Комунальні хроніки

ЖЕКи підуть в минуле: українців чекають кардинальні зміни вже в травні

ЖЕКи вже точно підуть в минуле, а постачальники води та інших послуг отримають право вводити “абонплату”.

З 1 травня 2019 року українців чекають зміни в сфері житлово-комунального господарства. Так, саме з цього дня (до речі, із запізненням на рік) в Україні повністю вступає в силу закон “Про житлово-комунальні послуги”.

Цей документ вносить зміни у відносини між власниками житла, комунальними службами та тими, хто поставляє послуги. Втім, таких змін виявилося небагато.

Що ж зміниться з 1 травня?

Згідно з новим законом, тепер відомі ще з часів СРСР ЖЕКи остаточно відійдуть у минуле. Так, мешканці багатоквартирних будинків, в яких не створено товариство співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), зобов’язані будуть вибрати собі управителя або керуючу компанію, щоб взаємодіяти з постачальниками послуг з прибирання територій, з вивезення сміття та інших важливих робіт.

Відповідно до закону, якщо вони цього не зроблять, то будуть змушені укладати прямі договори з усіма комунальними службами та підприємствами самі.

Пов'язана стаття

Виходить, що з 1 травня в українців з’являється можливість самим мешканцям вибирати собі керівників. Це будуть сертифіковані фахівці. До речі, зараз їх мало, але в уряді сподіваються, що із зростаючим на них попитом таких фахівців стане набагато більше.

Вже зараз деякі з них проходять спеціальне навчання і сертифікацію від Міністерства регіонального розвитку та будівництва.

Також з 1 травня 2019 року постачальники тепла, води, газу та інших послуг в Україні отримують право вводити так звану “абонплату”. Це буде фіксована сума, яка буде оплачуватися споживачем навіть в ситуації, коли він в поточному місяці зовсім не користувався водою або газом. Ці кошти повинні будуть витрачатися тільки на утримання і ремонт важливих інженерних мереж і обладнання.

Крім того, закон, який вступить в силу 1 травня, дозволить постачальникам нараховувати штрафи за несплату рахунків. При цьому розмір пені встановлюється законом і становить 0,01 відсотка боргу за кожен день прострочення після 20-го числа місяця, який слідує за місяцем оплати послуги. Таким чином, річна ставка в цілому по піні становить 3,65 відсотка. Це буде служити свого роду нагадуванням громадянам про те, що оплачувати комунальні послуги краще своєчасно.

Джерело: https://www.rbc.ua

Share

Схожі статті

У Києві викрито велику злочинну групу, яка “віджимала” квартири містян

Учасниками злочинної групи є адвокати, приватні нотаріуси, державні реєстратори та інші особи. У Києві викрито велику злочинну… Читати далі

12 місяців тому

Привітання з Днем Народження

Шановний Анатолій Іванович, Київська міська і Київська обласна організації партії "Сила Єдності" вітають Вас з… Читати далі

1 рік тому

Насправді шанс вирішити проблему вже втрачено…

В Європі податки сплатять всі п'ять мільйонів мігрантів. Україна прогавила всі строки, щоб їм допомогти.… Читати далі

2 роки тому

В Україні у квітні підвищать тариф на комуналку: за що доведеться платити більше і як зміняться суми

Українців із квітня чекають нові тарифи на воду: підвищення пройде у два етапи. У результаті… Читати далі

2 роки тому

Шалені відсотки та настирливі колектори: головні проблеми з МФО та що з ними робити

Війна сильно вдарила по платоспроможності населення. Відтак, зросла й кількість потенційних клієнтів мікрофінансових організацій (МФО). З якими… Читати далі

2 роки тому

Нацбанк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів колишнього “Альфа Банку” росіян

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів в АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-банк Україна") –… Читати далі

2 роки тому