Loading

Валерію Бистрікову було 53 роки

Колектори все частіше використовують жорсткі методи вибивання боргів із українців. Ветеран війни в Афганістані Валерій Бистріков взяв кредит у одній із фінансових установ Києва. Вчасно повернути гроші не зміг, тоді за нього взялися колектори. Вони приходили до нього, погрожували. Через деякий час чоловік помер. Однак навіть після смерті на його телефон продовжують надходити SMS із погрозами.

Друзі Валерія впевнені: його довели до смерті.

Добивали дзвінками

Валерій – бойовий офіцер-вертолітник. Не раз зазнавав аварій, але залишився живий. Останнім часом був членом громадської організації “Світ винахідників і творців”. Брав участь у розробці медприладів. Водночас у нього були проблеми зі здоров’ям.

Товариші чоловіка розповіли нам, що той мав другу групу інвалідності, яку отримав через черепно-мозкову травму, і, як наслідок, проблеми зі психікою.

“Періодично у нього виявлялася неадекватна поведінка, викликалася поліція, його забирали на лікування. Як йому в такому разі взагалі видали кредит?” – розповів OBOZREVATEL глава правління “Світ винахідників і творців” Ігор Ткаченко, друг Валерія.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Для чого Бистрікову потрібні були гроші, Ткаченко точно не знає, припускає, що той хотів допомогти онукам.

“Валера був добрим до близьких. Дуже любив свою маму, у якої була хвороба Альцгеймера. Настільки турбувався про її здоров’я, що це перетворювалося на нав’язливу ідею. Сам її купав, одягав, годував”, – зазначив він.

Валерій Бистріков

Після смерті матері Бистріков почав зловживати алкоголем, його здоров’я різко погіршилося. У цій ситуації йому почали телефонувати колектори, оскільки борг той не виплатив.

Друзі згадують, що Валерія “довбали дзвінками й приходили в квартиру, як до себе додому”. Незабаром його не стало: він помер у себе в помешканні. Точну причину нібито не вдалося встановити, оскільки тіло знайшли через деякий час після загибелі. Дружина Ганна висловила OBOZREVATEL припущення, що в того могла відкритися виразка шлунка.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Знайомі та колеги пов’язують смерть із погрозами кредиторів, які довели чоловіка до стресу. “Колектори відправили його на той світ”, – стверджують вони.

Після смерті борг не спишуть

OBOZREVATEL зв’язався з компанією, в якій Бистріков брав позику. Там повідомили, що про телефонні погрози співробітникам нічого невідомо, а колекторам справу ще не передавали.

“Валерій Бистріков брав кредит у жовтні минулого року. Про те, що його немає в живих, нам невідомо. Про це повинні проінформувати його близькі, надіславши відповідний документ про смерть на електронну пошту. Але борг нікуди не зникає, його оплачують найближчі родичі”, – розповіла по телефону фахівчиня фінансової установи.

У статті 1282 Цивільного кодексу України зазначено, що спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного в спадщину.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян
Цивільний кодекс України

Щодо того, що позика була надана людині з нездоровою психікою, в компанії прокоментували туманно. “Рішення видати кредит має бути схвалено… До того ж чоловік раніше брав у нас кредит, який потім погасив”, – відповіли нам.

Смерть після погроз

Зовсім інше OBOZREVATEL розповів юрист Олексій Сіяниця. Він особисто зв’язувався з установою, пропонував реструктуризувати борг Бистрікова, коли той іще був живий, але там на поступки не пішли. Тепер же колектори телефонують Олексію. Також дзвінки надходять колегам покійного.

За словами Сіяниці, система взаємодії кредиторів побудована так: одні спілкуються в м’якій формі, другі більш жорсткою, треті відверто грубіянять.

“Смерть Валерія Бистрікова є наслідком постійних погроз із боку колекторів. Ми вже направили відповідну заяву в поліцію”, – сказав нам правозахисник.

Джерело: https://www.obozrevatel.com

(Переглянуто 1 094 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *