Loading

Лікування для українців офіційно стає платним.

Медична реформа, яку почав МОЗ, набирає обертів. У лікарнях можуть з’явитися легальні прейскуранти на будь-яку лікарську маніпуляцію, як це зараз в приватних клініках. Про це повідомляють Вести.

Наприклад, укол – 20 грн, крапельниця – 50 грн, операція – від 1500 грн. Таку перспективу змалювали лікарі після того, як Рада прийняла законопроект №2309, що дозволяє лікарням брати гроші з пацієнтів.

Експерти кажуть, що якщо до цього закону терміново не вжити пакет документів, де розписано, що буде робитися за рахунок бюджету, а що ні, то лікарні зможуть повністю ліквідувати безкоштовну медицину.

Самі собі господарі

Згідно з новим законом, лікарні та клініки самі можуть реорганізуватися в підприємства і перейти на баланс місцевих громад або ж залишитися на держзабезпеченні. Крім того лікарням офіційно дозволили отримувати кошти не тільки з держбюджету, але і від пацієнтів. Цим законом вводиться поняття “медичної послуги”, за яку потрібно платити. “Це дозволить легалізувати ринок тіньових послуг, який існує сьогодні”, – вважає глава комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Втім, експерт ГО Громадський союз з реорганізації системи охорони здоров’я Дмитро Подтуркін звертає увагу на цікаву деталь: “Закон дає право лікарням надавати платні послуги. Але мінімальний пакет, який пацієнтам буде наданий безкоштовно, т. Е. За рахунок держави, ніде не прописаний. Його навіть немає в проекті. Звичайно, є надія, що ніхто не дозволить лікарням, після того як закон вступить в силу, зробити усі послуги платними “.

У лікарнях теж розуміють, що, по суті, дано старт платну медицину. “А зараз ви як лікуєтеся, безкоштовно? Тільки платити доведеться в касу. І санітарка, і медсестра буде знати, що не тільки лікар отримає $ 10 тис за місяць, але і вона отримає гідну зарплату, а не подачку від лікаря.

Безкоштовної буде тільки швидка допомога. Соціально незахищені зможуть скористатися страховкою або благодійною допомогою, так як це відбувається на Заході “, – повідомив на правах анонімності лікар з інституту травматології та ортопедії НАМН України.

Медики впевнені, що відразу в лікарнях зникнуть порожні палати, а замість них з’являться віп-послуги за гроші. “Харчування повинно бути платним в лікарні. Наймають спеціальні фірми, які будуть привозити пристойну їжу. Безкоштовними будуть тільки уколи і крапельниці в реанімації, наприклад, термінова операція.Но для цього повинна запрацювати державна страхова медицина, інакше пенсіонери і бідні люди не зможуть ні на що розраховувати.

Правда, наскільки МОЗ вдасться все це пробити, я сумніваюся. Втрутиться політика, і все загальмується “, – говорить один з головних лікарів лікарні.

Офіційно кажуть, що ціни на послуги не будуть встановлювати, поки не буде вказано чіткий перелік безкоштовної допомоги. “Його готують в МОЗ, і через місяць-два він буде прийнятий в роботу”, – пояснив член комітету ВР з охорони здоров’я Костянтин Яриніч.

За його словами, до червня також планують проголосувати страхову медицину: “Гарантований пакет послуг передбачає безкоштовну екстрену і хоспісну допомогу, і, швидше за все, лікування інфекційних захворювань”.

За безкоштовними ліками – черги

У держаптеки вже шикуються черги пенсіонерів через безкоштовних ліків. Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я з 1 квітня запустив програму Доступні ліки, по якій будь-хто може виписати спецрецептах на препарати від поширених хвороб і отримати їх в комунальній аптеці. У столиці деяким пацієнтам вже стає погано.

“Мама почула, що програма запрацювала – пішла в аптеку на Маяковського. А там черга чоловік на 20, і на кожного йшло до 15-20 хвилин. Дуже повільно все. У підсумку – у неї напад. Я їй заборонила ходити за безкоштовними ліками. Мені один такий похід в 800 грн тільки за МРТ обійшовся, і вже близько 1,5 тис. Грн за ліки. Ось така економія “, – розповіла нам киянка Вікторія.

У самій аптеці випадок не коментують. Як розповіли в інших аптеках країни, за перші десять днів не всі лікарі навчилися правильно виписувати безкоштовні рецепти. “Якщо в рецепті написано не чинна речовина (як це вказав МОЗ), а торгова назва, то я не можу дати препарат безкоштовно”, – розповіли в столичній аптеці на Дружби Народів.

У вінницькій аптеці розповіли, що місцевий департамент охорони здоров’я провів тренінги для аптекарів, але є проблеми: “Людина вимагає дати йому Сиофор, мовляв, йому говорили, що він тепер безкоштовний. Доводиться пояснювати, що безкоштовно не Сиофор, а препарати на основі метформіну, в списку їх 17, а у мене в аптеці три – пропоную вже з того, що в наявності “.

(Переглянуто 31 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *