Loading

Народний депутат Олександр Дубинський вимагає від голови фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева неухильного виконання вимог регламенту щодо внесення ініційованого ним законопроекту №4204 «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання питань звернення стягнення на іпотечне майно».

Документ соціально значимий і дуже важливий для валютних позичальників. Однак його розгляд затягується з незрозумілих для депутата причин.

Законопроект №4204 був зареєстрований в парламенті 9 жовтня 2020 року, і внесений на розгляд Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики 13 жовтня. Документ вже може бути внесений на розгляд до сесійної зали. Однак цього не відбувається.

Всі етапи проходження законопроектів чітко розписані в Регламенті Верховної Ради. Згідно ст. 93, кожен законопроект в 5-денний термін після реєстрації вноситься до профільного комітету, а також в бюджетний комітет і комітет, який відповідає за антикорупційну політику, для отримання належного експертного висновку.

Після цього головний комітет протягом 30 днів готує висновок про його включення до порядку денного Верховної Ради і направляє на наукову експертизу.

Дубинський подав офіційну заяву на голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, щоб він в найкоротші терміни включив законопроект №4204 до порядку денного Верховної Ради і направив його на наукову експертизу в Головне науково-експертне управління ВРУ.

При цьому Дубинський окремо підкреслив особливу соціальну значущість даного документа в період пандемії COVID-19, і попередив про напруженість, яка зараз є в суспільстві з питання реструктуризації кредитів. Затягування розгляду даного законопроекту може призвести до непередбачених наслідків. З огляду на те, що вже через 4 місяці – в квітні 2021 року – закінчується термін дії мораторію, встановленого Законом «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Джерело: https://dubinsky.pro

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 157 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *