Loading

Жителі багатоповерхівки у Рівному звернулися до правозахисників за підтримкою, бо можуть опинитися на вулиці. Багатоповерхівку продали, а родини з дітьми виселяють. Про це розповів керівник рівненського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Сергій Микитюк.

Рівненські активісти підтримали жителів будинку 16 на вулиці Мельникова у Рівному, які можуть опинитися просто неба. Виявилося, що квартири, які вони отримали згідно з чергою і в яких мешкали десятиріччями, їм не належать. Жителі будинку повідомили місцевому телеканалу «Рівне-1»: отримали житло згідно з чергою від профкому. Від 90-х будинок і земля під ним кілька разів міняли власників і навіть статус – з будинку на гуртожиток. Яким чином перепродавали будинок, де мешкають також неповнолітні діти – в міському управлінні комунальною власністю не можуть пояснити.

«Технічний паспорт у 1990 році виготовили на житловий будинок, у 1992 за розпорядженням міського голови статус змінили на гуртожиток. Спочатку він належав Фонду держмайна, потім його передали структурі, правонаступником якої став домобудівний комбінат (ДБК). За договором передачі 45 квартир мало належати місту, але  воно не розрахувалось за них, отже квартири перейшли у власність ДБК», – розповідають активісти.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

40 квартир так і лишились неприватизованими. Люди кажуть: їм просто не надали можливості приватизувати.

Новий власник будівлі погрожує виселенням і пропонує родинам викупити житло або сплачувати орендну платню.

Рівненські правозахисники повідомили подробиці тривалого протистояння: «Декілька рішень Рівненського міського суду та виконавчі провадження щодо примусового виселення без надання іншого житла. Вирвані коси мешканок державними виконавцями, смерть внаслідок інфаркту людини, яка роками боролась за своє житло».

Зі слів мешканців, яких виселяють, одна з посадових осіб управління економіки міста змогла приватизувати квартиру у тому «гуртожитку» і продати її. Працівник комунального БТІ виготовив техпаспорт на квартиру у житловому будинку, а не в гуртожитку на Мельника, 16 (техпаспорт датований 2013 роком) і потім сам її і викупив у працівниці управління економіки.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

«Якщо ця вся інформація підтвердиться, то як можна було не вбачати службове підроблення, корупцію тощо», – коментують активісти.

Утім, у схемах перепродажу поліція не знайшла складу злочину.

Спираючись на те, що маса документів згоріла в архівах, Нацполіція не дослідила підробку документів. Навіть провадження від 2016 року нещодавно було закрите.  А міський голова заявив: справа не стосується нинішньої каденції міськради. Тож люди звернулись до рівненського підрозділу ГО «Стоп корупції».

Голова рівненського відокремленого підрозділу ГО “Стоп корупції” в ефірі ТК “Рівне-1”. Скріншот: СтопКор

«Дослідивши документи, які мені надали, виявлено, що вони не відповідають один одному. Декілька днів тому закрито кримінальну справу, яку порушили ще у 2016 році. Слідчим не було досліджено факту фальсифікації документів… Я не знаю, як можна було не знайти складу злочину», – зазначив стопкорівець Сергій Микитюк в ефірі місцевого телеканалу «Рівне-1».

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Рівненські стопкорівці зазначили, що вивчають документи цієї резонансної справи і готові допомагати людям боротися за свої права. Також закликають небайдужих рівнян долучитися до захисту родин, більшість з яких просто не мають, де жити.

Джерело: https://stopcor.org

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 209 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *