Loading

Голова суду з Вінниці Олександр Вільчинський один із тих, хто приїжджав на день народження до одіозного Євгена Аблова, де святкував разом із Сергієм Ківаловим, головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергієм Козьяковим та ще двома членами Комісії. Схоже, таке знайомство пішло на користь: попри наявність червоної картки від громадськості, йому вдалося заручитися підтримкою комісії.

Знайомтеся, голова Вінницького окружного адміністративного суду – Олександр Ванадійович Вільчинський.

Начальник виробництва (ВКФ «Антік»), бухгалтер, економіст (ТОВ «Горинь») і державний податковий інспектор – саме на таких посадах працював Олександр Вільчинський до того, як перейти в Староміський районний суд Вінниці керівником апарату.

У 2009 році указом президента його призначили на посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду у межах п’ятирічного строку.  Вже через три роки його призначено головою суду. У квітні 2014 року набув чинності Закон України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» і Вільчинський втратив посаду голови. Тоді громадськість протестувала проти його призначення і головою суду став інший суддя. Однак уже через рік, а саме у 2015-му, попри протести громадськості, Олександра Ванадійовича знову обрали головою, яким він працює досі. Того ж 2015 року Верховна Рада обрала Вільчинського суддею на необмежений термін.

Олександр Вільчинський може бути кумом Володимира Гройсмана. За відомостями видання «Інформаційна Вінниччина», саме тодішній Голова Верховної Ради міг лобіювати його на посаду голови Вінницького окружного адміністративного суду. Але під час співбесіди суддя заперечив, що чинний прем’єр-міністр хрестив йому сина чи доньку.

Раніше журналісти slidstvo.info зафільмували Олександра Вільчинського на дні народженні Євгена Аблова, куди також приходили члени ВККС: Тарас Лукаш, Володимир Бутенко та голова Сергій Козьяков. А ще там були Сергій Ківалов, головний військовий прокурор Анатолій Матіос, голова Касаційного адміністративного суду Михайло Смокович, член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус.

До речі, на співбесіді з Вільчинським у ВККС головував Володимир Бутенко, той самий, який разом із суддею сидів за святковим столом на дні народженні Аблова. За усіма стандартами це очевидний конфлікт інтересів, який ставить під сумнів об’єктивність результати оцінювання Вільчинського. Але у ВККС не побачили з цим жодних проблем і Бутенко не заявляв самовідводу.

На співбесіді суддя підтвердив знайомство з Євгеном Абловим. Мовляв, вони є товаришами і колегами, а познайомились ще під навчання у ЗВО. Приїхав із Вінниці на день народження друга у робочий час. Але стверджував, що дружині треба було в лікарню, а до Аблова заскочив «по дорозі».

Ми проаналізували декларації Олександра Вільчинського за 2012, 2013, 201420152016,  2017 та 2018 роки з погляду фінансових надходжень. Суддя декларував переважно державну винагороду, але нещодавно заробив 450 000 грн від продажу рухомого майна. Вірогідно, йдеться про автомобіль Toyota Rav4, придбаний раніше за 466 480 грн. Також одноразово Вільчинський взяв 21 082 грн матеріальної допомоги.

Водночас дружина Наталія Вільчинська має доволі пристойний дохід від підприємництва у сфері роздрібної торгівлі. Зокрема, за підсумками 2018 року, вона заробила 1,38 млн грн.

У власності Олександра Ванадійовича та його дружини чотири земельні ділянки на Вінниччині та одна під Києвом. Зокрема суддя розпоряджається разом з сестрою Інною Левицькою спадковими 5,77 га. Нині наділ переданий в оренду СВК «Колос»  під 8% терміном на сім років.

Окрім цього, на Вільчинського з 2010 року записана невелика ділянка під Вінницею площею 0,07 га.

Торік Вільчинській Наталії Василівні подарували ділянку для громадської забудови у смт Літин Вінницької області площею 0,28 га. Згідно з картою там розміщені споруди, але не відображені у майновій декларації.

Вартість землі – 49 000 грн, втім, у розділі «Доходи, у тому числі подарунки» суддя чомусь не показав цей дарунок у негрошовій формі.

Ще дві ділянки для будівництва Наталія Василівна купила навесні 2019 року в елітному селі Козин під Києвом, де живе багато українських можновладців.

2018 рік загалом для Наталії Вільчинської виявився продуктивним. Окрім землі, їй вдалося обзавестися двома гаражами по 250 тис. грн та квартирою в столичній новобудові. Ця квартира знаходиться в елітній  частині Києва на вулиці Кахи Бендукідзе. На сайтах нерухомості ціни на схожі квартири у цьому будинку стартують від 4,5 мільйонів гривень. А от суддя у декларації стверджує, що придбали її за 1,48 мільйона, тобто утричі дешевше.

За нашими підрахунками, у 2018 році нею витрачено 2,06 млн грн, тоді як зароблено 1,38 млн.Навіть якщо врахувати заощадження 350 000 грн, підсумок менший – 1,73 млн. А якщо враховувати реальну ринкову ціну квартири в Києві, то навіть пристойних доходів усіх членів сім’ї судді явно недостатньо для придбання цього майна.

Як видно з декларації за 2017 рік, родина проживає неподалік Вінниці у будинку площею 631,8 кв. м, що належить матері Ліні Вільчинській.  Вартість помешкання судді невідома.

Зазначимо, що у паперових деклараціях Олександр Вільчинський не вказав жодного будинку чи квартири, де можна постійно проживати, хоча прописаний був у Вінниці по вул. Фабриціуса разом з матір’ю.  

Можливо відсутність власного житла у судді пояснюється наступним фактом. За даними Вінницької міської ради, Олександр Вільчинський з дружиною та вдома дітьми перебуває у черзі на позачергове отримання права на житло. У 2016 році він знаходився під номером 160 поряд з членом сім’ї загиблого ветерана війни.  

Вільчинська Ліна Василівна зареєстрована підприємцем у Вінниці, спеціалізуючись переважно на торгівлі. У її профілі – 18 КВЕДів.

Окрім великого будинку, у її власності з 2016 року є комплекс придорожнього обслуговування площею 535,5 кв. м, дві спадкові земельні ділянки та житловий будинок – 245,3 кв. м.

Щодо транспортних засобів, то в декларацію за 2018 рік суддя Вільчинський вписав лише Toyota Highlander за 560 000 грн та мотоцикл Suzuki Intruder 400. Водночас дочці Ганні Вільчинській бабуся придбала Mercedes-Benz S 250 CDI. На сестру Інну Левицьку, котра працює завідувачкою кафедри у Вінницькому університеті, записаний AUDI Q7. Ще п’ять автомобілів ми знайшли в мами Ліни Вільчинської.

Вища кваліфікаційна комісія суддів визнала Олександра Вільчинського таким, що відповідаєобійманій посаді. Це і не дивно, враховуючи його неформальне спілкування з керівництвом Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

13 червня Комісія має остаточно вирішити чи залишати суддю Вільчинського на посаді. Для цього збирається весь склад ВККС, де вже будуть брати участь усі троє гостей Аблова – Сергій Козьяков, Тарас Лукаш та Володимир Бутенко. Громадська рада доброчесності публічно звернулась з вимогою не допустити очевидний конфлікт інтересів і щоб ці члени Комісії не брали участі в засіданні. Але у ВККС вже давно не зважають на усі вимоги громадськості. Цікаво, чи є хоча б якісь принципи, які Комісія готова не переступати ?

Джерело: http://blog.prosud.info

(Переглянуто 313 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *