Loading

Банки відмовляють людям у реструктуризації валютних кредитів, незважаючи на набуття чинності закону №1381-ІХ.

Він вступив в силу з 23 квітня 2021 року а 19 травня Нацбанк прийняв для його виконання два своїх постанови (№41 і №42), які вступили в силу з 22 травня, повідомляє Страна.

Як стало відомо, про це в своєму внутрішньому листі №20-0006/46924 говорить сам Національний банк.

“У Національний банк надходить інформація про те. Що окремі банки відмовляються приймати від боржників заяви про проведення реструктуризації боргу, надавати виписки про історію проведених платежів погашення боргів за укладеними з банками договорів про споживче кредитування”, – зазначено в листі.

Регулятор зажадав від банків виконання закону №1381-ІХ, підкресливши, що вони зобов’язані реструктуризувати валютні кредити, надані людям.

За новим законом, на обов’язкову реструктуризацію валютного кредиту мають право претендувати всі позичальники, які не мали боргів за цими позиками до 1 січня 2014 року (крім боргів по неустойкам і штрафів), тобто до стрімкої девальвації гривні. Її термін не може перевищувати 10 років. Позичальнику відводиться одне десятиліття, щоб повністю розрахуватися з банком.

Відповідно до прийнятого закону, банки зобов’язані прийняти рішення про реструктуризацію валютного кредиту за 30 днів, і повідомити про своє рішення позичальника;

  • В ході реструктуризації валютного кредиту, банк повинен перерахувати його з долара/євро в гривню за середнім курсом;
  • Середній курс вважається, як середнє арифметичне між поточним офіційним курсом і курсом, при якому укладався договір. Якщо договір укладуть, наприклад, сьогодні, 3 червня, і позика була в доларі, то перерахунок повинні провести за такою формулою: 27,34 грн/$ 8 грн/$/2;
  • Банкам заборонили налічувати позичальникам пені та штрафні санкції;
  • Банки не мають права стягувати закладену за кредитом нерухомість протягом 3 років після підписання договору про реструктуризацію.

Щоб зрозуміти, скільки людям доведеться платити після реструктуризації, експерт розрахував приблизну суму виплати для кредитного боргу 20 тисяч доларів.

“Припустимо, що після всіх списань і перерахунків заборгованість позичальника оцінена в $ 20 тис., а реструктуризація проводиться на максимальний термін, встановлений законом (10 років). Будемо виходити з того, що кредит оформлявся при курсі 8 грн/$, а реструктуризація проводиться 3 червня, коли курс НБУ становить 27,3449 грн/$. При цьому перерахунок відбувається за середнім курсом між цими двома (27,3449 грн/$ 8 грн/$ з поділом на два). А індекс UIRD на 12 місяців, до якого прив’язується процентна ставка, дорівнює 8,17% річних. Отже, нова ставка для позичальника складе 9,17% річних. у такому випадку, протягом наступних 10 років рівними щомісячними платежами, що прямо зазначено в законі, йому потрібно буде погасити банку 353,4 тис. грн і відсотки за користування кредитом. Сукупний щомісячний платіж при цьому складе 4,5 тис. грн”, – пояснює експерт.

Але відразу додав, що можуть бути ще й додаткові платежі для людини.

“Слід також врахувати, що закон зобов’язує позичальника також оплачувати страховку предмета іпотеки, якщо така вимога містилася в первісному договорі. Що може збільшити суму обслуговування кредиту”, – сказав Тихонов.

Джерело: https://narodna-pravda.ua/2021/06/03/ukrayintsyam-masovo-vidmovlyayut-v-restrukturizatsiyi-valyutnih-kreditiv/

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 1 629 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *