Loading

Доволі часто Вища кваліфікаційна комісія у випадках очевидних фактів недоброчесності суддів просто відтерміновувала їхнє оцінювання. Так трапилося з однією із суддів Печерського суду. Рівно два роки тому з нею відбулася єдина співбесіда у Кваліфікаційної комісії, яку поставили на паузу і яка триває до сьогодні. Справи вона давненько не слухає, але щомісячно старанно отримує чималу суддівську винагороду.

Знайомтеся, суддя Печерського районного суду міста Києва – Катерина Олександрівна Середа.

Після завершення вищого закладу освіти Катерина Олександрівна почала працювати в юридичному підприємстві «УСІ-Правозахист». З 2006 року – державна служба. Спершу звичайним спеціалістом у Київському апеляційному господарському суді, потім помічницею. І сходинка за сходинкою в липні 2012 року дійшла до судді Шевченківського райсуду Запоріжжя.  Далі відбувся різкий стрибок до Києва. 13 лютого 2014 року Віктор Янукович перевів її на посаду судді Печерського райсуду.

На посаді судді Катерина Середа запам’яталась тим, що змінила запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт одного з лідерів «тітушок» Рагімова Таваккула. Один з адвокатів Небесної сотні Павло Дикань стверджував, що були всі підстави для залишення його під вартою: «… за час ведення досудового слідства з боку адвоката Рагімова та його родичів здійснювався тиск та залякування свідків і потерпілих. Незважаючи на обґрунтовану підозру та скоєнні тяжких злочинів, на підтверджені факти тиску на свідків і потерпілих, тобто на очевидне існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, суддя Середа відпустила злочинця з-під варти з мінімальним обмеженням його прав і, очевидно, що існує величезна вірогідність того, що й ця особа зникне і злочин залишиться непокараним!»

Зрештою так і трапилось – Рагімов утік та уник покарання. Нині на сайті МВС досі є оголошення про його розшук.

Нагадаємо, Рагімова звинувачували керуванням групою «тітушок» з харківського «Оплоту», яка в січні 2014 року катувала чоловіка, викраденого біля станції метро «Почайна» в Києві. «Тітушки» вимагали від викраденого зізнатись у причетності до «Автомайдану» та розповісти про керівників цього об’єднання. Викраденого завезли на базу «Оплоту» під Києвом, де його «допитував» їхній нині покійний лідер Євген Жилін.

Ми проаналізували майнові декларації Катерини Середи за 2012, 2013, 2014201520162017 та 2018 роки. За цей час вона мала суддівську зарплату, соцвиплати на дитину та доходи від дуже цікавого продажу двох автомобілів, про які ми детальніше розповімо нижче.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

За даними майнової декларації за 2018 рік, Катерина Середа володіє двома земельними ділянками по 0,10 га у Хотянівці Київської області. А придбала вона їх у 2013-му по 49 тис. грн кожна. Це дуже низька ціна як для землі поруч із Києвом. Нагадаємо, на території цієї сільради оселився ексміністр екології Микола Злочевський, який звів там величезний маєток.

Але навіть щодо наявності в родини таких сум виникає запитання, адже роком раніше доходів родина фактично не мала.

І хоча ділянки призначені для садівництва, на них розташований чималий маєток площею 299 кв. м. Принаймні так суддя розповіла у своїй декларації. Ми, звісно, його знайшли та зняли з повітря. На вигляд він дуже солідний.

Будинок має цілком жилий вигляд і там ми побачили автомобіль судді. Але з 2015 року суддя стверджує, що будинок ще недобудований.

Далі цікавіше. Порівнявши фото будинку з кадастровою картою, стає очевидно, що він розташований не на двох, а на трьох ділянках. Третя ділянка належить рідній сестрі Катерини Середи – Мартиненко Аллі Олександрівні.

Усі три земельні ділянки придбані одночасно 25.04.2013 в одного власника за договорами купівлі-продажу, які посвідчені в одного нотаріуса. На фото видно, що вони огороджені одним парканом і є одним цілим – подвір’ям будинку. Очевидно, що суддя користується усіма трьома ділянками.

Дуже ймовірно, що сестра є лише номінальним власником. У будь-якому випадку – суддя мала би декларувати право користування ділянкою землі, однак у жодній з декларацій Катерини Середи її немає.

Виникає запитання – звідки кошти на такий розкішний маєток?! Чоловік Сергій упродовж тривалого часу отримував мінімальну зарплату, а суддівського доходу на такий маєток навряд чи вистачило б.

Неймовірно, але це питання зацікавило і членів Вищої кваліфкомісії. І тут почалось найцікавіше.

Під час співбесіди Катерина Олександрівна розповіла про те, що чоловік заробляв набагато більше ніж офіційно вказував. Це неабияк здивувало членів комісії. Цікаво, що в письмових поясненнях, які суддя дала вже після співбесіди, вона притримувалась іншої версії і про приховування реальних доходів уже не вказувала. Начебто після «відвертої розмови» він зізнався їй, що мав «інший суттєвий дохід, про джерела якого нічого не говорив». А ще мав якісь «дошлюбні кошти» та навіть позику.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

А далі була ще одна неймовірна історія. Виявляється, основним джерелом для будівництва цього маєтку став продаж двох елітних автомобілів судді та її чоловіка. У 2013 році суддя придбала автомобіль Audi A6 за 697 тис. грн, а її чоловік Ауді Q 5 за 641 тис. грн. Так от, у 2016 році вони продали обидва автомобілі за 1,38 та 1,5 млн грн відповідно. До того ж, якщо вірити декларації, уже в 2017 році суддя отримала свій автомобіль назад у користування. На співбесіді вона пояснила, що фактично це була така позичка, але вона не декларувала її. Правда, на співбесіді вона не змогла пояснити, як отримувала таку велику суму готівкою, якщо закон вимагає операції на суму понад 150 000 проводити безготівково. А в письмових поясненнях уже вказала, що виявляється ці кошти вони отримали не одразу, а «траншами» –  тобто майже 20 траншів.

Зрештою, суддя розповіла, що погасити ці позички допомагала вся родина, навіть її дідусь, який має хорошу прокурорську пенсію. Тільки от у жодній декларації судді такої допомоги від рідних чомусь не вказано.

Пояснення судді були наскільки непереконливими та сумнівними, що навіть члени комісії, які зазвичай дивляться на такі речі крізь пальці, були здивовані. У результаті засідання в її справі відтермінували й оцінювання не завершене досі.

А, ледве не забули, ще суддя має столичну квартиру площею 74 кв. м, якою вона володіє з 2007 року.

У Києві Катерина Середа ще має два паркомісця в напівпідземною паркінгу по вулиці Вишгородській під будинком 45п, придбані в 2011 та 2012 роках. На дату набуття вони коштували 26 тис. та 20 тис. доларів. Це дивно, бо в тому районі ніякими квартирами родина не володіє.  

Раніше разом із суддею Катериною Середою була прописана її сестра Алла Мартиненко по проспекту Героїв Сталінграда в Києві. Вона недовго пропрацювала помічницею судді у Вищому адміністративному суді України. За нашою інформацією, Алла Мартиненко є власницею квартири в будинку 45-а по вулиці Вишгородській. От саме там, де й розташовані паркомісця Катерини Олександрівни. Це ЖК «Паркове місто» з вартістю квадратного метра житла в 1400 доларів.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Окремо варто згадати батька судді – Олександра Мартиненка. До 2016-го він працював на дуже поважній посаді: голови Дніпропетровського апеляційного адмінсуду, але пішов у відставку. Можна довго перераховувати його колекцію дорогих рушниць, говорити про будинок площею 231 кв. м та готівкові заощадження не по зарплаті, але зупинимось поки на постаті дружини Олександра Васильовича. Тетяна Мартиненко за весь 2016-й заробила 12 тис. грн доходу як підприємиця і 82 тис. грн процентів за депозитом. Раніше, у 2012 році, оформила на себе квартиру площею 142 кв. м із двома паркомісцями в елітному  будинку з приміщеннями торговельно-комерційного призначення в Дніпрі. 

І наостанок ми покажемо вам і квартиру свекрухи. Середа Наталія Олександрівна раніше працювала в Інституті нейрохірургії Академії медичних наук.  У 2010-му отримала свідоцтво про право власності на квартиру в Києві площею 78 кв. м. Вірогідно, мовиться про приватизоване житло. Квартиру ми згадуємо не просто так, у ній прописаний чоловік судді.

У декларацію за 2018 рік суддя Катерина Середа внесла лише одну автівку, це AudiQ5 2013 року випуску, що належить викладачці університету ДФС Марії Фрідман-Козаченко. За даними Мін’юсту, приблизна вартість такого транспортного засобу 450 тис. грн. Так, це той самий автомобіль, що був  відчужений лише на паперах. Фактично, з цим правочином, каже суддя, відбулася прихована позичка грошей.

Ще одну автівку AudiQ5 ми побачили на території маєтку судді. Вона записана на сестру Аллу Мартиненко, з якою Середа перебуває у близьких стосунках. І користується цим автомобілем, вочевидь, родина Катерини Олександрівни, хоча не показує цього в декларації.

Сумнівні маніпуляції з майном, зарплата чоловіка в конвертах та недекларування земельної ділянки сестри кидають тінь та репутацію Середи і аж ніяк не підтверджують зразковість її поведінки. Низка суперечностей у відповідях Катерини Середи на запитання членів Вищої кваліфікаційної комісії свідчила, що вона не виконала один із важливих обов’язків судді – підтверджувати джерела походження її майна. За це її мали б вже давно звільнити. Натомість у співбесіді з нею оголосили перерву, яка триває досі.

Джерело: http://blog.prosud.info

(Переглянуто 305 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *