Юристи пояснили, в яких випадках платити додаткові суми необов’язково
Заборгованість українців за комунальні послуги досягла 69 млрд гривень. І ця сума зовсім скоро може знову збільшитися. Уже в травні неплатникам повернуть пеню. “Сегодня” дізнавалися, наскільки виростуть суми в платіжках недобросовісних споживачів.
Киянка Тетяна Зинов’єва підраховує борги за комунальні послуги. Загальна сума вражає – 35 тисяч гривень. Жінка пояснює, що не може платити через маленьку пенсію. А вже зовсім скоро борг може збільшитися через пені.
Нараховувати пеню почнуть з 21 травня. Правда, штрафи будуть нараховуватися тільки на нову заборгованість – ту, яка з’явиться з наступного місяця.
Платити додаткові суми доведеться, якщо сума боргу складе більше 340 гривень. Тоді щодня нараховуватиметься ще 0,01% від заборгованість. За рік пеня складе 3,65%. Наприклад, до 1000 гривень кожен день буде додаватися 10 копійок. Але сумарний розмір пені не може перевищувати загальну суму боргу.
“А чому я повинна платити пеню за такі ціни? Як я можу заплатити, якщо мені не вистачає на їжу?” – обурюється пенсіонерка Тетяна Лебедєва.
Експерти ж заспокоюють: штрафи чекають не всіх.
“Це буде вирішувати той чи інший оператор з надання відповідних житлово-комунальних послуг. Інформація про стягнення повинна бути прописана в договорі”, – пояснює експерт з питань ЖКГ Андрій Никончук.
Юристи кажуть, що якщо пеню нарахували, але вас не попередили, платити її не варто.
“Самим підприємствам, що надають послуги, дуже складно довести і обгрунтувати обсяги рахунків, які вони виставляли жителям. Нехай підприємство звертається до суду”, – каже адвокат Віта Струкова.
Втім, боржникам слід більше боятися не пені, а штрафів. Компанії мають право на їх стягнення без попередження.
“У них є можливість нараховувати, крім того, що написано в договорі, ще 3% і індекс інфляції”, – попереджає адвокат.
Експерти нагадують, що боржників позбавляють субсидій. До того ж є ризик залишитися і зовсім без світла або газу. Раніше “Сегодня” вже поспілкувалися з юристами і дізналися, коли можуть забрати житло за неоплачену комуналку, чи можна цього уникнути, і як відбувається процедура конфіскації майна.
Джерело: https://www.segodnya.ua
Учасниками злочинної групи є адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та інші особи. У Києві викрито велику злочинну… Читати далі
Шановний Анатолій Іванович, Київська міська і Київська обласна організації партії "Сила Єдності" вітають Вас з… Читати далі
В Європі податки сплатять всі п'ять мільйонів мігрантів. Україна прогавила всі строки, щоб їм допомогти.… Читати далі
Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті… Читати далі
Війна сильно вдарила по платоспроможності населення. Відтак, зросла й кількість потенційних клієнтів мікрофінансових організацій (МФО). З якими… Читати далі
Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів в АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-банк Україна") –… Читати далі
This website uses cookies.