при виселенні

Loading

ПАМ’ЯТКА ПРИ ВИСЕЛЕННІ

При виселенні на сьогоднішній момент представники кредиторів (банків, колекторів) вступають в злочинну змову з співробітниками виконавчої служби, здійснюючи незаконні дії по виселенню мешканців з житла, яке належить їм на праві власності.

Найголовніше, що потрібно розуміти – займатися процедурою виселення має право виключно державний виконавець
Що підтверджується відповідним посвідчення держ. Виконавця, при наявності відкритого виконавчого провадження у справі.

До того моменту, як суд винесе рішення про виселення Вас з квартири, і як це рішення вступить в законну силу, виселяти Вас немає ніякого законного права. Вас не можуть виселити лише за фактом наявності прострочень по кредиту, навіть істотних. Виселення може бути тільки після рішення суду !!!

Співробітники банків, колектора, інші особи, які не є співробітниками виконавчої служби не мають права вимагати від Вас звільнити житло або здійснити інші дії, націлені на примусове виселення позичальника.
У тому випадку, якщо невідомі особи вимагають від Вас звільнити житло або намагаються проникнути в житло (зрізати замки, зламати двері і т.д.) – у Вас є всі законні підстави для виклику міліції (поліції) з формулюванням:
«Невідомі особи, загрожують мені фізичною розправою, намагаються проникнути в моє житло» !!!
Після чого їх можуть притягнути до кримінальної або адміністративної відповідальності.

Таким чином, ще раз підсумуємо:
функціями на примусове виконання рішень суду мають виключно органи Державної виконавчої служби (ДВС)
Виконання рішення про виселення боржника регламентується ст.89 ЗУ «Про виконавче провадження»:
– перед процедурою примусового виконання рішення про виселення боржника, держ. виконавець зобов’язаний надати боржникові термін протягом 15 днів для добровільного виконання рішення. Такий термін обраховується з дня вручення боржнику постанови про відкриття виконавчого провадження, а не з дня винесення рішення суду або прострочення по кредиту, як розповідають представники банків.
– якщо Вам під розпис не вручати постанову про відкриття виконавчого провадження, а держ. виконавець без будь-якого попередження з’явився для виселення, Ваше вимога про надання терміну на добровільне виконання рішення буде законною.
– держ. виконавець зобов’язаний письмово попередити боржника про день і час примусового виселення. Слід врахувати, що боржник буде вважатися належним чином повідомленим про день і час примусового виселення в разі направлення на його адресу рекомендованим листом такого вимоги. У зв’язку з цим у держ. виконавця, який не попереджав Вас про факт виселення, потрібно вимагати докази відправки такого повідомлення рекомендованим листом.

Немає підтвердження про повідомлення на примусове виселення – Ви маєте право не виконувати вимоги Держ. Виконавця!
– слід знати, що примусовому виселенню підлягають виключно особи, зазначені у виконавчому документі (до цього – в рішенні суду).

Якщо на день виселення там проживають інші особи (наприклад – Ваші родича або друзі), вони не підлягають виселенню.
– виселення відбувається виключно в присутності понятих. Відсутність у понятих документів дає Вам право не виконувати вимоги держ. виконавця.

Важливо: з 07.06.2014 р діє Закон України № 1304-VII від 03.06.2014 р «Про мораторій на звернення майна громадян України, переданого в якості забезпечення по кредитах в іноземній валюті»

Даний закон прямо не забороняє виселення громадян із займаних ними заставних квартир / будинків.

У той же час, без попереднього стягнення на заставне майно, неможливо здійснити процес виселення позичальника в судовому порядку.

У зв’язку з цим, якщо до 07.06.2014 р рішення суду про звернення стягнення та / або виселення позичальника з заставного житла не виносилося, завдяки «мораторій», Вас виселити не зможуть.

Якщо позичальника виселяють згідно рішення суду, яке виносилося до 07.06.2014 р, необхідно писати відповідні скарги на дії держ. виконавця для перенесення або визнання незаконними таких дій.
Залучення Активістів «Групи Взаємодопомога», сусідів, представників ЗМІ, дає позитивний ефект – представники Колекторів і Виконавчої Служби зазвичай припиняють свої дії і видаляються до «кращих часів».

У зв’язку з цим необхідно собі, своїм рідним і сусідам надати телефони Активістів «Групи Взаємодопомога», свого юриста для оперативного блокування дій Колекторів і Виконавчої Служби.

В рамках закону буде блокування входження держ. виконавця в житло в разі:
– держ. виконавець не надав термін на добровільне виконання рішення суду (вручив або не звернув Вам постанову про відкриття виконавчого провадження)
– держ. виконавець письмово не повідомив боржника про факт виселення
– держ. виконавець не надав своє службове посвідчення і документи виконавчого провадження на вчинення конкретних виконавчих дій
– поняті відмовилися надати документи, що засвідчують особу.

Під час візиту держ. виконавця потрібно зателефонувати на гарячу лінію ДВС по телефону (044) 486-66-54, куди викласти свої скарги.

Також, потрібно не впускаючи держ. виконавця в приміщення, можна прямо на сходовому майданчику, скласти скаргу на незаконність дій держ. виконавця. Відмовитися вчиняти дії держ. виконавця до розгляду даної скарги судом.

(Переглянуто 111 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *