Loading

Вища кваліфікаційна комісія суддів продовжує без участі громадськості проводити оцінювання суддів, яке Громадська рада доброчесності назвала «конвеєром» та окозамилюванням. В окремих випадках Комісія робить перерву – начебто для проведення додаткової перевірки. Зазвичай, після такої «додаткової перевірки» судді успішно проходили оцінювання, включно з суддями, які виносили неправосудні рішення в часи Майдану чи мають майно, що явно не відповідає їхнім доходам.

Знайомтесь, заступник голови Київського окружного адміністративного суду – Віталій Романович Щавінський.

Кар’єру 38-річний Віталій Романович розпочав у 2001 році консультантом юридичного відділу «Українського зонального науково-дослідного і проектного інституту експериментального будівництва». Там він працював до 2004-го. Після того став старшим викладачем, доцентом кафедри менеджменту та маркетингу Державної академії житлово-комунального господарства. У 2007 році його призначать суддею Житомирського окружного адміністративного суду, а у 2009 переводять до Києва. З 2015 року і по теперішній час він заступник голови Київського окружного адміністративного суду.

За свою нетривалу кар’єру судді його вже декілька раз намагались притягнути до відповідальності за винесення сумнівних рішень і навіть звільнити за порушення присяги. Так у березні 2012 року Вища рада юстиції розглядала скаргу ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» на пана Щавінського. І член ВРЮ навіть підготував пропозицію про його звільнення з посади за порушення присяги. Але тоді йому вдалось уникнути покарання.

Цікаво, що саме у цей час суддя розглядав справу, яка набула широкого розголосу. Суд в особі Віталія Щавінського відмовив у задоволенні позову «Української правди» до Вишгородської райадміністрації щодо оприлюднення ціни, яку заплатив державі Віктор Янукович за земельну ділянку в «Межигір’ї». Тобто Щавінський визнав «конфіденційною» інформацію про ціну ділянки, яку придбав тодішній президент Янукович. Це означає неможливість дізнатися, скільки отримав бюджет від правочину, та чи була ціна ринковою.

Саме після цього рішення ВРЮ передумала звільняти Щавінського за порушення присяги. Збіг обставин?!

Виносив Віталій Щавінський і рішення, завдяки яким у часи Майдану влада перешкоджала мирним зібранням, а «Беркут» отримував права бити і затримувати протестувальників. Так, 10 січня 2014 року, суд розглянув позов Переяслав-Хмельницької міської ради і постановив обмежити на місяць права на мирне зібрання низці організацій у центральній частині Переяслав-Хмельницького.

Вища рада правосуддя, коли розглядала дисциплінарну справу у зв’язку з цією постановою вирішила, що, хоча рішення і має вади, але порушення присяги у діях судді немає. Найцікавіше, що після Революції Гідності проти мера Переяслав-Хмельницького було порушено кримінальну справу. Слідством встановлено, що позов про обмеження мирних зібрань був безпідставним, докази штучними, а мер незаконно використовував свої службові повноваження. Вироком Переяслав-Хмельницького суду від 16.05.16 мера засуджено до двох років обмеження волі.

Виходить, що за обмеження мітингу на підставі рішення Віталія Щавінського, мер міста отримав кримінальне покарання, а сам суддя уник будь-якої відповідальності.

У 2016 році В. Щавінському виносили попередження на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів від 7 червня 2016 року. Але суддя оскаржив це рішення у Вищій раді правосуддя, яка знову стала на його бік. Рада визнала факт порушення, але вказала, що ВККС належно не дослідила питання вини судді, а тому рішення є необґрунтованим і попередження скасувала.

Наразі Віталій Щавінський розглядає справу за позовом члена Автомайдану до Окружного адміністративного суду м. Києва. Ми намагалися отримати інформацію про отримані суддями службові квартири Окружного адміністративного суду м. Києва та їхніх декларації, які вони подавали у паперовій формі. Але Голова суду Павло Вовк нам відмовив. Ми подали позов до суду, який на розгляді вже більше року. Окружний адміністративний суд м. Києва всіляко затягує справу і Щавінський явно підіграє відповідачу. Справа у нього уже майже 5 місяців, але досі навіть не проведено підготовчого засідання.

Ми також проаналізували всі доступні декларації Віталія Щавінського за 2013201420152016 та 2017 роки.

Його сумарний дохід  за вказаний період складався з зарплати, матеріальної допомоги, викладацької діяльності та відчуження майна. Всього за цей період за нашими підрахунками Віталій Романович вписав у декларації  1 740 886 грн.

Донедавна суддя був одружений на Щавінській Світлані Валентинівні, яка працювала головним спеціалістом у Вищому адміністративному суді, але у 2015 році подружжя розлучилось.

За даними декларацій, у судді досить скромні статки. У нього немає власного житла та автомобіля, а з нерухомості має у власності лише ділянку 0,7 га у Чернігівській області, яку набув ще у 2010 році.

 

А от у батьків судді з житлом та автопарком набагато краще. Відповідно до даних досьє Щавінського його батьки наразі пенсіонери і працювали на посадах, які не передбачають значних доходів.

Як випливає з декларацій судді, Віталій Романович з 2012 року проживає у батьковій квартирі у Києві, площею 101 кв. м. Батько – Щавінський Роман Васильович, який донедавна працював в Національному університеті харчових технологій, придбав помешкання для сина в новобудові у 2012 році за 1 072 347 грн.

У 2017 році у цьому ж будинку батько судді набув ще й машиномісце. Однак, якщо вірити декларації судді, то ним він не користується, бо в декларації воно відсутнє. Це виглядає доволі неправдоподібно.

На батька Щавінського Романа Васильовича також зареєстрована земельна ділянка 0.2 га у с. Музичі неподалік Києва. Згідно з даними  кадастрової карти на ній розміщені споруди, тож ми вирішили подивитися, як вони виглядають. Виявилось, що там знаходиться майже повністю збудований розкішний маєток.

Зрозуміло, що земля і маєток формально належать батькові судді і жодної згадки про цю власність у декларації судді немає. Однак чи спроможний пенсіонер, який працював у сфері освіти, накопичити кошти, щоб за короткий час придбати квартиру та машиномісце у новобудові, новий автомобіль та збудувати розкішний будинок?!

Цікаво також, що під час аерозйомки будинку в кадр потрапив білий позашляховик Mersedes, який був припарковий на території маєтку. Очевидно, це авто є власністю матері судді – Щавінської Тетяни Миколаївни.

Тетяна Миколаївна, як нам вдалося встановити, раніше працювала у Вищому адміністративному суді, тобто на державній службі й отримувала не надто велику заробітну плату. Попри це у 2014 році вона стала власником гаража біля новобудови, а у 2015 році придбала квартиру у  Києві на 50 кв. м.

Відомо також і про транспортні засоби родини Щавінських. Так, суддя Віталій Романович користується батьковим кросовером Hyundai IX35, а мати, Щавінська Тетяна, як уже зазначалося, пересувається автомобілем Mercedes-Benz ML 250 CDI 4MATIC. Нині мінімальна цінана вживану автівку того ж року випуску складає 30 000 доларів.

Вже 19 вересня Щавінський Віталій Романович проходитиме повторну співбесіду з Вищою кваліфікаційною комісією. Сподіваємось, Комісія поставить питання про походження набутого його родиною майна та причину порушень, які допускав суддя при розгляді справ. Проте дуже ймовірно, що Щавінський, як і більшість суддів, доброчесність яких є досить сумнівною, успішно пройде оцінювання. Конвеєр з фейкового оцінювання триває…

(Переглянуто 978 разів, 2 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *