Loading

Для іпотечних позичальників, які оформляли кредити в іноземній валюті, підготували правила реструктуризації заборгованості. Вони викладені в законопроекті Олександра Дубинського, який зараз вноситься на реєстрацію до Верховної Ради: «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань звернення стягнення на іпотечне майно». Документ обговорюється з парламентаріями різних фракцій і може вноситися декількома депутатами.

Він має на увазі кілька ключових правил для реструктуризації валютних іпотек:

  • Поширюється на кредити, які видавалися на єдине житло або земельну ділянку під забудову житлової нерухомості.
  • Заборгованість по кредиту визначається на рівні загальної заборгованості позичальника по тілу кредиту та відсоткам. При цьому, вона не може бути більше ринкової вартості житла або земельної ділянки.
  • Сума заборгованості перераховується в гривню на день реструктуризації.
  • В рахунок погашення боргу обліковуються кошти, сплачені кредитору до реструктуризації – тіло + відсотки. Реструктуризації підлягає залишок по позиці.

Також законопроектом передбачається введення такого поняття як граничний термін стягнення іпотечної застави в досудовому порядку. Він встановлюється на рівні 3 років. За аналогією з позовною давністю, терміни якої в Україні також встановлені на рівні 3 років.

Граничний термін досудового врегулювання потрібен, щоб зупинити масові позасудові стягнення, які влаштовують зараз банки-кредитори. Нерідко із залученням «чорних» реєстраторів і приватних нотаріусів. При цьому вони не зупиняються ні перед чим, навіть перед виселенням людей без надання тимчасового житла – що заборонено згідно із законом.

Часто в позасудовому порядку стягується іпотеки за дуже старими кредитами, де заборгованість виникла 10 або більше років тому. Тобто, коли банківські юристи розуміють, що пропустили строки позовної давності, вони намагаються стягнути застави в позасудовому порядку. Не гребуючи підтасуваннями і порушеннями правил.

Щоб це зупинити і захистити позичальників, як раз і збираються впровадити терміни позасудового стягнення (3 роки) і цивілізовані правила реструктуризації іпотечних кредитів, виданих в інвалюті.

Ці правила потрібно прийняти і обкатати до того, моменту, коли закінчиться мораторій на виселення валютних позичальників з іпотечного житла.

Джерело: https://dubinsky.pro

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 1 271 разів, 1 переглядів сьогодні)
Один коментар до “Дубинський вносить в Раду законопроект, яким виписані правила реструктуризації іпотечних кредитів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *