Loading

Аналізуючи декларації чиновників, ми доволі часто стикаємося з тим, що опис нерухомості вказаний в офіційному документі – суттєво відрізняється від того, що має насправді особа. Наприклад, приїхавши до будинку, площа якого, судячи з декларації, не досягає 300 кв. м, можна побачити дещо втричі більше. У цій статті якраз про подібний випадок…

Знайомтеся, суддя Господарського суду Київської області Антон Володимирович Лопатін.

Після закінчення університету в 2001 році нетривалий час працював провідним спеціалістом відділу нормативно-правового забезпечення центру соціальних служб для молоді. Далі перейшов на роботу помічника судді в Господарський суд Київської області, де у квітні 2008-го й сам почав чинити правосуддя. Постановою Верховної Ради обраний безстроково у 2013-му.

Громадська рада доброчесності затвердила негативний висновок щодо Антона Лопатіна. Із посиланням на суддівське досьє там встановили, що суддя в період з 09.10.2014 по 14.10.2014 ухвалював рішення (№ 123) будучи за кордоном. Під час співбесіди пояснив, що технічно помилився з датами. 

Також на думку ГРД , Лопатін ухвалив свавільне рішення щодо відчуження належних боржнику ПАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» земельних ділянок без проведення аукціону.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Лопатін є кандидатом юридичних наук, однак на співбесіді навіть не зміг згадати імен науковців, праці яких використовував у кандидатській дисертації.

Ми проаналізували майновий стан Антона Лопатіна за 2011, 2012, 2013, 2014, 2015201620172018 та 2019 роки. Його ранні паперові декларації доступні в суддівському досьє, яке оприлюднила ВККС.

Живе він переважно на зарплату, та двічі отримував дохід від продажу земельної ділянки та автомобіля. Дружина Катерина Куцак тривалий час працює в тому ж самому Господарському суді Київської області. Торік продала столичну квартиру майже за 2 мільйони гривень.

Антон Лопатін разом із дружиною володіє чотирма земельними ділянками в межах Київської області. Це Києво-Святошинський і Бориспільський райони. До прикладу, у Бучі суддя має 0,19 га, додатково дві ділянки відхопив у 2008 році за шалені 65 тис. доларів за тодішнім курсом. На додачу 0,10 га в Лісниках оформила дружина в розпал Майдану.

З початку 2019-го родина Лопатіних стала декларувати право користування столичною квартирою площею 83,9 кв. м, вартістю в понад 3 млн грн. Житло записане на Тетяну Куцак, найвірогідніше, тещу Антона Володимировича.

Цікаво, що користуватися квартирою родина почала в той самий день, коли Куцак ходила до нотаріуса оформлювати житло. Де ж Тетяна Петрівна взяла три мільйони? На перший погляд, все очевидно: засновниця трьох фірм, що функціонують і які спеціалізуються на нерухомості, ремонтах побутових виробів і дерев’яних конструкцій. Втім, грошей вони не приносять. ТОВ ФІРМА «ВІННІПС ЛТД» та ТОВ «ТАЛЕОН» мали чистий прибуток за підсумками 2018 року до 10 тис. грн. ПП “ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА”ЛЛК” закінчило 2019-й загалі з нульовою виручкою. Звісно, якщо маєш подібний бізнес, викласти три мільйони доволі складно.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Є де жити і мамі Антона Володимировича. У 2016 році вона разом із чоловіком переїхала в столичну новобудову по вулиці Михайла Донця 2а, де квадратний метр коштує щонайменше 1200 доларів без ремонту. Відповідно 69 кв. м мали б обійтися як мінімум у 82 800 тисячі доларів.

У батьків Лопатіна є ТОВ «Антон», що має широкий спектр надання послуг від оренди до ремонту ТЗ; і також надання послуг харчування. У реєстраційних документах вони прописані взагалі не в Києві, а в Гостомелі. Навіть батькам судді теж складно вести бізнес, бо ж сукупна виручка підприємства навіть не досягла 200 тисяч гривень за весь 2018 рік, а чистий прибуток взагалі не перевищив 10 тис. грн.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Тоді як у селі Олександрівка під Києвом Антон Лопатін з дружиною зводить житловий будинок площею 281, 3 кв. м. Каже, будує вже понад десять років. Ми його, звісно ж, знайшли, та об’єкт нас дещо здивував. Він справді досі незавершений, але на око тут значно більше, ніж заявлена площа.

Офіційно Антон Володимирович у декларації за 2019 рік показав тільки один автомобіль. Це Honda Accord вартістю в 234 тис. грн, якою і користується подружжя. Раніше в родини був лише Nissan Rogue, який вартував 200 тис. грн станом на 2008 рік. Також у матері Світлани Лопатіної HONDA JAZZ 2012 року випуску та свіженька HONDA CR-V у сестри Кіри Лопатіної.

Антон Лопатін також проходив співбесіду в межах кваліфікаційного оцінювання суддів і набрав 777 балів. Хоча питань до нього більш ніж достатньо, члени ВККС подолали негативний висновок Громадської ради доброчесності та визнали його таким, що здатен чинити правосуддя в Господарському суді Київської області.

Джерело: http://blog.prosud.info

(Переглянуто 369 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *