Комунальні хроніки

Винні субсидії. Киян закидали повідомленнями про податок на житло

Кому, коли і скільки потрібно заплатити

У районних податкових інспекціях столиці зараз ажіотаж. Власники нерухомості, які отримали повідомлення про сплату податку на надлишкову площу, заплатити який потрібно до кінця серпня, масово прийшли з’ясовувати стосунки.

Юристи пояснюють: в реєстрі нерухомості стало більше даних, тому “листи щастя” торкнулися більшої кількості людей. Але кидатися платити не варто. “Вести” з’ясували, кого торкнеться оподаткування і скільки доведеться платити.

“Власник двох квартир за однією адресою”

Уже більше місяця кияни отримують листи з районних податкових інспекцій з проханням заплатити в бюджет за надлишки житла та іншої нерухомості. Доходить до абсурду.

“Я живу в квартирі 1970 року побудови, площа якої не перевищує пільгову в 60 кв. М, причому в ній кілька співвласників. Однак податкова прислала мені повідомлення, що я є власником аж двох квартир в столиці! І обидві розташовані за однією адресою. Причому податок мені нараховано за кілька років. Я спочатку подумала, що це жарт. Але в податковій Дніпровського району мені показали виписку з картки платника, і там реально значилося дві квартири з одними технічними характеристиками і однієї площею за однією адресою. Але, незважаючи на очевидність абсурду або помилки, мене попросили принести всі підтверджуючі документи про право власності та написати заяву “, – розповідає читачка” Вістей “, киянка Ірина Довженко.

За її словами, ситуація не унікальна. У всякому разі, людей, які прийшли до податкової з приводу “надлишків”, було багато. “Через отримання субсидій в реєстрі з нерухомості стало більше даних, звідси і більше повідомлень від податкової”, – пояснив “Вістям” юрист Ростислав Кравець.

Кому доведеться платити податок

Податківці чекають від киян 370 млн грн. Саме стільки вимальовується податків по обробленим 390 тис. Об’єктів нерухомості. Як нагадав “Вістям” і. о. заступника начальника Головного управління ДПС в Києві Дмитро Аленін, отримати лист з податкової можуть власники квартир (або декількох) площею понад 60 кв. м, а також житлових будинків більше 120 кв. м та іншої нерухомості більш 180 кв. м. Якщо власниками є неповнолітні діти, податок платять батьки або опікуни. А господарям квартири площею понад 300 кв. м або будинку більше 500 кв. м заплатити доведеться 25 тис. грн.

Як каже Дмитро Аленін, надсилаються податкові рішення в термін до 1 липня, сплатити податок потрібно протягом 60 днів з моменту вручення листа-повідомлення, тобто до 1 вересня.

Пов'язана стаття

Скільки платити

Ставка податку прив’язана до мінімальної зарплати і зараз становить до 70,85 грн за “зайвий” квадратний метр. “Законом встановлено податок на нерухомість в розмірі 1,5% від мінімальної зарплати за 1 кв. м, але місцева влада може встановлювати податок менше. В Києві він становить 1%, тобто 47,23 грн / кв. м”, – уточнює Ростислав Кравець.

Тим часом кияни в шоці від того, що вони бачать в своїх повідомленнях. “З’ясувалося, що я – злісний боржник, і навіть не знала про це. На мене оформлено півквартири у чоловіка в Києві і третина – у батьків в іншому місті. Сумарна площа – аж 65 кв. М! За надлишок доведеться платити, правда, ще не знаю де “, – розповідає” Вістям “киянка Леся Охріменко. За її словами, борг вона оплатила, так як інакше їй не відкривали ФОП.

Марині Власенко в Києві належить лише третина квартири чоловіка, ще дві частки у неї є в квартирах рідних в різних містах України. “Але зареєстрована я не в столиці, а в Запоріжжі. І от не знаю, чого мені боятися, де платити”, – говорить “Вістям” Марина.

Юрист Ростислав Кравець пояснює: “Платити потрібно за місцем реєстрації, не важливо, скільки і де квартир або часткою в них. І платити тільки в тому випадку, якщо сумарно загальна площа нерухомості, якою ви володієте, перевищує пільгову в 60 кв. м. Якщо власників кілька, наприклад, сім’я володіє декількома квартирами, де у кожного своя доля, але сумарно кожна частка не перевищує 60 кв. м, то платити не доведеться нікому. Якщо ж перевищує, то кожному доведеться оплатити його частина “.

У податковій кажуть: якщо не згоден з сумою в листі-повідомленні, потрібно звернутися для перегляду розрахунку. А якщо повідомлення не прийшло, а надлишок площі є, просять все одно прийти і сплатити, щоб потім не накопичився борг.

Але юристи не радять поспішати з цим. “Платити податок ви повинні, тільки якщо вам прийшло податкове повідомлення. Чи не настав – не платіть. База реєстру ще недосконала, там досить неточностей і глюків. Так, коли знайдуть, вони можуть виставити рахунок за останні три роки. Але тоді вже і будете розбиратися “, – радить Кравець.

Джерело: https://vesti.ua/kiev/vinovaty-subsidii-kievlyan-zabrosali-uvedomleniyami-o-naloge-na-zhile

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

Share

Схожі статті

У Києві викрито велику злочинну групу, яка “віджимала” квартири містян

Учасниками злочинної групи є адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та інші особи. У Києві викрито велику злочинну… Читати далі

5 місяців тому

Привітання з Днем Народження

Шановний Анатолій Іванович, Київська міська і Київська обласна організації партії "Сила Єдності" вітають Вас з… Читати далі

11 місяців тому

Насправді шанс вирішити проблему вже втрачено…

В Європі податки сплатять всі п'ять мільйонів мігрантів. Україна прогавила всі строки, щоб їм допомогти.… Читати далі

1 рік тому

В Україні у квітні підвищать тариф на комуналку: за що доведеться платити більше і як зміняться суми

Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті… Читати далі

1 рік тому

Шалені відсотки та настирливі колектори: головні проблеми з МФО та що з ними робити

Війна сильно вдарила по платоспроможності населення. Відтак, зросла й кількість потенційних клієнтів мікрофінансових організацій (МФО). З якими… Читати далі

1 рік тому

Нацбанк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів колишнього “Альфа Банку” росіян

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів в АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-банк Україна") –… Читати далі

1 рік тому