Loading

Олександр Гуміров
Олександр Гуміров

Джерело: сторінка Facebook Олександра Гумірова

Чергова шокуюча законодавча ініціатива Шмигаля, яка продовжує системне руйнування верховенства права в Україні і торкнеться кожного українця.

Шмигаль вніс на розгляд Верховної Ради законопроект №3609, який вже сміливо можна назвати скандальним. Цим законопроектом не просто “затягується зашморг” на шиї українців – норми проекту нівелюють цілий ряд основоположних прав людини, встановлених Конституцією та Конвенцією.

Судіть самі – нижче три норми з цього законопроекту:

1. Обмеження свободи пересування, зокрема – заборона виїзду з країни, в діючих законах застосовується як особлива міра щодо тих, хто ухиляється від виконання боргових зобов’язань. Ідея тут в тому, що боржнику, що має гроші, якщо він всіляко ухиляється від погашення боргу і може втекти з країни – застосовується судом заборона виїзду. Така норма може бути застосована відносно тільки злісного боржника.

Шмигаль пропонує кардинальні зміни, згідно з якими така заборона буде застосовуватися до всіх, хто “не виконав рішення суду строком до моменту виконання рішення суду”. І не важливо є можливість виконати рішення чи ні, не важливо оскаржиш ти це несправедливе рішення або згоден з ним. Заборона виїзду буде застосовуватися як “забезпечення позову”, тобто – в момент відкриття судового провадження, коли обставини ще не досліджені і вина не встановлена.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

І тепер це торкнеться не тільки злісних боржників, а абсолютно всіх і кожного, щодо кого є невиконане будь-яке рішення суду. І не обов’язково це про борги – будь-яке рішення суду. По суті, Україна опускає “залізну завісу”. Тепер за штрафи, комуналку, за невиконання будь-яких інших зобов’язань людей, які, можливо, їдуть за кордон щоб заробити на виживання і погашення боргів, з країни не випустять.

Причому, якщо є невиконане рішення суду щодо юрособи, заборонять виїзд його директору.

Так що тепер ваш ЖЕК, колишній чоловік / дружина (за аліменти), недобросовісний контрагент (по комерційних справах), поліція (штрафи), податківець (зобов’язання по податках), “чорний” колектор і рейдер, банкіри і всякі лихварі, та взагалі хто завгодно, хто вирішить вам “насолити”, вирішуватимуть – дозволити вам виїхати з території України або замкнути вас в цьому “раю”.

І це ще не все. Шмигаль пропонує доповнити права приватних виконавців правом забороняти виїзд без рішення суду. Тобто, приватні вимагачі отримають нічим не обмежене право заборонити виїзд взагалі кому завгодно, без суду і слідства. Звичайно, якщо вони зроблять це “з порушенням процедури”, то через рік судового оскарження ви скасуєте незаконну заборону, але рік проживете під забороною точно.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

2. Як відомо, суть застави полягає в тому, що якщо позичальник не погасив кредит, він віддає кредитору заставне майно. Шмигаль вирішив і тут ввести новацію. Тепер брати іпотеку, щоб забезпечити свою сім’ю житлом, буде тільки повний відбитий геть дебіл, тому що жодна розсудлива людина на шмигалевський закон “не клюне”.

Шмигаль пропонує право банкірам звертатися до суду про стягнення боргу, не покритого вартістю застави, причому це правило буде застосовуватися як до нових операцій, так і до вже існуючих.

Наводжу приклад з реального життя як буде працювати шмигалевська новація. У 2006 році чоловік купив квартиру за 60000 доларів, платив кредит до 2014 року, виплатив 110000 доларів, з яких “тіло” – половина суми кредиту. Залишилося 30000 боргу. Але за ці роки курс долара виріс на 500%, а ціни на житло впали на 300%. Людина втратила колишній заробіток і не справляється з кредитом з незалежних від нього причин (на курс долара вона точно не впливає). Тепер та квартира коштує 25000 доларів. Банк забирає за борги, які з урахуванням відсотків зросли до 55000 доларів, квартиру, продає за 20000 на аукціоні. І ще 35000 вимагає через суд доплатити. Результат: людина витратила 145000 доларів і віддала квартиру за борги. Придбала за 15 років життя невроз і сиве волосся. А сім’я як була без житла, так без нього і залишилася. Але банкір заробив “чистого навару” 95000. Ось таку філософію відстоює Шмигаль.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

3. Тепер “на килим” до приватного виконавця вас будуть доставляти примусово органи Нацполіціі. Тут навіть коментувати нічого – примус до виконання громадянського зобов’язання переходить з розряду злочинів в розряд повноважень.

Країна мародерів.

Автор: Олександр Гуміров, юрист-правник, громадський діяч

(Переглянуто 945 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *