Loading

Юристи пояснили, в яких випадках платити додаткові суми необов’язково

Заборгованість українців за комунальні послуги досягла 69 млрд гривень. І ця сума зовсім скоро може знову збільшитися. Уже в травні неплатникам повернуть пеню. “Сегодня” дізнавалися, наскільки виростуть суми в платіжках недобросовісних споживачів.

Киянка Тетяна Зинов’єва підраховує борги за комунальні послуги. Загальна сума вражає – 35 тисяч гривень. Жінка пояснює, що не може платити через маленьку пенсію. А вже зовсім скоро борг може збільшитися через пені.

Нараховувати пеню почнуть з 21 травня. Правда, штрафи будуть нараховуватися тільки на нову заборгованість – ту, яка з’явиться з наступного місяця.

Платити додаткові суми доведеться, якщо сума боргу складе більше 340 гривень. Тоді щодня нараховуватиметься ще 0,01% від заборгованість. За рік пеня складе 3,65%. Наприклад, до 1000 гривень кожен день буде додаватися 10 копійок. Але сумарний розмір пені не може перевищувати загальну суму боргу.

“А чому я повинна платити пеню за такі ціни? Як я можу заплатити, якщо мені не вистачає на їжу?” – обурюється пенсіонерка Тетяна Лебедєва.

Експерти ж заспокоюють: штрафи чекають не всіх.

“Це буде вирішувати той чи інший оператор з надання відповідних житлово-комунальних послуг. Інформація про стягнення повинна бути прописана в договорі”, – пояснює експерт з питань ЖКГ Андрій Никончук.

Юристи кажуть, що якщо пеню нарахували, але вас не попередили, платити її не варто.

“Самим підприємствам, що надають послуги, дуже складно довести і обгрунтувати обсяги рахунків, які вони виставляли жителям. Нехай підприємство звертається до суду”, – каже адвокат Віта Струкова.

Втім, боржникам слід більше боятися не пені, а штрафів. Компанії мають право на їх стягнення без попередження.

“У них є можливість нараховувати, крім того, що написано в договорі, ще 3% і індекс інфляції”, – попереджає адвокат.

Експерти нагадують, що боржників позбавляють субсидій. До того ж є ризик залишитися і зовсім без світла або газу. Раніше “Сегодня” вже поспілкувалися з юристами і дізналися, коли можуть забрати житло за неоплачену комуналку, чи можна цього уникнути, і як відбувається процедура конфіскації майна.

Джерело: https://www.segodnya.ua

(Переглянуто 53 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *