Loading

Деякі українці не платять за комунальні послуги і на це вони мають різні причини.

Міністерство юстиції роз’яснило, чи можуть громадян виселити з їх власного житла при наявності боргів на комуналку, пише “Вечірній Харків”.

Повідомляється, що при накопиченні боргів на нерухомість можуть накласти арешт.

Так, постачальник, якому споживач повинен за послуги, має повне право звернутися до суду для видачі судового наказу або в порядку позовного виробництв. Далі виконавча служба після звернення підприємства починає здійснювати необхідні дії по стягненню боргу, серед яких передбачений арешт на майно.

У разі, якщо сума боргу склала понад 20 мінімальних плат (5000 х 20 = 100 000 гривень), державний або приватний виконавець наділений повним правом накласти арешт на житло боржника. Якщо сума боргу менше, то нерухомість не чіпають.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

На законодавчому рівні боржникам не відключають тепло і холодної води, однак при наявності боргу на послуги постачальник послуг може звернутися для стягнення в суд. а ось постачальники газу і електроенергії мають право на припинення надання послуг.

В обов’язки споживача входить обов’язкова і своєчасна оплата житлово-комунальних послуг в той час, як компанії зобов’язані їх надавати. Однак при несвоєчасній оплаті постачальник також має право нарахувати пеню. Вона не повинна перевищувати 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, а загальна її сума не повинна бути більше 100% загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня після завершення граничного терміну внесення плати за ЖКП.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Важливо пам’ятати, що пеня не нараховується, якщо існує заборгованість у держави за надані населенню пільги і житлові субсидії або в разі наявності у споживача заборгованості з оплати праці.

Джерело: https://novosti.hyser.com.ua

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 220 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *