шахрайство. Про спробу проникнення в чуже житло без дозволу також є відповідна стаття Кримінального кодексу. Навіть дзвінки після 22-00 або до 7-00 можна кваліфікувати як хуліганство. При перших же ознаках таких незаконних дій з боку УкрБорг – пишіть скаргу в поліцію. Є ще одна стаття, яка чудово підходить банку, який продав Ваш борг. Звучить вона як «розголошення банком банківської таємниці». Якщо УкрБорг не бажає повідомляти, на підставі чого він вимагає борг – можна сміливо писати заяву в поліцію на банк. А той, у свою чергу, обов’язково сошлётся на УкрБорг, що тільки допоможе слідству. Поліція зобов’язана внести Вашу заяву до Єдиного реєстру досудових розслідувань і провести по ньому перевірку.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

УкрБорг вкрай рідко звертається до суду за стягненням боргу, адже у нього немає ні початкового кредитного договору, ні доказів причин і розмірів нарахування відсотків і штрафних санкцій. Проте, рекомендуємо при першому ж контакті з незаконним вибиванням боргів колекторами звернутися за допомогою до юриста. Кваліфікований правознавець підкаже, яким чином краще себе вести і порадить, як можна боротися з УкрБорг. При бажанні Ви можете укласти з юристом договір, за яким він буде представляти Ваші інтереси в питаннях боргів перед УкрБорг і сміливо надати колекторам його номер телефону. Після декількох бесід з юристом, колектори, як правило, залишають боржника в спокої.

Яку б лінію захисту Ви не обрали, пам’ятайте – колекторська компанія УкрБорг найменше хоче мати справу з кримінальними справами та судовими розглядами. Як тільки вони зрозуміють, що Ви готові створити їм неприємності – УкрБорг відразу ж залишить Вас у спокої. Адже на питання чи законні дії Укрборг, є тільки одна відповідь – ні!

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 3 343 разів, 1 переглядів сьогодні)
Один коментар до “Як боротися з колекторською компанією УкрБорг?”
  1. Хороший матеріал. не стикався з таким (укрборг) маю на увазі, в своєму житті.
    дякую за допомогу .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *