Loading

Рішення про локдаун мало ухвалюватися не в якості розпоряджень МОЗ, а як закон про надзвичайний стан, заявив суд в Празі.

Порожній Карлів міст у Празі

Суд у Празі визнав протизаконними дії уряду Чехії в рамках боротьби проти поширення коронавіруса SARS-CoV-2. Обмежувальні заходи повинні були прийматися не в якості екстрених розпоряджень міністерства охорони здоров’я, а в якості закону про дії в рамках надзвичайного стану, заявили судді в четвер, 23 квітня.

Зокрема, мова йде про карантин для населення і про закриття магазинів. Уряд Андрія Бабіша має до 27 квітня виправити відповідні порушення, заявила представник суду в інтерв’ю агентству dpa. Тільки після цього заходи будуть вважатися такими що вступили в законну силу, вказала вона.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Суд також зазначив, що окремі відомства не мають повноважень приймати рішення подібного масштабу і навіть у нинішній ситуації повинні дотримуватися норми правової держави. Рішення суду було прийнято за позовом адвоката і експерта по праву в галузі охорони здоров’я, який вважав розпорядження протиправними, хаотичними і незадовільними.

Загальна кількість випадків зараження коронавірусом в Чехії перевищує 7 тисяч, від пневмонії COVID-19 в країні померли 210 осіб.

Джерело: https://www.dw.com

(Переглянуто 275 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *