Loading

«Коли я повинен був оплатити свій кредит, мені повідомили, що потрібно заплатити не 10 тисяч, а 17 тисяч гривень», – з цього розпочав розмову постраждалий від роботи мікрокредитних установ чоловік під час зустрічі з лідером однієї потужної політсили.

«Я попросив надіслати мені договір, на що мені відмовили і зазначили, що я брав позику без договору і в Інтернеті, там і повинен погашати. Мова йде про швидкі мікрозайми, які надаються під захмарні відсотки».

Лихварі шахрайскими медодами затягують людей у свої тенета а потім злочинними методами, погрозами та переслідуваннями стягують із людей шалені відсотки.
Навіть отримавши бажане , колектори не залишають колишніх боржників у спокої, вигадуючи щоразу нові приводи для стягнення додаткового незаконного зиску.
Через моральний тиск десятки людей по країні були навіть доведені до самогубства.

Постраждалі об`єднуються для боротьби з фінансовими махінаторами. Правового механізму захисту позичальників наразі немає.

Вчергове, перед виборами, політики ніби то звернули увагу на проблеми громадян.
Ось наприклад думка Юлії Тимошенко про ситуацію з мікрокредитами:
«На дві тисячі гривень може бути нараховано 6 тисяч гривень, а іноді такі операції доходять до 6 тисяч відсотків річних. Коли людину заганяють в глухий кут і вона не може нічого зробити – до неї посилають рекетирів, колекторів, які не просто людині жити не дають, а все оточення починають обдзвонювати по 200 дзвінків на день. Не санкціоновано вриваються в приміщення, тероризують дітей в школах. Це по суті – легалізований рекет».

Парламентар зазначила, що люди були змушені йти на такі позички. Мережа лихварів- рекетирів у свою чергу скористалася такою ситуацією.
За її словами, ВО «Батьківщина» нарешті починає працювати над розробкою створення «мікрокредитного» закону, який зупинить цей «узаконений рекет».
В ньому буде прописано, що всі макрофінансові установи повинні отримати офіційну ліцензію від Національного банку. Також обов’язковою умовою буде укладання офіційного договору, в якому будуть прописані всі умови та відсоток кредитування.

Закон заборонятиме спілкування будь з ким крім боржника, а також користування його персональними даними. Буде визначена кримінальна відповідальність за будь-які незаконні дії відносно близьких та рідних боржника.
Ще законом хочуть обмежити стягнення майна (наприклад, квартири) в разі невиплати мікрокредиту.

Тимошенко заявила, що до кінця жовтня ВО «Батьківщина» забезпечить прийняття закону, який забороняє цей «узаконений рекет».

Думка ГО «Група Взаємодопомога» в цілому збігається із заявами політика.
АЛЕ… хіба у Державі вже зовсім не працює Кримінальний Кодекс і правоохоронна система? Хто і коли «узаконив рекет»? Нам про це поки що нічого не відомо. А знати дуже потрібно – бо вибори ж !
Ціла низка злочинів передбачені діючим кримінальним законодавством України, і , при відповідному впливі політичного бомонду на правоохоронців це давно вже дозволило б припинити діяльність «підприємців»-лихварів.

За незаконну підприємницьку діяльність, здирництво, погрози, переслідування та інші злочини можна і треба притягувати прямо зараз, за заявами потерпілих або по факту виявлення злочину. Як і за бездіяльність та зловживання службовим станом посадовців правоохоронних органів, які, як виявляється, не реагують на відвертий кримінал.

Чи буде працювати новий Закон, якщо не працює Кримінальний Кодекс – ось на яке питання має відповісти кожен політик, розпочинаючи гучну кампанію і даючи чергову низку обіцянок.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 624 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *