Loading

ЖЕКи вже точно підуть в минуле, а постачальники води та інших послуг отримають право вводити “абонплату”.

З 1 травня 2019 року українців чекають зміни в сфері житлово-комунального господарства. Так, саме з цього дня (до речі, із запізненням на рік) в Україні повністю вступає в силу закон “Про житлово-комунальні послуги”.

Цей документ вносить зміни у відносини між власниками житла, комунальними службами та тими, хто поставляє послуги. Втім, таких змін виявилося небагато.

Що ж зміниться з 1 травня?

Згідно з новим законом, тепер відомі ще з часів СРСР ЖЕКи остаточно відійдуть у минуле. Так, мешканці багатоквартирних будинків, в яких не створено товариство співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), зобов’язані будуть вибрати собі управителя або керуючу компанію, щоб взаємодіяти з постачальниками послуг з прибирання територій, з вивезення сміття та інших важливих робіт.

Відповідно до закону, якщо вони цього не зроблять, то будуть змушені укладати прямі договори з усіма комунальними службами та підприємствами самі.

Виходить, що з 1 травня в українців з’являється можливість самим мешканцям вибирати собі керівників. Це будуть сертифіковані фахівці. До речі, зараз їх мало, але в уряді сподіваються, що із зростаючим на них попитом таких фахівців стане набагато більше.

Вже зараз деякі з них проходять спеціальне навчання і сертифікацію від Міністерства регіонального розвитку та будівництва.

Також з 1 травня 2019 року постачальники тепла, води, газу та інших послуг в Україні отримують право вводити так звану “абонплату”. Це буде фіксована сума, яка буде оплачуватися споживачем навіть в ситуації, коли він в поточному місяці зовсім не користувався водою або газом. Ці кошти повинні будуть витрачатися тільки на утримання і ремонт важливих інженерних мереж і обладнання.

Крім того, закон, який вступить в силу 1 травня, дозволить постачальникам нараховувати штрафи за несплату рахунків. При цьому розмір пені встановлюється законом і становить 0,01 відсотка боргу за кожен день прострочення після 20-го числа місяця, який слідує за місяцем оплати послуги. Таким чином, річна ставка в цілому по піні становить 3,65 відсотка. Це буде служити свого роду нагадуванням громадянам про те, що оплачувати комунальні послуги краще своєчасно.

Джерело: https://www.rbc.ua

(Переглянуто 25 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *