Кількість позичальників, які бажають викупити свої кредити в банках-банкрутах (купівля права вимоги по кредиту) через факторингові компанії з початку 2017 р зросла мінімум у два рази (в порівнянні з 2015-2016 роками), повідомив UBR.ua керуючий партнер ЮФ «Правовест »Гліб Сегіда.

«Раніше звернення людей, які хотіли викупити свій кредит, були поодинокими. Сьогодні, як відзначають в факторингових компаніях, в тиждень до них звертається в середньому 2-3 людини », – уточнив він.

Найчастіше вдаватися до факторингових схем стали фізособи, які прагнуть заробити на перепродажі об’єктів по викупленим прав вимог за кредитами.

«Це якась нова категорія інвесторів, які вкладають в викуп прав вимог за кредитами в проблемних банках чималі суми. І цей сегмент росте з геометричною прогресією. І не стільки швидко зростає кількість цих приватних інвесторів, як суми грошей, які вливаються в подібні операції. Люди, які вже один раз відпрацювали подібну операцію, побачили вигоду. Жоден банк не дасть такої рентабельності і можливості заробити, як викуп прав по кредитах », – зазначив Сегіда.

Також читайте:  Колектор телефонує двічі: нардепи підготували законопроект до другого читання

За оцінкою юриста, зростання кількості таких інвесторів буде тривати на тлі зростаючого пропозиції на реалізацію проблемних активів на електронних торгах від Фонду гарантування вкладів.

Мінімальна сума, з якої стартують інвестори – $ 100 тис. 8 чоловік з 10 цікавляться нежитловий, комерційною нерухомістю, а 2 інвестують в житлову.

«Вони шукають радників для супроводу процесів стягнення з боржника застави або кредитних коштів. Тому, що є певний ризик, що ситуація зі стягненням може затягнутися на якийсь час через те, що колишні власники будуть будь-якими способами захищати свої активи. Житлова нерухомість коштує дешевше, так як від неї віє більшою проблемностью », – пояснив Сегіда.

Горе-позичальникам надалі легше працювати з такими інвесторами, ніж з колекторськими службами.

Також читайте:  Суд у 4 рази зменшив бердичівлянці борг перед банком

«У таких інвесторів приціл на конкретний об’єкт застави. Вони прагнуть не “вичавити» побільше грошей, а заробити щось в максимально-короткий термін. А колекторська компанія дотискує позичальника по максимуму. У своїй практиці неодноразово стикалися з тим, що в процесі реалізації права вимоги садили приватного інвестора і боржника за стіл переговорів і обговорювали умови та суми, які готовий виплатити боржник, щоб про нього забули. По суті, це та ж альтернатива домовленостей з банками, які люди змогли б реалізувати, якби їм дали таку можливість », – вважає юрист.

За його оцінкою, з 10 викуплених прав вимог за кредитами, в 7 випадках інвестори отримували свій дохід, 2 людини стикаються з ситуацією, коли ймовірність отримання грошей дорівнює ймовірності їх втрати (50/50), а один випадок закінчується втратою коштів інвестора.

(Переглянуто 69 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *