З новими тарифами в Україні стало більше боржників за комуналку / фото УНІАН

Loading

Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті в середньому сім’я платитиме за водопостачання на 30-70 грн на місяць більше. Водночас рішення про зростання цін на електроенергію відтермінували: до 1 травня її вартість не підвищуватимуть.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Отже, тепер комісія має підняти тарифи з 1 квітня, а потім повторно здійснити підвищення через три місяці – з 1 липня. З повним переліком нових тарифів можна ознайомитись у документі. У середньому підвищення в межах першого етапу (квітневе) становитиме 12,3%, а другого (липневе) – 14,1%.

Наприклад, у Києві в квітні кубометр води може подорожчати з 30,38 до 38,1 грн, а в липні – до 40,4 грн. Припустімо, сім’я використовує в середньому 5 кубів: у березні доведеться заплатити за воду 151,9 грн, у квітні – 190,5, а в липні – вже 202 грн. Тобто щомісячна сума в платіжці внаслідок двоетапного подорожчання збільшиться на 50,1 грн.

У Львові зараз кубометр води коштує 25,88 грн, з квітня ціна становитиме вже 27,9 грн, із липня – 28,62 грн. У результаті в липні за 5 кубів доведеться платити 143,1 грн, що на 13,7 грн більше за поточну вартість. Але Львів та Київ – великі міста з порівняно невисоким тарифом на воду.

У Дрогобичі вже зараз кожен кубометр холодної води коштує 43,46 грн. У квітні ціна становитиме вже 51,6 грн, а в липні – 57,8 грн за кубометр. Сім’я, яка використовує 5 кубів води, зараз платить 217,3 грн, а в липні заплатить на 71,7 грн більше – 289 грн.

Як раніше писав OBOZREVATEL, українці платять за газ за різними тарифами. Більшість користується послугами “Нафтогазу”, проте є й кілька комерційних постачальників блакитного палива.

Джерело: https://news.obozrevatel.com

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 77 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *