Loading

На вулиці Сечені в Ужгороді стався конфлікт між представниками одного з відомих в Україні банків і 82-річною пенсіонеркою, власницею трикімнатної «хрущовки», яка виявилася в заставі. Причому сама бабуся ніколи ніяких грошей в банку не займала – кредит багато років тому взяв її син. І хоч сам чоловік давно помер, це не зупинило представників колекторської компанії грубо виставити літню жінку на вулицю.

Хотіла допомогти синові

Історія ця почалася ще в 2006 році. Тоді син Лариси Бачкай – Юрій чи то по доброті душевній, чи то по дурості вирішив допомогти своєму знайомому взяти в банку 30 тисяч доларів кредиту під заставу їх з мамою квартири в Ужгороді. Літня жінка погодилася бути поручителем.

Мама досі не може пробачити собі цієї необачності, каже, просто хотіла допомогти синові, – розповідає кореспонденту “КП” в Україні” дочка пенсіонерки Вікторія Василівна. – Цього чоловіка ми, по суті, не знали, мама його усього рази два в життя і бачила. Брат чи то працював з ним колись, чи просто він був знайомим, але не близьким другом. Знаю тільки, що він азербайджанець, мав лоток з овочами на нашій вулиці. Гроші йому знадобилися нібито для того, щоб возити товар з Угорщини: перець, помідори … Словом, розширювати бізнес. Сам він нічого не мав, щоб залишити під заставу банку, ось він і вмовив мого брата.

Вікторія Василівна зізнається, що спочатку навіть і не знала, про яку суму йдеться – ні мати, ні брат не хотіли її засмучувати, мовляв, не твоє діло, самі розберемося.

Спочатку знайомий-позичальник платив якісь суми кредиту, кілька разів затягував, а потім і зовсім зник. Один раз 4 тисячі гривень заплатила сама Лариса Петрівна – відкладала з пенсії, коли їй дошкуляли дзвінками з банку.

Я пам’ятаю, як брат дзвонив цьому знайомому, чула їхню розмову. Юра вимагав гроші, лаявся, – каже Вікторія.

Але в 2010 році сина Лариси Петрівни не стало – він помер від туберкульозу, перед цим довго хворів, а друг-позичальник зник. Зараз його шукають правоохоронці.

82-річна Лариса Бачкай (зліва) і її дочка Вікторія щодня з жахом чекають приходу колекторів

Залишили без газу і електрики

А днями до пенсіонерки завітали колектори.

– До цього вони практично п’ять днів терроризували маму – відключили їй електрику і газ, – каже дочка Лариси Петрівни. – Вона, бідна, не могла навіть поїсти приготувати! На стінах у під’їзді клеїли різні наклейки з погрозами … А потім увірвалися до неї в квартиру і поміняли замки на дверях.

Адвокат пенсіонерки Дмитро Кістяків розповідає, що колектори, назвавшись “співробітниками Альфа-банку”, приїхали на машинах з харківськими і дніпропетровськими номерами. Вони спробували виставити бабусю на вулицю, щоб швидко продати цю квартиру. Вона знаходиться недалеко від центру, де житло зовсім не дешеве. Але пенсіонерка вперлася і сказала – з дому її винесуть тільки мертвою.

– Свої дії ці вишибали аргументували тим, що через непогашений кредит квартира за рішенням судових інстанцій перейшла у власність банку, – каже адвокат. – Але самого рішення про виселення у них не було, як і представника Державної виконавчої служби України, який би зміг з дотриманням норм закону організувати весь процес. Є тільки рішення суду, який дозволив цій жінці проживати в квартирі і далі. Вона тільки не може продати житло.

Крім того, виявилося, що київський банк проводив перереєстрацію ужгородської квартири чомусь в Хустському районі (Закарпатська область). А на держреєстратора, який оформляв ці документи, вже відкрито кілька кримінальних проваджень за незаконні оборудки з нерухомістю.

Іншими словами, тут питань поки що більше, ніж відповідей, – каже Дмитро Кістяків.

“Я сама в усьому винна”

Браві молодчики на цілий день практично заблокували бабусю в квартирі. Не пускали ні адвоката, ні чоловіка дочки. Довелося на місце викликати поліцію, підтяглися сусіди та небайдужі ужгородці, ветерани бойових дій (онук Лариси Петрівни був військовим і загинув в Донбасі. – Ред.).

Це все не особливо налякало “представників банку”, але пізно ввечері вони таки залишили квартиру пенсіонерки і віддали їй ключі.

Хоча на цьому, схоже, історія не закінчиться.

Лариса Бачкай зараз в повному замішанні. Її кличе жити до себе дочка, хоча у тій проблеми зі здоров’ям після перенесеного інсульту, вона інвалід І групи. Та й живе разом з чоловіком, сином, невісткою і трьома онуками.

Я говорила мамі, що на розкладачці буду спати, як-небудь помістимося, але вона ні в яку – я, каже, не хочу вас стискувати і доставляти проблем, сама у всьому винна. Краще з собою що-небудь зроблю, але нікому тягарем не буду, – каже Вікторія Василівна.

А 24 лютого відбудеться суд, який має вирішити питання про примусове виселення літньої боржниці з квартири.

Сподіваємося, до цього не дійде, – каже адвокат пенсіонерки. – Будемо наполягати, щоб шукали цього азербайджанця, щоб з нього вимагали борг, якщо, не дай бог, Лариса Петрівна виявиться на вулиці. Зараз банк діє незаконно, тут є ознаки криміналу, у них немає прав приходити до літньої жінки і виламувати двері.

До речі, дочка Лариси Бачкай каже, що цей азербайджанець нібито досі живе в Ужгороді, вже отримав українське громадянство і торгує на ринку. Так що, виходить, знайти його не дуже важко.

Невідомі з’являються в під’їзді регулярно, погрожують, залишають записки, а ось лице від фотокамер ховають

Коментар поліції

На “банківських співробітників” завели справу

На місце події, а саме в багатоповерхівку на вулиці Сечені в Ужгороді, приїжджала слідчо-оперативна група поліції міста, – кажуть у відділі комунікації поліції Закарпатській області. – З’ясували, що квартира є заставним майном за банківським кредитом, який не погашено. Представники банку ознайомили 82-річну жінку з рішенням суду, що забороняє відчужувати майно, що перебуває у власності банку. За фактом проникнення в квартиру невідомих осіб правоохоронці почали розслідування за статтею “Самоправство”. Також в поліцію надійшли заяви від обох сторін конфлікту – від представників банку і захисників пенсіонерки про те, що їх побили. Дана інформація перевіряється.

Коментар банку

“Немає інших гарантій повернення виданого кредиту, але переговори тривають”

“Альфа-банк Україна” в своїй діяльності неухильно дотримується вимог чинних законодавчих і нормативних актів. З огляду на обставини справи стосовно пані Бачкай Л.П., підтверджуємо правомірність дій банку і повідомляємо наступне. У грудні 2007 року пані Бачкай Л.П. власноруч підписала іпотечний договір, який зараз є чинним. Квартиру по вулиці Сечені в Ужгороді банк отримав в заставу в якості забезпечення виконання умов кредиту. Оскільки кредит не був погашений, банк скористався своїм законним правом іпотекодержателя, згідно зі статтями 36 і 37 Закону України “Про іпотеку”, – повідомили в прес-службі банку. – Банк розуміє соціальну гостроту обставин справи, однак не має інших гарантій повернення виданого кредиту. Саме тому пані Бачкай Л. П. неодноразово пропонувалися прийнятні умови врегулювання цієї ситуації. Варто зауважити, що переговори про умови врегулювання з сім’єю Бачкай Л.П. тривають досі.

Джерело: https://kp.ua

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 5 817 разів, 1 переглядів сьогодні)
Один коментар до “Банк і колектори виселяють пенсіонерку за борги померлого сина”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *