Loading

Глава Мін’юсту Петренко заявив, що конфіскація житла через заборгованість «навіть не обговорюється».

Згідно з українським законодавством у громадян України заборонено конфіскувати єдине житло через заборгованість за комунальні послуги.
Про це повідомив у себе в Twitter-акаунті міністр юстиції України Павло Петренко.

Він зазначив, що в уряді немає ніяких законопроектів або навіть усної обговорення документів про скасування права на недоторканність житла для українських громадян.

«Ще раз хочу підкреслити: питання про конфіскацію майна і житла через борги за комуналку – навіть не обговорюються. Ніхто не має права забрати квартиру, де ви живете », – написав міністр.

Глава Міністерства юстиції заявив, що незабаром представники уряду презентують проект «Я маю право!», Де для українців докладно роз’яснять, як захистити себе від платежів за комунальні послуги, нарахованих необгрунтовано, завищених платежів або «приписування» неіснуючих боргів. Проект буде представлений прес-службою Мін’юсту.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

На початку лютого голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання тарифів і ринку послуг Оксана Кривенко заявила, що борги населення за електроенергію за 2018 рік зросли на 16% або на 4,67 млрд гривень, досягнувши суми в 33,61 млрд гривень. Неоплачена електроенергія становить майже 20% від загальних показників споживання.

Такий обсяг сумарної заборгованості в уряді і регулюючих організаціях вважають майже критичним.

4 січня в НКРЕКУ розповіли про плани штрафувати тих постачальників газу населенню, які нараховували споживачам заборгованості за попередні періоди незаконно і без попередження.

Відзначається, що штрафи для газсбитов будуть досягати 850 тисяч гривень.

У НКРЕКУ вже визначилися зі списком компаній, по відношенню до яких будуть застосовуватися заходи, перелік можна знайти у відкритому доступі.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

В середині січня в КМДА повідомили, що в окремих регіонах України може різко знизитися рівень своєчасності виплат за спожиті комунальні послуги з боку населення, оскільки через реформ уряду в сфері ЖКГ будуть затримані нарахування субсидій.

Чиновники відзначили, що субсидіями будуть охоплені всі нужденні, які подали заявки і підтвердили низький рівень доходу громадяни, але затримка з видачею субсидій може зайняти до 45-60 днів. Чиновники КМДА запропонували субсідіантам оплачувати відразу всю платіжку, а потім знімати свої субсидії з рахунків і витрачати їх на свій розсуд.

(Переглянуто 47 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *