260 кілометрів та близько трьох годин їзди від будинку до свого офіційного місця роботи. Якщо вірити офіційним документам, суддя Капуш щодня долає таку відстань аби чинити правосуддя у райцентрі на Вінниччині. У Гайсинському райсуді, до речі, раніше головував його батько. Тож його призначення саме туди може бути не випадковим.

Знайомтеся, суддя Гайсинського районного суду Вінницької області – Іван Сергійович Капуш.

Після закінчення університету почав працювати помічником-стажистом прокурора, голови Тростянецького райсуду Вінниччини. Далі перейшов у Мін’юст, де доріс до начальника Державної виконавчої служби міста Києва. Кілька років Іван Капуш був директором приватного ТОВ «ЮО» Статус», та науковим консультантом у Вищому господарському суді з розгляду цивільних і кримінальних справ. Призначений у Гайсинський райсуд Вінниччини у 2013 році.

Цікава деталь – в анкеті Капуша серед осіб, які можуть надати рекомендацію, вказаний Красовський Костянтин Юрійович. Він працював керівником департаменту в адміністрації президента Петра Порошенка та подавався за його квотою у Вищу раду правосуддя.

Ми проаналізували майнові декларації Івана Капуша за 2012, 2013, 20142015201620172018 та 2019 роки. Високу зарплату суддя став отримувати лише торік, а до цього жив на подарунки від батька Сергія Капуша, який раніше був головою суду, де нині й працює Капуш-молодший. У 2013-му Капуш-старший подав Вищій раді юстиції заяву про відставку з посади голови Тростянецького райсуду Вінницької області. Тепер він отримує непогане довічне утримання. За минулий рік він отримав 546 031 грн або 45 500 грн щомісяця.

Також читайте:  Вовк Сергій Володимирович - Суддя Печерського районного суду міста Києва

Окрім зарплати, суддя ще отримав дохід від продажу майна. У 2017 році він продав дві ділянки в Борисполі за 96 тис. грн, що є досить дешево як для землі неподалік Києва, враховуючи вартість на дату їхнього набуття – по 159 тис. грн у 2013-му і тодішній курс гривні до долара. Під час співбесіди суддя переконував, що оцінювали «місцеві експерти».

Набагато кращим продавцем є батько Сергій Капуш, який вторгував за квартиру 2,54 млн грн доходу. Йдеться про квартиру в столиці по вулиці Драгоманова, майнові права на яку придбані кількома роками раніше за 777 тис. грн.

В Івана Капуша також вже є декларація за попередній рік. У ній суддя показує три земельні ділянки, що належать батьку та дружині. Одна з них площею 0,25 га розташована у Васильківському районі на Київщині та записана на Інну Капуш. Наступна з’явилася уже в батька на Вінниччині. Там він отримав 0,08 га.

Нарешті у 2013-му батько-пенсіонер реєструє на себе спадкові 0,15 га вже на Київщині. Йдеться про елітне село Гатне поблизу столиці, де сотка коштує доволі дорого. До прикладу, за наділ такого ж розміру по тій самій вулиці у 2018-му просили 4,6 млн грн, або 170 тис. доларів. На той момент там вже був розміщений солідний будинок.

Також читайте:  Кічмаренко Сергій - Голова Приморського районного суду Одеси

Капуш-молодший, як чинний суддя, також вписав у свою декларацію батькову квартиру в Тростянці. Там у нього є 75.2 кв. м житлової площі. А от половину будинку в Крижопільському районі, який у нього є з 2006-го – забув.

Тепер щодо самого будинку площею 380 кв. м. Відомо, що у 2013-му його оціночна вартість дорівнювала 1, 21 млн грн, або 152 тис. доларів. М’яко кажучи, завелика сума як для суддівської зарплати. Капуш пояснював, що продавав приватизовану квартиру в столиці. Ну, і звісно, батьки посприяли. Куди ж без цього.

Будинок включно з земельною ділянкою, купили дві людини в 2006 році. Ринок нерухомості тоді був на підйомі. Власність розділена порівну між матір’ю Світланою Переваловою, що тоді отримувала доходи з Тростянецької районної лікарні, та тещею Лідією Завальною. Остання працювала в акціонерному товаристві «Пакет». Підприємцем не була, і бізнесу не мала, тож питання походження коштів лишається відкритим. Тоді як Капуш-молодший у своїй декларації місце реєстрації та фактичного проживання вказав саме будинок у Гатному. А це, на хвилинку, майже три години їзди та 260 кілометрів не надто ідеальною дорогою щодня на роботу.

До речі, дружина судді Інна Капуш (раніше Завальна) також з державною службою знайома досить близько. Раніше працювала в Міністерстві юстиції, була першою заступницею голови Державної реєстраційної служби.Балотувалась у Київську облраду та навіть у ВККС. Там вона мала б підтвердити сукупний стаж роботи у галузі права не менший за двадцять років, однак вочевидь не змогла.

Також читайте:  Мартинов Євген Олександрович - Суддя Шевченківського районного суду м. Києва

Інна Капуш отримує доходи з медичної установи Державного управління справами. Донедавна була керівницею та засновницею ТОВ «Юридичний центр «Правові цінності», але вже переписала частку на полтавчанина Ігоря Стецину. У деклараціях судді немає інформації про виплачені дружині доходи з фірми.

У розпорядженні суддівської родини – три машини. Найстаріша Fiat Marea, власники навіть не пам’ятають, скільки коштує. Батькова Hyundai Getz отримана у 2013-му за 9500 доларів. До речі, зареєстрована в той самий день, що й будинок. Нарешті Honda Pilot Капуша-молодшого придбана у 2012 році за 51 тис. доларів за тодішнім курсом. Суддя повідомив, що грошима допомагала теща, адже вона відчужила квартиру.

Іван Капуш набрав допустимий бал під час співбесіди і був визнаний таким, що відповідає обійманій посаді. Дивно, але ніхто з членів комісії не запитав, як суддя добирається на роботу з передмістя Києва. Нагадаємо, нещодавно ми розповідали вам про Катерину Середу з Печерського райсуду, співбесіду з якою відтермінували на два роки зі збереженням суддівського окладу.

Джерело: http://blog.prosud.info

(Переглянуто 105 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *