Loading

Український католицький університет та компанія Bot & Partners в рамках програми НБУ «Знай свої права» розробили систему спілкування з колекторами. Цю систему вже інтегрував сервіс відкритих даних Opendatabot. З його допомогою можна дізнатися, як захистити свою приватність, перевірити себе у державних реєстрах та подати скаргу до Національного банку України.

Як користуватися

Щоб скористатися інструкцією, потрібно відкрити Opendatabot в зручному месенджері, обрати в головному меню пункт «Допомога», а потім «Як захиститися від колекторів».

Чому це важливо

Як наголошується в блозі Opendatabot, незважаючи на те, що закон регламентує дії колекторів, до Національного банку продовжують надходити скарги на порушення колекторами норм етичної роботи. За цей рік НБУ вже отримав 3142 письмові скарги і 8258 усних звернень до контакт-центру щодо неетичної поведінки колекторів.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Боржники здебільшого пишуть скарги на:

 • неетичну поведінку колекторів — 1422 скарги або 45%,
 • використання персональних даних третіх осіб — 1189 або 38%,
 • агресивну поведінку працівників колекторських служб — 398 або 13%
 • розголошення персональних даних позичальників — 133 або 4%.

У березні був прийнятий закон, який захищає боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Відповідно до нового закону колектори отримали чіткий регламент щодо етичної роботи.

Зокрема заборонено:

 • шукати та використовувати дані боржників щодо графіку роботи, стану здоров’я, зустрічей, мандрівок та інформації у соцмережах;
 • використовувати погрози, шантаж, вчиняти психологічний та фізичний тиск;
 • вводити в оману щодо строку погашення та розміру боргу, вимагати компенсувати роботу колекторів та вартість заходів, спрямованих на погашення боргу;
 • взаємодіяти з 20:00 по 9:00, а також у вихідні, святкові та неробочі дні за власної ініціативи колекторів;
 • користуватися сервісом автодозвону більше 30 хвилин на добу;
 • повідомляти третіх осіб про наявність заборгованості чи вимагати від них прийняти на себе зобов’язання щодо заборгованості, якщо інше не вказано у кредитному договорі;
 • шкодити репутації;
 • зустрічатися без повідомлення та погодження цієї зустрічі;
 • взаємодіяти із боржником та пов’язаними особами у випадку, якщо людина перебуває у лікарні, є недієздатною або обмеженою в дієздатності особою, інвалідом 1 групи або неповнолітньою особою з моменту отримання підтверджувальних документів;
 • взаємодіяти більше двох разів на добу, окрім випадків, коли ініціатива йде від боржника (взаємодія за допомогою засобів зв’язку вважається такою, що відбулася, якщо особі передано інформацію про розмір простроченої заборгованості, порядок її погашення, розмір неустойки та інших платежів, що стягуються у разі невиконання зобов’язань за договором про кредит або відповідно до закону).
Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Крім того, варто пам’ятати, що на законних підставах діють лише ті колектори, які включені до відповідного реєстру колекторських компаній. Про це сказано у Законі України «Про споживче кредитування». Тільки такі компанії мають право допомагати кредитодавцям врегульовувати прострочені заборгованості.

Зараз понад 2 мільйони українців знаходяться в реєстрі боржників. За рік їх кількість зросла на 18%.

Джерело: http://zhzh.com.ua/news/2021-07-07-10523

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 155 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *