Після запуску системи електронного декларування ми неодноразово писали про чиновників, у деклараціях яких раптом з’явилася велика кількість майна, яка була відсутня в паперових деклараціях. Навіть зараз, переглядаючи декларації суддів і прокурорів, ми знаходимо тих, у яких е-декларування та загроза кримінальної відповідальності за недостовірні дані значно покращили пам’ять.
Знайомтесь, старший слідчий прокуратури Рівненської області – Іван Миколайович Скобух.
Завдяки публікаціям у ЗМІ можна дізнатися про детальну біографію Івана Миколайовича. Відомо, що Іван Скобух народився 16 грудня 1982 року в місті Сарни. У 2006 році він закінчив Національну юридичну академію України ім. Я. Мудрого. В органах прокуратури області Іван Миколайович працює з 2006 року. Зокрема, обіймав прокурорсько-слідчі посади у прокуратурах Рокитнівського, Сарненського районів, Рівненській міжрайонній природоохоронній прокуратурі, апараті прокуратури області. Наказом Генерального прокурора України від 25 липня 2014 року Івана Миколайовича Скобуха призначено на посаду прокурора Рокитнівського району Рівненської області. Однак, починаючи з декларації за 2015 рік, він вказує, що працює старшим слідчим прокуратури Рівненської області.
У своїх деклараціях за 2014, 2015, 2016 та 2017 роки Іван Скобух вказав 648 тис. грн доходів. Його дружина Альона Сергіївна за аналогічний період отримала 40 тис. грн допомоги по догляду за дитиною.
Та найбільше запитань до родини прокурора виникає з приводу нерухомого майна. Наприклад, у своїй декларації за 2017 рік Іван Скобух вказує право користування квартирою свого батька. Дата набуття права – 1 жовтня 2010 року. Це означає, що це житло мало би бути вказане в його деклараціях за 2014, 2015 та 2016 роки. Проте в жодній із них цієї квартири не згадано, що є очевидним порушенням правил декларування.
Задекларована вартість цієї квартири, площею 74 кв. м. – 250 тис. грн.
Майже аналогічна ситуація і з іншим об’єктом нерухомого майна. Альона Сергіївна Скобух є власницею приміщення магазину в Сарнах. Відповідне право власності вона отримала у 2006 році. Ця дата фігурує і у витягу з Реєстру речових прав на нерухоме майно. Однак у декларації за 2014 рік це приміщення не згадується.
Незадовго до нового року, а саме 26 грудня 2014 року Альона Скобух задекларувала право власності земельною ділянкою в с. Обарів, що неподалік Рівного. Обійшлася їй ця земля площею 1700 кв. м. у 125 тис. грн. Однак цієї ділянки теж не вказано в декларації прокурора за 2014 рік.
Саме на вищезазначеній земельній ділянці розташований недобудований будинок Альони Сергіївни. Його загальна площа – 360 кв. м.
Ще одна земельна ділянка біля будинку призначена для ведення особистого селянського господарства. Її площа – 530 кв. м., а задекларована вартість – 29 тис. грн. Нагадаємо, що протягом 2014–2017 років дохід дружини прокурора склав лише 40 тис. грн, а власних заощаджень Альона Сергіївна не вказала. Тож звідки в неї кошти на придбання земельних ділянок і на будівництво будинку невідомо.
Та повернімося до нерухомості самого прокурора. З 2012 року Іван Скобух є власником земельної ділянки в с. Городище. Задекларована її площа – 900 кв. м. Однак знову ж таки в декларації за 2014 рік ділянки такої площі немає. Натомість є земля площею 907 кв. м, яку прокурор, вочевидь, отримав від Городищенської сільської ради. Сподіваємося, що контролюючі органи дослідять більш детально цей факт невідповідності. У 2016 році Іван Скобух також став власником земельної ділянки у смт. Рокитне.
Детального вивчення з боку правоохоронців потребує ще одна деталь. Абсолютно все нерухоме майно прокурора та його дружини, яке зазначено в декларації за 2014 рік, у наступному році зникло безвісти. Йдеться про земельні ділянки площею 907 та 22000 кв. м., житловий будинок на 170 кв. м. та квартиру площею 64 кв. м. Жодних доходів від продажу цього майна в деклараціях прокурора не зазначено.
Серед рухомого майна у прокурора з 2010 року лише право користування батьківським авто Toyota Avensis 2006 року випуску. Варто відзначити, що цей автомобіль у декларації за 2014 рік вказаний. А от дружина прокурора Альона Сергіївна у 2015 році придбала Нісан Жук 2011 року випуску. Однак у скільки обійшлося їй це авто пані Альона не пригадала. Сьогодні ж подібне авто коштує бл. 12 тис. дол.
Частина майна прокурора перебуває у власності його батька – Миколи Івановича Скобуха. Завдяки аналітичній системі YouControl нам вдалося дізнатися, що Микола Іванович має стосунок до трьох компаній, усі вони вже припинили свою діяльність: ВАТ «САРНЕНСЬКИЙ «РАЙСІЛЬКОМУНГОСП», ПП «ЛЕНД ІНВЕСТМЕНТ» і ТЗОВ ТВК «ПАРТНЕР». В останній компанії співзасновниками також є матір прокурора Тетяна Михайлівна Скобух і його брат Олександр Миколайович Скобух.
До речі, у власності брата прокурора є елітний автомобіль LEXUS RX 450H 2011 року випуску. Сьогодні подібний автомобіль коштує бл. 30 тис. дол.
Тож, як бачимо, Іван Миколайович – яскравий приклад працівника прокуратури, який періодично порушує антикорупційне законодавство та вказує недостовірні відомості у своїх електронних деклараціях. Ба більше: під час аналізу доходів його родини виникають обґрунтовані сумніви з приводу спроможності членів родини придбати цінне майно. Тому сподіваємося, що відповідні правоохоронні органи дослідять наведені нами факти.