В Україні набула чинності постанова НБУ щодо правил поведінки, зокрема колекторів, коли ті приходять до громадян, вимагаючи погашення боргів перед банками. Одне з нововведень – колектори тепер повинні використовувати пристрої аудіо- або відеофіксації.
Зазначається, що, по-перше, раніше такої вимоги не було, а те, що не заборонено законом, дозволено. Норми не було, тому колектори могли обійтися і без фіксації. Про це розповів керівний партнер ЮК “Альянс правових сил” Віталій Собкович, пише UBR.ua.
За словами фахівця, така лазівка в законодавстві дозволяла колекторам виходити сухими з води, коли українці скаржилися правоохоронним органам. Так, колектор приходив “вибивати” борги, але управи на нього не було.
“Раніше колектори нічого не фіксували. І навіть коли їхній прихід пахнув через поведінку криміналом, люди зверталися в поліцію. А в поліції перенаправляли боржників до суду, оскільки порушення закону як такого не було”, – заявив Собкович.
Раніше в Україні заарештували рахунки і майно 390 тис. боржників без рішення суду. Щоб спростити процедуру, банки й колектори відразу звертаються до нотаріусів, отримують виконавчий напис і блокують картки боржників. До того ж із кожним роком зростає кількість українців, які через суд скасовують рішення нотаріусів.
За останній рік скасували 11,5 тис. таких арештів. Як зазначив адвокат Андрій Гевко, нотаріус зобов’язаний перевірити всі документи, переконатися в наявності заборгованості. А також переконатися, що з моменту виникнення боргу пройшло не більш ніж три роки.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!
Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.