Loading

Нерідко в органах державної влади працюють цілими кланами, суди  – не виняток. Нерідко спосіб життя таких родин, майно, яким себе оточують, помітно відрізняється від майна, що є в розпорядженні середньостатистичних громадян. Джерелами високих доходів, як правило, є бабусі, дідусі або батьки, які «працюють усе життя». Дивує, що подібні аргументи члени Вищої кваліфікаційної комісії вважають «переконливими».  

Знайомтеся, суддя Апеляційного суду Львівської області – Михайло Феодосійович Романюк.

З 2000 року працював юрисконсультом у військових частинах на Хмельниччині та Львівщині. Згодом перейшов на роботу помічником голови Військового місцевого суду Львівського гарнізону, де в перспективі й сам став суддею на підставі Указу президента України в межах п’ятирічного строку. На вказаній посаді пропрацював приблизно рік, після чого попросив переведення до Галицького райсуду міста Львова.

У підсумку, після завершення каденції Михайло Феодосійович опинився в Апеляційному суді Львівської області й також на п’ятирічний термін. Отже, його повноваження мали б завершитися у 2015-му. Втім, за даними реєстру судових рішень, остання ухвала, підписана Михайлом Романюком, датована вереснем 2018 року, якою відкрите апеляційне провадження за скаргою на вирок попередньої інстанції.

Ми проаналізували доходи Михайла Феодосійовича за 2012, 20132014201520162017 та 2018роки. Його заробітки регулярно формувалися з суддівської винагороди, частково від продажу майна. Однак найбільше уваги привертає подарунок у розмірі 7,5 млн грн, до якого ми повернемося трохи пізніше.

Які ж фінансові показники формувала дружина судді Олена Романюк? Бачимо, що вона також не обділена подарунками: спершу отримала 600 000 грн, а потім щедрий дарувальник відписав їй додаткові 587 960 грн. Водночас заробити трохи більше одного мільйона гривень Олені Сергіївні вдалося від продажу цінних паперів. Загалом же, за нашими підрахунками, за семирічку дружина судді мала 2,97 млн грн доходу.

Михайло Романюк один із небагатьох суддів, які не мають у власності земельних ділянок. Натомість у нього є лише чверть львівської квартири площею 62, 6 кв. м, якою володіє разом з батьком та братом Віктором з 1996 року. 

У власності дружини Олени Романюк з 2009 року теж є чимала квартира площею 173 кв. м у Львові, яка дісталася їй від бабусі. Сама ж бабуся придбала її незадовго до передачі внучці за 45 530 грн.

Також нещодавно у неї з’явилося нежитлове магазинне приміщення площею 38,8 кв. м, придбане за 270 000 грн. За цією адресою знаходиться міський торгівельний центр.

Іншою нерухомістю, як свідчить декларація, родина Михайла Романюка не володіє. Принаймні на день написання статті. Оскільки ми довідалися імена рідного брата та батька, ми вирішили дещо заглибитись у їхню діяльність. До прикладу, брат Віктор Феодосійович Романюк теж працює суддею, а саме в Галицькому райсуді Львова.

Торік він проходив співбесіду в межах кваліфікаційного оцінювання, але комісія її призупинилачерез брехню у декларації родинних зв’язків за 2011-2016 роки. Туди Романюк не вписав дружину Ольгу, котра у цей період працювала секретарем судового засідання у  Яворівському райсуді Львівської області.  

Із пояснень Романюка, дружина справді була працевлаштована у відомстві, але жодного дня не працювала, бо перебувала в декреті. Однак за результатами перевірки ВРП все ж відкриладисциплінарну справу щодо Віктора Романюка.

Інформації про батька – Романюка Феодосія Васильовича не так вже й багато. Відомо лише, що саме він подарував сину-судді 7,5 млн. Але де ж він їх узяв ? Адже місцем роботи Феодосія Романюка є управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків у Львівській області. Навряд там платять високу зарплату. На співбесіді у ВККС виявилося, що він … взяв їх у борг (!!!) у третьої особи й подарував їх сину-судді. Ви в це вірите?! А от члени ВККС Сергій Прилипко та Микола Мішин – повірили і, очевидно, саме їхні високі бали допомогли судді успішно пройти оцінювання. Третій член колегії Андрій Козлов не витримав і публічно написав про ці казки від суддів у фейсбуці. До речі, через тиждень після цього посту Андрія Козлова звільнили, щоб не заважав протягувати недоброчесних.

Але історія з цим дарунком має продовження. Того ж року дружина судді Олена Романюк дала  позику Громадській організації “Фонд допомоги “Місія добра” – 7,2 млн грн. Організації, яка на той момент орендувала дитячий дошкільний навчальний заклад по вул. Квітневій, 6 площею 467,9 кв. м.

У 2017 році ГО ліквідувалась, а майно розділили на дві частини й безоплатно передали у власність суддівській родині, мабуть, як компенсацію за збитки. У подальшому нерухомість переписали на батька Феодосія Васильовича.

Зазначимо, щонайменше двічі суддя Михайло Романюк не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, коли отримав дарунок 7,5 млн грн, і коли зареєстрував на себе будинок. Отже, порушив правила декларування.

Зі слів судді, борг в 7,5 млн грн не повернутий. Невідомо, з яких же коштів батько збирається розраховуватись із позикодавцем. Романюк-молодший під час співбесіди запевнив, що майно здаватиметься в оренду, а виручені гроші спрямовуватимуться на погашення кредиту. Однак для реалізації такого бізнес-плану потрібні десятки років, а особиста вигода з цього для позикодавця – мізерна. 

Історію з боргом та майном можна охарактеризувати простіше – виведення ліквідного майна з комунальної власності. Розлого описану схему вже оприлюднювали у ЗМІ.

Суддівський клан замикає що одна впливова особистість з рідні Михайла Романюка. Аж до 2018 року головою Сихівського райсуду міста Львова працював Лєсной Сергій Євгенович, який є тестем Михайла Феодосійовича.

Громадська рада доброчесності виявила факт, який може свідчити про потенційний конфлікт інтересів. Зверніть увагу, суддівська колегія Апеляційного суду Львівської області під головуванням Михайла Романюка  у 2015 році задовольнила клопотання Сергія Лєсного про зміну підсудності у кримінальному провадженні.

Михайло Феодосійович мав би заявити самовідвід. Між ним та Лєсним існує конкретний зв’язок, але чомусь не зробив цього. Ба більше, збрехав у декларації доброчесності, коли вказав, що у його діяльності конфліктів інтересів не було. 

У випадку з вказаним документом, Романюку є за що дякувати Вищій кваліфікаційній комісії, яка завантажила собі на сайт декларацію у такій нікчемній якості, що читати її без підготовки неможливо. За шаблоном про конфлікт інтересів йдеться у восьмому пункті. На щастя, позначку можна розрізнити.

Є у родини Романюків два автомобілі: дружина користується елітним позашляховиком Mercedes-Benz GL 350. Це подарунок її батька – судді Сергія Лєсного, який отримав автівку у спадок від матері – ветерана війни, що «все життя була у роботі». Нині транспортний засіб такої ж моделі, але іншого року виробництва зареєстрований на Лєсного. Також подружжя орендує Mercedes-Benz GLK300 у 86-річної сусідки Партики Надії Михайлівни.

За результати співбесіди, яка відбулася 18 червня, Вища кваліфікаційна комісія суддів визналаМихайла Романюка таким, що відповідає обійманій посаді. Однак остаточне рішення буде ухвалене під час пленарного засідання, де за кандидатуру повинні проголосувати щонайменше одинадцять осіб. Таку ж перепону очікує подолати й Ольга Кошова,  котра розлучилася з чоловіком та розділила майно, вірогідно, для уникнення його конфіскації.

Джерело: http://blog.prosud.info

(Переглянуто 419 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *