Loading

Найбільші проблеми на Україні з бізнесом – у Арнольдса Бабріса, який вже кілька років намагається повернути захоплені АЗС, але є й інші латвійські бізнесмени, які зіткнулися з масштабною корупцією в Україні

РИГА, 21 березня – Sputnik. Україні слід було б приділити посилену увагу проблемам латвійських підприємців у своїй країні, заявив міністр закордонних справ Едгарс Рінкевич під час ознайомчого візиту нового посла України в Латвії Олександра Міщенко, передає lvportals.lv.

Рінкевічс привітав посла з вступом на посаду і висловив задоволення активним політичним діалогом Латвії та України і тісною співпрацею в економіці.

Раніше Sputnik Латвія повідомляв, що великі проблеми з бізнесом в Україні є а Арнольдса Бабріса, який володіє там двома нафтобазами і мережею АЗС, частина з яких виявилися захопленими.

Як розповідав сам Бабріс, п’ять років тому один з латвійських банків видав кредит українській мережі АЗС “Народна”, забезпеченням по якому були 19 АЗС і дві нафтобази. Через деякий час банку перестали платити за відсотками, і він оформив забезпечення кредиту на себе, після чого продав АЗС і нафтобази Бабрісу.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Коли він став переймати активи, почалися проблеми – від перешкод юридичного характеру до погроз. У 2016 році, незважаючи на те, що право Бабріса на АЗС і нафтобази було закріплено в Держреєстрі майнових прав України, об’єкти зайняли “рейдерські команди спортивних молодих людей”. Викликана на об’єкти поліція втручатися відмовилася, в результаті Бабрісу довелося найняти охоронну компанію, яка звільнила АЗС.

На той час, однак, українські опоненти шляхом підкупу чиновників вписали в електронну версію реєстру майнових прав іншу особу, стверджує Бабріс. Довгий час в порушенні кримінальної справи за даним фактом українські правоохоронні органи відмовляли. Зустрічі посла Латвії в Україні з міністром юстиції Павлом Петренко і главою МВС Арсеном Аваковим справа з мертвої точки не зрушили.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Однак справа все ж порушили завдяки СБУ. Розслідування справи було закінчено ще влітку 2018 року, проте українська сторона довго затягувала розгляд в суді, заявив Бабріс. Як пояснили латвійському підприємцеві, іноземні бізнесмени для місцевих – “буржуї, яких треба доїти і кидати”. Нарешті, суд угледів … “технічні неточності” в справі і повернув його в Генпрокуратуру – “для усунення” оних. А як тільки справа потрапила в Генпрокуратуру, там його вирішили припинити “за відсутністю складу злочину”.

Поки Бабріс вів боротьбу за АЗС на Україні, їх вже намагалися продати – накладений арешт СБУ на майно скасувала було Генпрокуратура України. Однак юристи Бабріса вчасно оскаржили це рішення через суд.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

В кінцевому підсумку його підприємство змогло відвоювати на Україні шість АЗС і обидві нафтобази. Паралельно з цим латвійський підприємець веде одразу кілька судів – за заправки, що лишились.

“Віджимання чужого майна та бізнесу – характерна особливість нинішньої України, повеней зброєю і тими, хто пройшов так звану АТО в Донбасі. Армія цих людей нарахує 150 тисяч бійців, багато з яких готові на все”, – вважає Бабріс.

Бізнесмен зазначив, що він не самотній у своїх проблемах на Україні.

На Україні хоча і мало, але усе-таки є підприємці з Латвії, – і майже у всіх у нас аналогічні проблеми – через корупцію, що розрослася до державних масштабів “, – уклав Бабріс.

Джерело: https://lv.sputniknews.ru

(Переглянуто 30 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *