Loading

Експерт пояснив, як НБУ хоче стати посібником компаній мікрокредитування

Замість того, щоб раз і назавжди припинити ганебну практику закабалення найбільш злиденних верств населення, НБУ навпаки готовий допомогти цим мародерам затягувати українців під борговий прес.

Про це написав політолог, співзасновник Українського інституту майбутнього, на своєму телеграм-каналі, – передає Хвиля.

«Це все, так звані,” Швидко гроші “,” Є гроші “та інші компанії, які роздають направо і наліво кредити по 1000 гривень без взяття довідок про доходи, фінансової спроможності та інших паперів», – навів приклад Романенко.

За його словами, звертаються туди люди з фінансовими проблемами, які поручителями можуть записувати кого завгодно.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

«Вписали ваш телефон, і ось вже вам дзвонять колектори, тому що хтось не віддав кредит в 1000 гривень, починають «кошмарити» вас: десятки дзвінків на добу», – пояснив експерт.

Як зазначає політолог, ситуація, що склалася абсолютно не хвилює Національний банк України.

«НБУ не хвилює і те, що якщо який-небудь ідіот прострочив кредит, то за три-чотири місяці сума боргів легко з тисячі перетворюється в 12-15. А я знаю, як 3 тисячі гривень перетворилися в 30 за 2,5 місяці. Нічого цього НБУ не помічає. Тому пропонує прибрати нагадування про те, які величезні гроші можна заплатити, потрапивши до цих хижаків», – розповів Романенко.

Далі, як приклад, він навів інформацію про те, що Нацбанк може піти на поступки фінансовим компаніям, які займаються мікрокредитуванням, щоб вони не лякали клієнтів реальною кредитною ставкою в 20 000% в рік.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Так, НБУ розглядає можливість дозволити мікрофінансовим організаціям рекламувати кредити з «місячною» ставкою, тоді як для банків залишиться класична реклама кредитів під «річну» ставку.

У всякому разі, саме цю новину повідомила начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук під час круглого столу “Захист прав споживачів”.

При цьому, реальна кредитна ставка 20 000% буде вказана тільки в договорі.

«Формула буде єдиною і для банків, і для фінансових компаній, так як вона прописана в законі. І в договорі потрібно буде вказувати 20 000% річних, навіть якщо кредит на п’ять днів. Єдине, що для цілей відображення на сайті і в рекламі для маленьких кредитів на суму менше мінімальної заробітної плати, напевно, буде ставка «в місяць», але точно не «в день», не «на тиждень», – попередила Лобайчук.

Джерело: https://news.hvylya.net

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 164 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *