Loading

Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув законопроект №2133, який пропонує удосконалити механізм правовідносин боржників і колекторських компаній.

Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, передає Час Пік.

“Колекторська діяльність поки тісно межує із кримінально караними діями. Колектори часто вдаються до психологічного тиску на боржників і членів їх сімей, застосовуючи при цьому жорсткі, а постійно і протиправні методи”, – йдеться в пояснювальній записці.

Мета законопроекту – захистити права і законні інтереси боржників від недобросовісних дій колекторів.

Як відзначають автори законопроекту, незважаючи на те, що в Україні вже понад 200 організацій надають послуги з повернення боргів, інститут колекторів в нашій країні все ще не врегульовано на законодавчому рівні.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Проект закону передбачає заборону колекторам використовувати погрози, залякування, вульгарну або нецензурну лексику, фрази, що ображають приватне честь і гідність боржника або його представників, грубий тон розмови, а також здійснювати інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Також пропонується заборонити представникам колекторських компаній турбувати боржника, членів його сім’ї в робочі дні в період з 20 годин до 9:00, а також у вихідні та неробочі дні. Це стосується як зустрічей за місцем проживання, так і будь-яких дзвінків, листів.

Крім цього, колекторам пропонують заборонити навмисне надавати боржнику неправдиву інформацію щодо простроченої заборгованості та наслідків цього.

Депутати пропонують також ввести механізм захисту прав боржників.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Повідомляється, що після розгляду Комітет рекомендував парламенту прийняти законопроект за основу.

Джерело: http://vchaspik.ua

(Переглянуто 160 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *