Loading

Кількість позичальників, які бажають викупити свої кредити в банках-банкрутах (купівля права вимоги по кредиту) через факторингові компанії з початку 2017 р зросла мінімум у два рази (в порівнянні з 2015-2016 роками), повідомив UBR.ua керуючий партнер ЮФ «Правовест »Гліб Сегіда.

«Раніше звернення людей, які хотіли викупити свій кредит, були поодинокими. Сьогодні, як відзначають в факторингових компаніях, в тиждень до них звертається в середньому 2-3 людини », – уточнив він.

Найчастіше вдаватися до факторингових схем стали фізособи, які прагнуть заробити на перепродажі об’єктів по викупленим прав вимог за кредитами.

«Це якась нова категорія інвесторів, які вкладають в викуп прав вимог за кредитами в проблемних банках чималі суми. І цей сегмент росте з геометричною прогресією. І не стільки швидко зростає кількість цих приватних інвесторів, як суми грошей, які вливаються в подібні операції. Люди, які вже один раз відпрацювали подібну операцію, побачили вигоду. Жоден банк не дасть такої рентабельності і можливості заробити, як викуп прав по кредитах », – зазначив Сегіда.

За оцінкою юриста, зростання кількості таких інвесторів буде тривати на тлі зростаючого пропозиції на реалізацію проблемних активів на електронних торгах від Фонду гарантування вкладів.

Мінімальна сума, з якої стартують інвестори – $ 100 тис. 8 чоловік з 10 цікавляться нежитловий, комерційною нерухомістю, а 2 інвестують в житлову.

«Вони шукають радників для супроводу процесів стягнення з боржника застави або кредитних коштів. Тому, що є певний ризик, що ситуація зі стягненням може затягнутися на якийсь час через те, що колишні власники будуть будь-якими способами захищати свої активи. Житлова нерухомість коштує дешевше, так як від неї віє більшою проблемностью », – пояснив Сегіда.

Горе-позичальникам надалі легше працювати з такими інвесторами, ніж з колекторськими службами.

«У таких інвесторів приціл на конкретний об’єкт застави. Вони прагнуть не “вичавити» побільше грошей, а заробити щось в максимально-короткий термін. А колекторська компанія дотискує позичальника по максимуму. У своїй практиці неодноразово стикалися з тим, що в процесі реалізації права вимоги садили приватного інвестора і боржника за стіл переговорів і обговорювали умови та суми, які готовий виплатити боржник, щоб про нього забули. По суті, це та ж альтернатива домовленостей з банками, які люди змогли б реалізувати, якби їм дали таку можливість », – вважає юрист.

За його оцінкою, з 10 викуплених прав вимог за кредитами, в 7 випадках інвестори отримували свій дохід, 2 людини стикаються з ситуацією, коли ймовірність отримання грошей дорівнює ймовірності їх втрати (50/50), а один випадок закінчується втратою коштів інвестора.

(Переглянуто 122 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *