Loading

Як протистояти колекторам, розповіли волонтери, які відбивають у загарбників майно

Створюють фальшиві документи, висвердлюють замки чужої квартири і навіть застосовують силу. Кореспондент новин “Сьогодні” зібрала приголомшливі факти про методи колекторів. І дізналася, чи можна їх подолати.

“Ламали двері протягом 10 годин”, – каже Юрій

Він досі не прийшов до тями. Його родину силоміць виштовхали з власного житла. Все тому, що вісім років тому взяв кредит у 500 тисяч гривень під заставу квартири:

“Під бізнес, під готель, який мав був будуватися”.

Бізнес не пішов. Банк, який видавав кредит, збанкрутував. Юрій сподівався на аукціоні викупити свій борг. Але його випередила колекторська фірма. Далі, стверджує Юрій, колектори дочекалися, поки його не буде вдома. Його сина виштовхали стусанами. Замки замінили. Почуватися почали, каже Юрій, як нові власники. Заощадження, які були в квартирі, вкрали.

“Тисячу п’ятсот доларів було вкрадено і 25 тисяч гривень”, – каже потерпілий.

Юрій не здався. Через тиждень знайшов час, коли колекторів не було в його квартирі. Замки замінив і знову заселився у власне житло. Колектори намагалися відібрати житло. З бійкою, лайками та погрозами. Захищати допомагали друзі.

“Я відчував жах від безпорадності. Бандити відбирають у людини квартиру, юрба поліції. Всі знають, що це бандити, все розуміють, але ніхто нічого не може зробити”, – зазначає Дмитро Синяк, друг потерпілого.

Ніхто нічого не може зробити, тому що все відбувається приблизно за такою схемою. Ви взяли кредит у банку. Банк луснув. Частина боргу, яку ви не встигли погасити, перепродали колекторам. Ті за допомогою нечистих на руку нотаріусів змінили власника в Єдиному реєстрі держмайна. Далі силоміць, без рішення суду, просто викидають вас на вулицю. А на дверях квартири, яка тільки що була вашою, змінюють замки – на свої. Поліція, яка приїжджає на виклик, просто губиться. Тому що в законі є лазівки: формально документи на ваше житло є і у вас, і у колекторів.

“Я хочу її ламати – ламаю, хочу її свердлити – свердлю”, – кажуть колектори.

Чоловіка, який збирається чи то ламати, чи то свердлити двері, звуть Євген Томчанінов. Знайти його контакти було легко – на нього скаржаться мінімум десятки сімей, які потрапили в боргову яму.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Однак перемогти колекторів можна, говорять волонтери. Радять об’єднуватися з друзями, рідними і фізично не пускати рейдерів у квартиру. Далі йти в суд.

“У людей, які звертаються до судів, є позитивні рішення, виграють суди з перереєстрації їхнього житла. Також подавайте до комісії Міністерства юстиції. Вони скасовують цю перереєстрацію”, – говорить Віталій Белько, волонтер.

Втім, історії можуть тягнутися місяцями, а то й роками. Однак, за підрахунками волонтерів, за останні роки тільки в столиці вдалося відбити у колекторів близько сотні квартир.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт “Про захист прав і законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності” (№ 2133). Як видно вже з назви, цей документ повинен перевести взаємини між боржниками і колекторами в цивілізоване русло. Але поки безуспішно.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Джерело: https://www.segodnya.ua

(Переглянуто 258 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *