Депутати хочуть захистити боржників від протиправних дій колекторів

Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув законопроект №2133, який пропонує удосконалити механізм правовідносин боржників і колекторських компаній.

Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, передає Час Пік.

“Колекторська діяльність поки тісно межує із кримінально караними діями. Колектори часто вдаються до психологічного тиску на боржників і членів їх сімей, застосовуючи при цьому жорсткі, а постійно і протиправні методи”, – йдеться в пояснювальній записці.

Мета законопроекту – захистити права і законні інтереси боржників від недобросовісних дій колекторів.

Як відзначають автори законопроекту, незважаючи на те, що в Україні вже понад 200 організацій надають послуги з повернення боргів, інститут колекторів в нашій країні все ще не врегульовано на законодавчому рівні.

Проект закону передбачає заборону колекторам використовувати погрози, залякування, вульгарну або нецензурну лексику, фрази, що ображають приватне честь і гідність боржника або його представників, грубий тон розмови, а також здійснювати інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Також пропонується заборонити представникам колекторських компаній турбувати боржника, членів його сім’ї в робочі дні в період з 20 годин до 9:00, а також у вихідні та неробочі дні. Це стосується як зустрічей за місцем проживання, так і будь-яких дзвінків, листів.

Крім цього, колекторам пропонують заборонити навмисне надавати боржнику неправдиву інформацію щодо простроченої заборгованості та наслідків цього.

Депутати пропонують також ввести механізм захисту прав боржників.

Повідомляється, що після розгляду Комітет рекомендував парламенту прийняти законопроект за основу.

Джерело: http://vchaspik.ua

(Переглянуто 73 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *