Комунальні хроніки

У Мін’юсті пояснили правила конфіскації майна і житла за борги по ЖКГ

Глава Мін’юсту Петренко заявив, що конфіскація житла через заборгованість «навіть не обговорюється».

Згідно з українським законодавством у громадян України заборонено конфіскувати єдине житло через заборгованість за комунальні послуги.
Про це повідомив у себе в Twitter-акаунті міністр юстиції України Павло Петренко.

Він зазначив, що в уряді немає ніяких законопроектів або навіть усної обговорення документів про скасування права на недоторканність житла для українських громадян.

«Ще раз хочу підкреслити: питання про конфіскацію майна і житла через борги за комуналку – навіть не обговорюються. Ніхто не має права забрати квартиру, де ви живете », – написав міністр.

Глава Міністерства юстиції заявив, що незабаром представники уряду презентують проект «Я маю право!», Де для українців докладно роз’яснять, як захистити себе від платежів за комунальні послуги, нарахованих необгрунтовано, завищених платежів або «приписування» неіснуючих боргів. Проект буде представлений прес-службою Мін’юсту.

На початку лютого голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання тарифів і ринку послуг Оксана Кривенко заявила, що борги населення за електроенергію за 2018 рік зросли на 16% або на 4,67 млрд гривень, досягнувши суми в 33,61 млрд гривень. Неоплачена електроенергія становить майже 20% від загальних показників споживання.

Пов'язана стаття

Такий обсяг сумарної заборгованості в уряді і регулюючих організаціях вважають майже критичним.

4 січня в НКРЕКУ розповіли про плани штрафувати тих постачальників газу населенню, які нараховували споживачам заборгованості за попередні періоди незаконно і без попередження.

Відзначається, що штрафи для газсбитов будуть досягати 850 тисяч гривень.

У НКРЕКУ вже визначилися зі списком компаній, по відношенню до яких будуть застосовуватися заходи, перелік можна знайти у відкритому доступі.

В середині січня в КМДА повідомили, що в окремих регіонах України може різко знизитися рівень своєчасності виплат за спожиті комунальні послуги з боку населення, оскільки через реформ уряду в сфері ЖКГ будуть затримані нарахування субсидій.

Чиновники відзначили, що субсидіями будуть охоплені всі нужденні, які подали заявки і підтвердили низький рівень доходу громадяни, але затримка з видачею субсидій може зайняти до 45-60 днів. Чиновники КМДА запропонували субсідіантам оплачувати відразу всю платіжку, а потім знімати свої субсидії з рахунків і витрачати їх на свій розсуд.

Share

Схожі статті

У Києві викрито велику злочинну групу, яка “віджимала” квартири містян

Учасниками злочинної групи є адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та інші особи. У Києві викрито велику злочинну… Читати далі

5 місяців тому

Привітання з Днем Народження

Шановний Анатолій Іванович, Київська міська і Київська обласна організації партії "Сила Єдності" вітають Вас з… Читати далі

11 місяців тому

Насправді шанс вирішити проблему вже втрачено…

В Європі податки сплатять всі п'ять мільйонів мігрантів. Україна прогавила всі строки, щоб їм допомогти.… Читати далі

1 рік тому

В Україні у квітні підвищать тариф на комуналку: за що доведеться платити більше і як зміняться суми

Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті… Читати далі

1 рік тому

Шалені відсотки та настирливі колектори: головні проблеми з МФО та що з ними робити

Війна сильно вдарила по платоспроможності населення. Відтак, зросла й кількість потенційних клієнтів мікрофінансових організацій (МФО). З якими… Читати далі

1 рік тому

Нацбанк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів колишнього “Альфа Банку” росіян

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів в АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-банк Україна") –… Читати далі

1 рік тому