Loading

Кваліфікаційне оцінювання суддів – процес через який має пройти кожен український суддя. З 2016 року через нього встигли пройти понад половина всіх суддів, переважна  більшість – успішно підтвердили здатність здійснювати правосуддя. І це незважаючи на величезну кількість питань до майна та дій цих суддів.

Знайомтеся, суддя Київського Окружного адміністративного суду – Олена Олександрівна Терлецька.

З 2005 року мала посвідчення адвоката. Олену Олександрівну вперше призначили суддею Київського окружного адмінсуду в 2007 році, Указом президента в межах п’ятирічного строку. Лише 2015-го постановою Верховної Ради її затвердили безстроково.

Ми проаналізували декларації Олени Терлецької за 201320142015201620172018, та 2019 роки.

За вказаний період Олена Олександрівна отримувала суддівську винагороду, матеріальну допомогу, соціальні виплати та навіть гонорари в Національній шкоді суддів, де працює її батько Олександр Терлецький, паралельно отримуючи величезну пенсію. Він є суддею Верховного Суду України у відставці.

Чоловік Олександр Величко до 2017-го року офіційно мав мінімальну зарплату.

Родина Терлецьких володіє вісьмома земельними ділянками на Київщині та однією у Вінницькій області площею 0,10 га.  Сумарна їхня площа, за нашими підрахунками, становить 0,74 га. Судячи з їхніх розмірів, наділи призначені для будівництва та садівництва. Географія розміщення така: дві в селі Гореничі під Києвом, три в місті Ірпінь та одна в Києві.

До речі, київська ділянка отримана матір’ю судді безкоштовно. У 2008 році за часів Л. Черновецького Київська міська рада виділила суддям Верховного Суду України та їхнім родичам землю в Києві загальною площею 8,20 га між с. Троєщина та р. Десенка в Деснянському районі м. Києва для будівництва житлових будинків. У пресі навіть писали, що там планують збудувати рай для суддів. Усе б нічого, але для того щоб передати ці землі суддям, їх забрали в евакуйованих із зони зараження ЧАЕС мешканців м. Прип’яті, які сподівались приватизувати ці землі, але не змогли, бо є важливіші персони.

Суддя Терлецька вказала в декларації лише одну квартиру, де вона має частку разом із батьками. Житло площею 76,45 кв. м розташоване на вул. Срібнокільській у Києві, де також прописаний чоловік Олександр.

Також чоловік з 2008 року має офіс у столиці площею 36,6 кв. м, придбаний за 239 тис. грн, що на час укладання договору дорівнювало 31 тис. доларів.

Ну і традиційно родина Терлецьких має у власності великий маєток площею 408 кв. м, побудований у 2012-му. Розташований він у місті Ірпінь Київської області. На момент введення об’єкта в експлуатацію експерти його оцінили в 1,23 млн грн, або 154 тис. доларів за тодішнім курсом.

Будинок є власністю батька. Якщо вірити деклараціям, то до 2015 року суддя жила окремо і не декларувала цей будинок. З 2015 року суддя вказує батька як члена сім’ї і будинок з’являється в декларації.

Як бачимо площа будинку значна, але, очевидно, родині цього не достатньо. Згідно з декларацією у селі Гореничі, що під Києвом, суддя будує вже власний будинок площею 400 кв. м.

Чоловік судді Олександр Величко з 2004 року є адвокатом.

Ми знайшли цікаву судову справу за участі О. Величка як адвоката. З судового рішення випливає, що ТОВ  «Українсько-середземноморські авіалінії» придбало і тимчасово ввезло на територію України літак цивільної авіації ТУ-134А-3. На момент ввезення митна вартість літака складала 3 млн доларів. Потім термін тимчасового ввезення продовжили і митна вартість зменшилась у 86 разів до 36 000 доларів. Митниця відмовилась прийняти декларацію з такою низькою вартістю.

Авіакомпанія, яку представляв чоловік судді, подала позов у Київський окружний адміністративний суд, тобто суд, де працює Терлецька, і виграла справу. Суд визнав дії митниці незаконними. Щоправда, згодом Вищий адміністративний суд визнав це рішення незаконним.

А ще цікаво, що суддя в декларації родинних зв’язків за 2017 рік чомусь не вказала, що її чоловік має статус адвоката. Дуже сумнівно, що вона не знала цього факту.

Олександр Величко разом із партнером Юрієм Філем заснував юридичну фірму «Величко Філь». За підсумками 2016 року, організація мала невеликий чистий дохід близько 280 тис. грн.

Також у нього та тещі Валентини Терлецької є адвокатське об’єднання «Право» та частка об’єднання «В. Тетерський і Партнери», що у 2018-му мало 520 тис. грн.

В Олени Терлецької є свекруха Раїса Величко. У середині 2000-х років вона перебувала на обліку в районному центрі зайнятості на Вінниччині. У її власності перебувають дві земельні ділянки для ведення товарного сільського виробництва площами 1,88 та 2,27 га. Нагадаємо, законом передбачене обмеження приватизації сільськогосподарських земель до 2 га.

У власності родини судді Терлецької є хороший автопарк, який з’явився у 2008-2009 роках:

  • батьківський Acura MDX за 48 тисяч доларів;
  • Hyundai Grandeur за 35 тисяч доларів, який є власністю самої судді;
  • Hyundai Santa Fe за 33 тисяч доларів, що є у власності чоловіка судді.

Отже, за два роки подружжя лише на автомобілі витратило близько 116 тисяч доларів.

4 липня 2018 року Олену Терлецьку було визнано такою, що відповідає обійманій посаді. Тодішнє скликання ВККС було доволі поблажливим, й не надто цікавилось походженням коштів і набутим нею майном. На частину колег Терлецької все ще чекає кваліфікаційний іспит, але проходитиме він з іншими членами комісії, яких обиратимуть за інакшою процедурою. Цікаво, чи пощастить служителям Феміди так само, як Олені Терлецькій?!

Джерело: http://blog.prosud.info

(Переглянуто 957 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *