Loading

Переважна більшість українських прокурорів, які працювали на керівних посадах в часи Януковича – змогли  вдало уникнути свого звільнення та досі працюють в правоохоронних органах. Безумовно, це навряд чи сприяє перетворенню цього органу на справді незалежний та об’єктивний механізм в системі органів державної влади. Окрім того, частина цих прокурорів періодично порушує правила декларування свого майна, а тому має нести за це відповідальність.

Знайомтесь, начальник відділу інформаційних технологій прокуратури Сумської області – Валентин Дмитрович Жерьобкін.

Валентин Жерьобкін, 1976 року народження, розпочав свою роботу в органах прокуратури у 1998 році. А вже через 10 років він отримав свою першу посаду керівника. 30 жовтня 2008 року його було обрано  прокурором Білопільського району Сумської області. А от про наступні місця роботи Валентина Жерьобкіна можна дізнатися із декларації родинних зв’язків його дружини-судді, про яку ми розкажемо згодом. Валентин Дмитрович очолював прокуратуру Білопільського району до 2012 року, а тоді став прокурором прокуратури Сумського району, де пропрацював до 2014-го. Протягом усього правління Януковича – Валентин Жерьобкін обіймав керівні посади, а після Революції Гідності йде на підвищення. Спочатку стає заступником прокурора Сумської області, а згодом – заступником прокурора м. Суми. Наприкінці 2014 року Валентин Дмитро отримує посаду першого заступника прокурора м. Суми і саме з того часу його кар’єра “пішла вниз”. Протягом 2015-2016 років він обіймав посаду заступника начальника відділу нагляду за додержання законів органами внутрішніх справ та посаду прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції. Свою ж нинішню посаду начальника відділу інформаційних технологій прокуратури Сумської області Валентин Дмитрович отримав 12.07.2016 року.

У ЗМІ Валентина Дмитровича Жерьобкіна звинувачують у тому, що він займався контрабандою, отримав у власність приблизно 10 га землі та займався “кришуванням” бізнесу. Щоправда, жодного підтвердження цих фактів нам знайти не вдалося.

Дружина прокурора Євгенія Анатоліївна Жерьобкіна з 2012 року працює суддею Господарського суду Сумської області. До цього вона була секретарем судового засідання та помічником судді. У 2018 році Євгенія Анатоліївна успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання на відповідність обійманій посаді.

 

У своєму досьє, яке Євгенія Анатоліївна подавала на кваліфікаційне оцінювання, вона вказала, що її двічі намагалися притягнути до адміністративної відповідальності за порушення ПДР. В першому випадку її було оштрафовано за здійснення зупинки ближче ніж в 10 метрах від пішохідного переходу, а в другому  – за неправомірне перетинання дорожньої розмітки. Проте у двох випадках Євгенія Анатоліївна оскаржила рішення поліцейських у суді.

У вільному доступі розміщені декларації прокурора та його дружини за 201020122013201420152016 та 2017 роки. За цей період Валентин Дмитрович Жерьобкін заробив майже 1,2 млн грн. Його дружина протягом цього часу отримала трохи більше 1 млн грн заробітної плати.Однак це не всі доходи подружжя. Окрім вищезазначеного, Валентин та Євгенія періодично беруть кредити. Так, в період 2015-2017 років обоє задекларували близько 769 тис. грн отриманих кредитів. Та найбільшим доходом прокурора став грошовий подарунок від його батька – 2,5 млн грн у 2017 році.

Проживає прокурор разом із дружиною у будинку площею 377 кв. м. Розташований він у селищі Сад, що неподалік Сум. Власником цього житла значиться матір прокурора Ганна Олексіївна Жерьобкіна, а задекларована його вартість – 1,9 млн грн.

Ось як виглядає цей будинок сьогодні:

Весь будинок розташований на п’яти земельних ділянках і всі вони є теж власністю матері прокурора. Очевидно, що, проживаючи у цьому будинку, Валентин Дмитрович Жерьобкін разом із родиною мав би вказувати право користування усіма п’ятьма ділянками. Однак цього він не робить. У декларації за 2017 рік можемо побачити, що він, його дружина та діти користуються лише двома земельними ділянками: однією площею 400 кв. м. користуються з 2015 року, а іншою площею 784 кв. м. – з 2017-го. Також дружина прокурора і його діти з 2012 року мають право користування самим будинком. Це означає, що відповідне право користування мало б бути вказане в декларації за 2015 та 2016 роки. Однак у них Валентин Жерьобкін вказує лише власне право користування цим майном, а от про дружину та дітей – ні слова, що є очевидним порушенням.

Варто також відзначити ще один факт. Попри те, що прокурор із родиною користуються будинком з 2012 року – у жодній паперовій декларації (2012-2014) вони не вказують це житло. Окрім того, коли Євгенія Анатоліївна Жерьобкіна подавала свою паперову декларацію за 2015 рік – вона теж не вказувала ні будинку, ні земельної ділянки під ним.

Також Євгенія Анатоліївна Жерьобкіна має у спільній власності з своїми батьками квартиру у смт. Іванівка. Площа цього житла 51 кв. м. Право власності отримано суддею ще у 1994 році. Однак у своїх деклараціях за 2012-2014 роки вона знову забуває вказувати це житло.

Схожа ситуація була із квартирою самого прокурора. Валентин Дмитрович Жерьобкін у своїй декларації за 2015 рік вказував, що користується квартирою батька у Сумах з 2005 року. Однак в деклараціях за 2012 та 2013 роки це житло не згадане. Натомість в декларації за 2014 рік – вказане.За якою логікою це було зроблено – невідомо.

Не має родина прокурора і власних автомобілів. Тому Валентин Жерьобкін, як і його дружина, з 2013 року користуються автомобілем Mersedes-benz ML350 2013 року випуску. Власником автомобіля є батько прокурора. Також Валентин Дмитрович користується TOYOTA Land Cruiser 100 4.2  2003 року. Власником цього майна є матір правоохоронця. Окрім цього, Валентин Жерьобкін володіє причепом та водним засобом.

Однак близько місяця тому, після смерті батька, вищезгадане авто Mersedes-benz ML350 2013 року випуску Валентин Жерьобкін швидше за все отримав у спадок, адже саме він значиться сьогодні його власником. Це ж стосується і квартири в Києві площею 106 кв. м., за адресою: проспект 40-річчя Жовтня (зараз проспект Голосіївський), 58. Це багатоквартирний будинок, в якому подібне житло коштує щонайменше 5 млн грн. Цього рухомого та нерухомого майна ще немає в електронних деклараціях прокурора.

Отримуючи подарунки в 2,5 млн грн від батька, Валентин Жерьобкін, вочевидь, може дозволити собі багато заощаджувати. Зокрема у його власності 450 тис. грн та 52 тис. євро готівкою. У дружини Євгенії Анатоліївни – 6,5 тис. доларів та 5 тис. євро.

Варто також сказати декілька слів про найближчих родичів прокурора. Зокрема його батько – Дмитро Панасович Жерьобкін був депутатом Великописарівської районної ради від Партії регіонів, а також неодноразово депутатом Сумської облради. Дмитро Панасович Жерьобкін – з 2000 року очолював   приватне сільськогосподарське підприємство “ДРУЖБА”, що входить до групи компаній “Кернел”. Група компанія “Кернел” є власністю бізнесмена, колишнього нардепа від “Партії регіонів” – Андрія Михайловича Веревського.

Цікаво, що Дмитро Панасович Жерьобкін був визнаний винним в скоєнні адміністративного  правопорушення у 2014 році. У судовому рішенні йдеться, що Дмитро Панасович періодично занижував суми сплати податків на суму 430 тис. грн. У судовому засіданні вину Дмитро Жерьобкін свою визнав. І суд присудив йому штраф “в розмірі 85 гривень на користь держави”!

Дорогою нерухомістю володіє матір прокурора. У 2017 році Ганна Олексіївна Жерьобкіна придбала житловий будинок у селищі Сад. Його площа 144 кв. м.

Батько судді Євгенії Анатоліївни Жерьобкіної – Анатолій Петрович Нужний теж займається бізнесом і є співвласником (20%) ТОВ “СУМСЬКИЙ САД” та був керівником нині приватного підприємства “ОБЕРІГ”, яке зараз не діє.

У його власності з 2014 року є квартира в Сумах, за адресою: вулиця Фабрична, 11. Цей будинок теж є новобудовою. Площа квартири Анатолія Петровича – 126 кв. м.

Сьогодні Валентин Дмитрович Жерьобкін обімає не таку важливу та престижну посаду, як ще 4 роки тому. Тим не менше, він досі працює в органах прокуратури та досі обіймає посаду начальника. Ми також змогли побачити, що декларації Валентина Жерьобкіна та його дружини-судді мають неточності та незадекларовані об’єкти нерухомості. Тож, сподіваємося, що правоохоронні органи відреагують на описані нами порушення.

(Переглянуто 225 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *