Loading

Всього президент затвердив 4 документа, спрямовані на протидію поширенню COVID-19 в Україні

Президент Володимир Зеленський в середу, 18 березня, підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавируса в Україні.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема, президент підписав закон №530-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”. Цей документ спрощує процедуру закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для боротьби з COVID-19.

Тепер ліки, призначені для боротьби з COVID-19, будуть ввозитися без мита і ПДВ. Медикам, які зайняті на роботах по ліквідації захворювання, встановлено надбавку в розмірі до 200% зарплати. Співробітники отримують можливість за рішенням роботодавця працювати з дому або взяти відпустку без збереження зарплати на весь період карантину.

Крім того, на період карантину не нараховуються штрафи і пеня за несплату житлово-комунальних послуг, забороняється припиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі, заборонено примусове виселення громадян за несплату житлово-комунальних послуг.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Також на час карантину забороняється скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Відповідно до закону, юридичний факт введення карантину відноситься до форс-мажорних обставин. Граничний термін подачі електронних декларацій публічних осіб в цьому році продовжується до 1 червня. За порушення правил карантину вводиться адміністративна відповідальність.

Зазначено, що Зеленський також підписав закон №531-IX “Про внесення змін до деяких законів України, спрямовані на підвищення доступності ліків, медичних виробів і допоміжних засобів до них, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель в сфері охорони здоров’я”.

Цей документ передбачає діяльність нової незалежної державної юридичної особи, що створюється Міністерством охорони здоров’я для закупівель ліків за гроші державного бюджету. Закупівельна організація зможе напряму купляти ліки у вітчизняних і іноземних постачальників, що усуне посередників і стане на заваді роздування цін.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Крім того, глава держави підписав закон №532-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності ліків, медичних виробів і допоміжних засобів до них, які закуповуються за кошти держбюджету, і створення умов для закупівель в сфері охорони здоров’я за гроші державного бюджету “.

Відповідно до закону, до 31 грудня 2022 року звільняються від сплати ПДВ лікарські засоби, які закуповуються Закупівельною організацією. Якщо такі ліки були використані не за їх цільовим призначенням, то посадові особи притягуються до відповідальності, а ПДВ повинен бути сплачений в повному обсязі.

До того ж, президент підписав закон №533-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавирусної хвороби (COVID-19)”.

Відповідно до закону, передбачається виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 50% середньої зарплати під час протидії COVID-19 за період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я та на самоізоляції під медичним контролем.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

З 1 березня 2020 року до 30 квітня 2020 року громадяни звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит.

Також в зазначений період не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, несплату або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), неподання (несвоєчасне подання) звітності про сплату ЄСВ.

Крім того, вводиться мораторій на проведення податкових перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року. З 1 березня по 30 квітня фізичні особи – підприємці звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе. При цьому цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, іншої державної допомоги, соціального страхування.

Нагадаємо, зазначені закони були прийняті Верховною Радою на позачерговому засіданні 17 березня 2020 року.

Джерело: https://delo.ua

(Переглянуто 839 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *