Статті

На жительку Буковини після викрадення мобільного номера оформили кредитів на 20 тис. грн

Тепер кредитори телефонують жінці кожні 15 хвилин і вимагають погасити борг

Жительку Кіцманського району Чернівецької області Світлану Бляхарську щодня атакують колектори кредитних спілок. Відсотки ростуть щодня. Жінка розповіла, що стала жертвою шахраїв, які обманом дізналися персональні дані та у такий спосіб оформили кредити на її ім’я, повідомила місцева агенція АСС.

«Погасіть кредит, інакше інформація про те, що ви ризикований позичальник, буде передана до виконавчої служби. Терміново пролонгуйте, сплатіть кредит. І так кожен день, кожен день, починаючи з 9 години ранку, і закінчуючи 11-12 годиною ночі. Я вже просто не беру трубку, в мене нема вже ні фізичного ні морального терпіння. Я вже просто ні їм ні п’ю лиш приймаю ці смс-ки. Вони вже почали дзвонити до мого чоловіка», – повідомила постраждала від шахраїв Світлана Бляхарська.

За її словами, все почалося наприкінці жовтня з дзвінка дівчини, яка представилася працівницею мобільного оператора. Зі слів постраждалої, «працівниця» повідомила, що оператор отримав заявку на блокування номера. Аби номер не заблокували, жінкуу попросили назвати три номери телефонів, на які вона найчастіше телефонувала. Після цього номер її заблокували, а до облікового запису жінки у системі «Приват 24» від «ПриватБанку» зайти було неможливо.

Пов'язана стаття

«Дуже скоро до мене прийшла смска від кредитної спілки про необхідність внесення оплати у розмірі чотири тисячі гривень. Далі були ще чотири повідомлення від кредитних спілок про позички», – розповіла жінка й зазначила, що загалом на її ім’я набрали кредитів на майже 20 тис. грн.

Слідчі не побачили правопорушення стосовно жінки, натомість розслідують провадження про можливе правопорушення, зроблене стосовно кредитних спілок.

«У відношенні цієї громадянки жодного правопорушення вчинення не було. Однак перевіряється інформація про вчинення кримінального правопорушення по відношенню до кредитної спілки. Слід з’ясувати, чи укладались будь-які договори, і в першу чергу треба з’ясовувати, чи особа знала про ці договори. Якщо таких відомостей немає, ці події можуть розглядатись, як стаття 358 ККУ – підроблення офіційних документів», – прокоментував Петро Токар, заступник начальника Чернівецького відділу поліції.

Правозахисники порадили жінці писати на ім’я кредитних організацій офіційні листи, а у «ПриватБанку» рекомендували краще захищати свій номер. Якщо ж шахраї таки викрали номер, то у банку порадили напам’ять знати номер гарячої лінії банку і одразу туди телефонувати.

Джерело: https://zaxid.net/news/

Share

Схожі статті

У Києві викрито велику злочинну групу, яка “віджимала” квартири містян

Учасниками злочинної групи є адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та інші особи. У Києві викрито велику злочинну… Читати далі

5 місяців тому

Привітання з Днем Народження

Шановний Анатолій Іванович, Київська міська і Київська обласна організації партії "Сила Єдності" вітають Вас з… Читати далі

11 місяців тому

Насправді шанс вирішити проблему вже втрачено…

В Європі податки сплатять всі п'ять мільйонів мігрантів. Україна прогавила всі строки, щоб їм допомогти.… Читати далі

1 рік тому

В Україні у квітні підвищать тариф на комуналку: за що доведеться платити більше і як зміняться суми

Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті… Читати далі

1 рік тому

Шалені відсотки та настирливі колектори: головні проблеми з МФО та що з ними робити

Війна сильно вдарила по платоспроможності населення. Відтак, зросла й кількість потенційних клієнтів мікрофінансових організацій (МФО). З якими… Читати далі

1 рік тому

Нацбанк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів колишнього “Альфа Банку” росіян

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів в АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-банк Україна") –… Читати далі

1 рік тому