Loading

В Україні набула чинності постанова НБУ щодо правил поведінки, зокрема колекторів, коли ті приходять до громадян, вимагаючи погашення боргів перед банками. Одне з нововведень – колектори тепер повинні використовувати пристрої аудіо- або відеофіксації.

Зазначається, що, по-перше, раніше такої вимоги не було, а те, що не заборонено законом, дозволено. Норми не було, тому колектори могли обійтися і без фіксації. Про це розповів керівний партнер ЮК “Альянс правових сил” Віталій Собкович, пише UBR.ua.

За словами фахівця, така лазівка в законодавстві дозволяла колекторам виходити сухими з води, коли українці скаржилися правоохоронним органам. Так, колектор приходив “вибивати” борги, але управи на нього не було.

“Раніше колектори нічого не фіксували. І навіть коли їхній прихід пахнув через поведінку криміналом, люди зверталися в поліцію. А в поліції перенаправляли боржників до суду, оскільки порушення закону як такого не було”, – заявив Собкович.

Раніше в Україні заарештували рахунки і майно 390 тис. боржників без рішення суду. Щоб спростити процедуру, банки й колектори відразу звертаються до нотаріусів, отримують виконавчий напис і блокують картки боржників. До того ж із кожним роком зростає кількість українців, які через суд скасовують рішення нотаріусів.

За останній рік скасували 11,5 тис. таких арештів. Як зазначив адвокат Андрій Гевко, нотаріус зобов’язаний перевірити всі документи, переконатися в наявності заборгованості. А також переконатися, що з моменту виникнення боргу пройшло не більш ніж три роки.

Джерело: https://news.obozrevatel.com/ukr/economics/fea/v-ukraini-kolektori-budut-znimati-na-video-zustrichi-z-borzhnikami-vidomo-podrobitsi.htm

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 352 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *