Верховна Рада хоче розв’язати проблему позичальників, які не змогли платити за кредитами, взятими у 2008 і 2014 роках. Йдеться про позичальників, що брали кредити у валюті, але не змогли їх сплатити через різкий обвал гривні.
За відповідні законопроєкти №4475, №4398, №4399 депутати проголосували у першому читанні. До другого читання їх планують удосконалити.
Що планують робити із боргами за валютними кредитами
Борги хочуть реструктуризувати, в деяких випадках заборгованість можуть списати. Виконані виплати за неустойками зарахують в погашення.
Сукупність законопроєктів пропонує перевести валютні кредити в гривневі за сучасним курсом. При цьому боржникам дадуть право щомісяця погашати частину боргу протягом 10 років. Окрім того, залишається право дострокового погашення як всієї суми, так і частини кредиту.
Деякі суми підлягають списанню, але власне тіло кредиту і нараховані відсотки повинні бути погашені.
Валютні кредити: у чому проблема
- З 2006 до 2008 року в Україні тривав кредитний бум. Українці тоді брали масово брали в борг: через низькі відсотки більшість позичали в іноземній валюті.
- Втім після світової кризи 2008 року гривня суттєво впала, а відтак відсотки за виплатами зросли.
- Інша хвиля зростання відсотків за борги стосується 2014 року: з початком війни і стабілізацією курсу не за рахунок золотовалютних резервів, суми боргів у позичальників зросли.
- Після початку війни і економічної кризи Рада ввела мораторій на вилучення майна позичальників за валютними кредитами. Однак частина позичальників так і не почала гасити кредити через відсутність важеля впливу від влади.
- У 2020 році Рада схвалила у цілому законопроєкт №3640 щодо продовження мораторію на стягнення майна.
- Однак проблема із самим погашенням кредитів у валюті наразі так і не вирішена.
Джерело: https://economy.24tv.ua/borgi-za-valyutnimi-kreditami-rada-uhvalila-zakoni-pro-spisannya_n1573428
Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!
Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.
Ви дивитесь те, про що пишите? 1. 1. Основні кредити брались у 2006-2007 роках, а не у 2008, 2014
2. Брали валютні не через низький курс, а через те, що гривневі НЕ ДАВАЛИ, мотивуючи недостатньою зарплатою, відсутністю поручителя і т.д.. От чесно, так набридла ця брехня про низькі відсотки, що в пику бити хочеться того, хто це пише, роблячи з запланованої афери дурнями тих, кого життєві обставини чи віра в порядність потрапити у пастку шахраїв
Брав кредит у 2006 році по 5.05 грн. Кредит у гривні не давали – банки відмовляли, говорячи, шо не вистачає доходів, а от у доларах – будь ласка! Взяв 64500 віддав 73 000 за 30 м2 жилих! По суду банк виммає ще 40 000 доларів. Все життя пішло прахом від переслідувань банку! Справжня пожиттєва кабала!!! Усі депутати – лише піарилися і кидали потім. Особливо Ляшко. Усі суди – відкрито лобіювали сторону банку, в наглу. Петя – обіцяв допомогу – кинув ще більше. банкрутство – то не вихід, то ще одне кидалово влади. має бути інший вихід.
В 2008 тоже брали авто в кредит.. $ был 4.98. Потом резко поднялся до 10-11 Естесственно не потянули и в итоге банк подал в суд. На суде банковский халуй распинался, и требовал погасить долг уже по курсу 10.8! Дай Бог здоровья судье..он его быстро на место поставил, ” на момент кредитования курс был 4.98? – Да..” Вот и не прыгайте, должны по курсу на момент кредитования! Решение принято!))