Іпотечне застереження в договорі іпотеки??
Кожен громдянин який укладав іпотечний договір помимоволі укдав з банком іпотечне застереження.
Завдяки даному застреженню колектори, фінансові групи, банки стали переоформлювати на себе право власності на нерухомість на підставі ст. 36, 37 ЗУ про іпотеку, де іпотечне застереження є договром про задовлення вимог іпотекодержателя. І громадяни стали беззахисними і не відомо як відхреститися від данного застреження….
Однак це не так. Станом на час укладання договору іпотеки діяла інша редакція ст. 36, 37 ЗУ про іпотеку, яка закріплювала лише таку можливість і не прирівнювала іпотечне застереження до самого договору про задовлення вимог іпотекодержателя.
Таким чином на час укладання угоди дане затреження носило значний інший сенс як один з можливих способів в майбутньому вирішити спірне питання у позасудовому порядку, а не як згода на те, що банк може оформити право власності на дане майно. Дані зміни відбулися лише в грудні 2008 року а закон зворотньої сили в часі не має – ст. 58 Конституції України свідчить, що іпотечне застереження не є дозволом, за яким банк може переоформити право власності.
Так як зміни, які відбулися в 2008 році є суттєвими та такими, що призвели до змін, яким сторони не керувалися під час укладання іпотечного застрежння, що в силу ст. 651 ЦК (Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
2. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
3. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.) дає право в судовому порядку вимагати розірвання угоди, або внесення змін у іпотечний договір, шляхом виключення з нього іпотечного застереження і рівно накладати арешт на своє майно, щоб унеможливити захват.
Учасниками злочинної групи є адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та інші особи. У Києві викрито велику злочинну… Читати далі
Шановний Анатолій Іванович, Київська міська і Київська обласна організації партії "Сила Єдності" вітають Вас з… Читати далі
В Європі податки сплатять всі п'ять мільйонів мігрантів. Україна прогавила всі строки, щоб їм допомогти.… Читати далі
Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті… Читати далі
Війна сильно вдарила по платоспроможності населення. Відтак, зросла й кількість потенційних клієнтів мікрофінансових організацій (МФО). З якими… Читати далі
Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів в АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-банк Україна") –… Читати далі
This website uses cookies.