Loading

Нацбанк прокоментував звинувачення у виведенні коштів через невеликі європейські, в т.ч. австрійські банки, які надавали «особливі» послуги клієнтам з країн СНД, зокрема України:

«Кореспондентські рахунки в зазначених банках використовувалися для:

 • штучного роздуття капіталу українських банків. Схема полягала в тому, що банки під виглядом кредитування клієнтів за кордоном відкривали кореспондентські рахунки в таких банках, а потім через ряд пов’язаних компаній заводили ці ж кошти собі в капітал у вигляді субординованого боргу;
 • виведення коштів за кордон.
  В середині 2014 року залишки 17 українських банків на коррахунках в таких банках-транзитерів склали приблизно 2 млрд. Дол. США.

Нове керівництво Національного банку тоді ж виявив цю проблему і надало українським банкам час до 1 квітня 2016 року для вирішення питання.
Щоб ситуація надалі не повторилася, Національний банк розробив ряд заходів з метою посилення системи контролю за банківськими операціями за кордоном. А саме:

 • удосконалив внутрішні нормативні документи. Зокрема, зобов’язав українські банки, які мають залишки на рахунку закордонного банку без інвестиційного рейтингу, під ці активи сформувати 100% -і резерви. Таким чином, банкам стало невигідно виводити кошти за кордон, щоб потім кредитувати пов’язаних осіб;
 • ввів щотижневий моніторинг залишків українських банків на зарубіжних коррахунках.
  Також НБУ активно співпрацює з центробанками країн Європи для удосконалення системи обміну інформацією про подібні операції.
Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Зокрема, ще восени 2014 р глава НБУ Валерія Гонтарєва зустрічалася з Головою австрійського центрального банку, щоб розповісти, які банки на території Австрії займаються такою діяльністю.
результат:

 • Більше половини суми залишків на зарубіжних коррахунках українських банків ще в 2015 році було погашено.
 • На даний момент жоден з діючих українських банків не має кореспондентських рахунків в таких банках-транзитерів.
 • З 17 банків, які користувалися послугами банків-транзитерів, 11 були визнані НБУ неплатоспроможними. Зокрема, це банки «Фінанси і кредит», «Дельта Банк», «Київська Русь», «Михайлівський», «Національний кредит», «Національні інвестиції», «Енергобанк», «Український професійний банк», «Міський комерційний банк» , «Інтеграл-банк», «Експобанк». Поверненням розміщених за кордоном коштів неплатоспроможних банків займається Фонд гарантування вкладів в активній співпраці з правоохоронними органами ».
(Переглянуто 22 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *